Taka tam sytuacja

Napisz tu o wszystkim co Cię śmieszy. Znasz dobry dowcip lub historię? Podziel się!
bartstek

Taka tam sytuacja

Postautor: bartstek » 30 sie 2017, 7:35

Dzwonie do naszej parafii i mówię, że będę się żenił i potrzebuję aktu chrztu. A ks. na to - jasne nie ma problemu, prozę przyjechać. 50 zł będzie to kosztowało :)

Skoro tak się cenimy, to może niech zaczną odprowadzać podatki od usług. Przecież ofiary są dobrowolne. Powinno być co łaska i tyle. A nie wprost 50 zł.

ottakringer

Re: Taka tam sytuacja

Postautor: ottakringer » 31 sie 2017, 0:41

Ode mnie ksiądz zaśpiewał 100 zł 9 lat temu

zaciekawiony

Postautor: zaciekawiony » 31 sie 2017, 15:29

Skoro kościół ma cennik i chce pobierać pieniądze od Ciebie czy innych, to każdy ma prawo żądać paragonu.

Ojciec dyrektor

Postautor: Ojciec dyrektor » 01 wrz 2017, 17:13

Ksiądz też człowiek z czegoś żyć musi.

ULICAIKLUB

Postautor: ULICAIKLUB » 01 wrz 2017, 23:26

Księża powinni żyć z tego co wierni dadzą, jeżeli parafianie uważają że powodzi im się ponad przeciętność, mają prawo nie godzić się na cennik za jakiekolwiek zaświadczenia wydawane przez kancelarię, i ofiarować właśnie co łaska. Póki co w Polsce ksiądz to nie zawód, więc nie powinien ustalać sobie cennika.

Ojciec dyrektor

Postautor: Ojciec dyrektor » 05 wrz 2017, 17:32

"Jezeli parafianie uważają .ze powodzi im sie ponad przeciętność"_ to jest zwykla ludzka zazdrość

Katolik

Postautor: Katolik » 14 wrz 2017, 21:39

Nie wiem jak Ty ,ale ludzie na wesela wydają po 40tyś zł albo i więcej, a Ty zakładasz temat na forum bo musisz zapłacić 50zł. Bierzesz ślub kościelny a wydaje mi się że tym tematem niejako oczerniasz kościół Katolicki. Przyjacielu skąd tyle złości w tobie ? Ciesz się że są ludzie którzy dostają powołanie i szerzą wiarę w Jezusa i ma Ci kto tego ślubu udzielić. Pomodlę się o twoje nawrócenie. Wszystkiego dobrego na nowej drodze życia. Pozdrawiam

ada34

Postautor: ada34 » 15 wrz 2017, 11:14

Jako katolicy należymy do Kościoła i mamy swoje obowiązki. Między innymi mamy utrzymywać parafię. To wszystko kosztuje. Nie można patrzeć na to, że gdzieś ksiądz robi jakieś nadużycia. Bo nadużcia są wszędzie i muszą być eliminowane.

tereska

Postautor: tereska » 15 wrz 2017, 14:07

Katoliku-pamiętaj że przez księdza nie powinna przechodzić chciwość i nawet jeżeli ktoś na wesele wydaje 40 tys zł to nie musowo za każdy papierek potrzebny do ślubu naliczać. Ślub to sakrament, nawet papież nawołuje aby znieść takie opłaty. Z takim podejściem, że i tak na wesele trzeba wydać niestety koszty wzrosłyby dwa razy tyle...a później się dziwią, że młodzi nie chodzą do kościoła. Pomodlę się za Ciebie Katoliku bo wszyscy potrzebujemy modlitwy. Pozdrawiam

mala16247

Postautor: mala16247 » 15 wrz 2017, 17:14

A mi się wydaje ze te wszystkie odpowiedzi udzielają księża...
Dla mnie to jest chore, wyliczanie kto, ile daje na własne wesele, każdy robi wesele z własnej kieszeni a co taki ksiądz da mu na wesele???
Przecież osoba nie przychodzi i nie prosi o pieniądze tylko o kawałek świstka który, zapewne zaraz wyląduje w segregatorze a później w śmieciach i co za to ma płacić 50zł...
Za udzielenie ślubu też trzeba zapłacić, do tego organiście, dasz 100 to się na ciebie spojrzy krzywo.
Księża to nie biedni ludzie, co kwartał na coś zbierają, do tego taca, a to a nam kto da??
Kiedyś byli bardziej wyrozumieli księża, a teraz coraz bardziej spotyka się takich co wyduszą z Ciebie ostatnią złotówkę , dlaczego ja mam płacić za swoją wiarę??a później się dziwicie właśnie ze młodzież do kościoła nie chodzi...

