Bloki przy ul. Jawoszka - opinie

Co się w mieście buduje, planuje wybudować oraz co chcielibyśmy aby powstało.
Marcin197812

Re: Bloki przy ul. Jawoszka - opinie

Postautor: Marcin197812 » 13 wrz 2016, 16:14

Ludzie jedzcie do Lublina mieszkać, zostawcie wszystko.
Jak ktoś mi powie ze w Łęcznej nie ma pracy to jest w ciemię bity.

Tomekgks

Postautor: Tomekgks » 25 gru 2016, 16:09

Opłaty bez zmian, tak jak pisałem na poprzedniej stronie. Zarządca ogólnie daba o porządek.

zwykly

Postautor: zwykly » 15 kwie 2017, 21:15

witam, zastanawiam się nad zakupem mieszkania, proszę o opinie- jak się mieszka, jak finansowo wychodzi ogrzewanie gazowe, jaki czynsz przy metrażu 66m bądz większym
pzdr

Tomekgks

Postautor: Tomekgks » 16 kwie 2017, 14:01

Widzę, że tylko ja piszę w temacie:) Blok jest podłączony do miejskiej sieci centralnego ogrzewania, nie jest to ogrzewanie gazowe. Odnośnie opłat najlepiej gdybyś się odezwał to zarządcy nieruchomości firmy Msdom z Lublina to Ci odpowiedzą jakie byś ponosił koszty przy danym metrażu mieszkania.

milka7

Postautor: milka7 » 16 kwie 2017, 16:53

Jeśli chodzi o komfort mieszkania w blokach na Jawoszka to szczerze nie polecam, w zimie bardzo zimno pomimo tego że grzejniki były włączone na full to w mieszkaniu było chłodno, latem duszno zastanawiam się nad klimatyzacją bo temperatura jest nie do wytrzymania, a co do tego czynszu to nie łudźcie się ... to tylko chwyt marketingowy ta "bezczynszowość" i tak wychodzi tyle jakbyście płacili normalny czynsz. Teraz czekam na opłatę centralnego ogrzewania już nam oznajmiono że to będzieto około 1000zł i szczerze mówiąc wolałabym płacić co miesiąc wiecej czynszu niż dopłącać co miesiąc albo za wodę koło 300zł albo za centralne 1000zł jednorazowo. Także to że tanio wychodzi czynsz co miesiąc to co z tego jak trzeba duzo dopłacać za resztę i wychodzi na jedno....Bardzo dużo osób narzeka z tych bloków że tyle pieniędzy za metr a taka jakość ale to dopiero można zobaczyć po zamieszkaniu też myślałam że to ludzie wymyślają dopiero na własnej skórze się można przekonać niestety....

Tomekgks

Postautor: Tomekgks » 16 kwie 2017, 19:36

Odnośnie zimy to napiszę napiszę na swoim przykładzie. Mieszkanie środkowe, pierwsze piętro. Pierwszej zimy gdy jako jedyny grzałem w całej klatce to faktycznie było zimno pomimo rozkręconych na maxa grzejników. Druga zima już znacznie lepiej. Wprowadzili się sąsiedzi i również zaczęli grzać, to grzejniki już nie musiały być rozkręcone na maxa (były na połowę, + jeszcze możliwość znacznego podkręcenia przepływu wody na kryzie do której jest dostęp na klatce indywidualnie dla każdego mieszkania). Milka nie wiem jak u Ciebie ale u mnie zarządca nieznacznie zwiększył zaliczkę za centralne aby odpowiadało faktycznemu zużyciu i nie było dopłat przy rozliczaniu za centralne. Dopłata nie była tak drastyczna jak piszesz. Rozliczanie za centralne było co pół roku, teraz ma być co kwartał. Odnośnie porównania opłat za czynsz z łęczyńskimi spółdzielniami to wychodzi mi ok. 150-200zł miesięcznie taniej

milka7

Postautor: milka7 » 17 kwie 2017, 10:54

Z tym ogrzewaniem to bardzo możliwe że jak sąsiedzi się wprowadzą to będzie cieplej, liczę na to...chociaż nie wiem jak u Ciebie ale u nas grzejniki ustawione na 3 lub 4 to ledwo co grzały, więc ja zastanawiam się czy to nie wina właśnie grzejnika ... ale z tym centralnym to nie wiem jak u was naliczają ale ostatnio na zebraniu była mowa o kwocie około 1000zł żeby się przygotować więc myślę że raczej wiedzą o czym mówią .. no wiadomo że jak doliczą Ci co miesiąc większą opłatę to później masz mniejszą kwotę do wpłaty za centralne , ale po co mydlić ludziom oczy że takie niskie te opłaty są a później właśnie wychodzą tak duże dopłaty i nagle rozczarowanie a miało być tak pięknie... Z moich obliczeń no tak przy dwójce dzieci i nas to wychodzi mi tak samo jak w zwykłej spółdzielni, więc jak widać różnie z tym jest...To też zależy jak kto użytkuje czy jest ciągle w domu, czy pracuje, czy ma małe dzieci ..... Ja tylko uświadamiam bo każdy myśli że jak bez czynszu mieszkanie to praktyczne nie ma żadnych opłat zresztą żeby sprawdzić to trzeba samemu się przekonać tak jak ja.