Katolik

Postautor: Katolik » 16 wrz 2017, 7:17

Nie jestem księdzem mala16247:) nikomu nie chce nic wyliczać, kwotę podałem dla porównania skali wydatku jakim jest samo wesele. Też brałem ślub kościelny i tez wydałem 50zł na ten "papierek". Dziwie się że widzi się chciwość w opłacie 50zł ,a wydatki na orkiestrę przykładowo 4tyś nie robią już takiego wrażenia. Przykro mi że na każdym kroku atakuje się kościół katolicki. Chciałbym prosić osoby ,które to czytają ,aby się zastanowiły kiedy ostatnio broniły swojej wiary i swojego kościoła. Brońcie swojej wiary nie atakujcie jej, nie nakręcajcie spirali nienawiści bo może dlatego tak mało młodzieży chodzi do kościoła. Tereska dziękuje za modlitwe.

tereska

Postautor: tereska » 16 wrz 2017, 14:30

Katoliku nie ma co porównywać opłaty za " papierek" a opłaty orkiestry, która wykonuje swoją pracę podczas takiego wesela wiele godzin i na skład której składa się kilka osób i raczej nie są to wolontariusze...Myślę, że źle rozumiesz to co napisałam, atakowanie opłat za papierek, który jest niezbędny do przyjęcia sakramentu to nie atakowanie wiary...wiara jest w sercu i czynach na co dzień a opłaty kościoła powinny być co łaska jeżeli ktoś czuje taką potrzebę. Taka sama sytuacja jest w przypadku innych sakramentów nie tylko ślubu, wysokie ceny są też za pogrzeby itd... nie powinno być podejścia takiego, że skoro ktoś ma na wesele to i na kościół musi dać ile tylko się da dla zasady....
Swoją drogą powinno być albo co łaska albo oficjalny cennik na stronie parafii...bo czasami ktoś da co łaska ale to nie jest taka suma jaka znalazłaby się w cenniku ...

kiki

Postautor: kiki » 16 wrz 2017, 14:39

@ tereska , masz racje : cennik + kasa fiskalna i będzie git .

Katolik

Postautor: Katolik » 16 wrz 2017, 15:34

Tereska odnośnie tego że papież Franciszek namawia do zniesienia opłat http://www.opoka.org.pl/biblioteka/P/PR ... tanka.html
a to jak dla mnie zamyka dyskusję http://www.poradnik.diecezja.tarnow.pl/ ... article=14

tereska

Postautor: tereska » 16 wrz 2017, 19:05

...czyli ksiądz z pierwszego postu niesłusznie od razu określił cenę za "łaskę". Nie mam nic przeciwko wspierania finansowego kościoła, ale jeżeli jest podany konkretny cel np: remont wtedy bardzo chętnie daję więcej na tacę.

PanKracy

Postautor: PanKracy » 16 wrz 2017, 19:46

Ciekawe kiedy wprowadzą płatności kartą i BLIK-iem :D

Kościołowi wiecznie mało, cały czas domagają się dodatkowej kasy z państwowego budżetu, czy to jako podatek czy dofinansowania do różnych swoich celów. Jednak w dłuższej perspektywie czasu obecna buta, pycha i chciwość przyspieszy tylko zmarginalizowanie tej instytucji dokładnie tak jak to się stało na zachodzie.

kiki

Postautor: kiki » 17 wrz 2017, 6:53

@PanKracy , racje masz ... oby to się stało jak najszybciej .

REKLAMA

Wróć do „Humor”