Tomekgks

Postautor: Tomekgks » 17 kwie 2017, 13:30

Uwierz że różnica jest bardzo duża jeżeli sąsiedzi grzeją. U mnie zaczęli grzać sąsiedzi z jednej strony i pod moim mieszkaniem. Grzejniki ustawione zazwyczaj tak jak piszesz na 3-4 i kryza z tego co pamietam jakieś 1,5 i z utrzymaniem temperatury 22 stopnie jaka nam odpowiada nie było problemu pomimo tego że w dwuch pokojach mam duże przeszklenia do samej podłogi, a tylko w jednym zwykły grzejnik. Warto odnośnie grzejników sprawdzić czy nie są gdzieś zapowietrzone bo o takie sytuacje miały miejsce. Dopłata za pierwsze półrocze gdy grzałem tylko ja tak jak piszesz była spora bo wyniosła 500 zł (ale był to tylko okres grzewczy bez wcześniejszego okresu w ktorym sie nie grzeje a płaci zaliczki dzieki czemu za ogrzewanie pozniej wychodzi taniej). W drugim okresie miałem dopłatę juz ok 200zł. W żeczywistości czynsz który sie płaci dla zarządcy to 120 zł
W moim przypadku z garażem. Reszta to opłaty za centralne, wode , śmieci wszystko to co używasz. Wiec określenie bezczynszowe jest troche na wyrost , moznaby było je stosować gdyby wspólnota nie miała zarządcy tylko sama wszystko ogarniała (sprzątanie , opłaty za oświetlenie zewnętrzne , odśnieżanie , zieleń , monitoring , wszelkiego rodzaju naprawy)

ada34

Postautor: ada34 » 19 kwie 2017, 7:18

Hasło mieszkania bezczynszowe to chwyt marketingowy. Wszystkie mieszkania sółdzielcze też są bezczynszowe. Czynsz płaci się jak wynajmuje się mieszkanie. Opłaty dla zarządcy w spółdzielniach są podobne jak w tych mieszkaniach przy Jawoszka np. w Batorym płaci się 2,2 zł za metr kwadratowy (ekspoatacja plus fundusz remontowy).

taczka464

Postautor: taczka464 » 25 kwie 2017, 17:26

Wymieniał ktoś może ten grzejnik ( świńskie koryto ) przy oknach w salonie , na jakiś grzejnik kanałowy lub ozdobny na ścianę ? Jeśli tak to jak to się ma do ogrzewania pomieszczenia ?

gregxter

Postautor: gregxter » 28 kwie 2017, 18:44

A może ktoś zdradzić ile wynoszą łączne koszty miesięczne za mieszkanie o pow. w granicach 55m2 ?
Chodzi mi o opłatę dla zarządcy, zaliczki na media, fundusze itd. Jednym słowem wszystko co wpłacacie do zarządcy.

Tomekgks

Postautor: Tomekgks » 29 kwie 2017, 13:52

Aż tak ciężko zajrzeć na poprzednią stronę.....?

Awatar użytkownika
sewila

Postautor: sewila » 29 maja 2017, 6:22

Za 55 m2 będzie to około 500 zł miesięcznie.

rozpruwacz

Postautor: rozpruwacz » 29 maja 2017, 8:21

aż 500zł? to jest mieszkanie "bezczynszowe"???

Tomekgks

Postautor: Tomekgks » 29 maja 2017, 12:48

55m2 + garaż , opłata 340zł.
Właśnie ruszyła budowa 3-go bloku.

ada34

Postautor: ada34 » 31 maja 2017, 11:59

Jak rozumiem z tych 340 zł opłaty dla zarządcy (czynsz) to 120 zł. Czyli płacisz tylko 220 zł za wszystkie media (co, cw, woda). Chyba nie za wiele? A masz potem dopłaty np. do wody?

Tomekgks

Postautor: Tomekgks » 01 cze 2017, 11:14

Zarządca pobiera 1,50 za metr, reszta to czyste opłaty. Raz wychodzi mała nadpłata, a raz niewielka dopłata. To wszystko to indywidualna sprawa, która zależy od liczby osób w domu i sposobie użytkowania.

katencja

Postautor: katencja » 03 cze 2017, 10:55

Jestem właścicielką ok. 40 mkw i płacę 230 zł. Mieszkanie bardzo wygodne, może w pierwszy okres zimowy nie było za ciepło ale ostatnia zima gdzie większość osób już zamieszkało zdecydowana poprawa. Przy temp. zerowej na zewnątrz termostaty na grzejniki automatycznie się wyłączały przy temp. 21 w mieszkaniu. Mieszkam sama, za wodę mam zwroty, za ogrzewanie również.

milka7

Postautor: milka7 » 27 lip 2017, 12:33

Witam może ktoś z zamieszkujących w blokach wie co zrobić z robactwem które wchodzi do domu z ogródka, wszędzie mam tego pełno w domu i żadne środki nie są w stanie tego wytępić..takie czarne robaki włażą wszędzie , czy przypadkiem blok nie jest umieszczony na jakimś byłym wysypisku śmieci? może ktoś wie coś na ten temat? strasznie mnie to wkurza już sprawdzam wszędzie po kątach czy coś nie chodzi po ścianach, niedługo karaluchy zaczną tu skakać...

agniesiaa90

Postautor: agniesiaa90 » 27 lip 2017, 13:19

w miejscu bloków wcześniej był parking strzeżony i garaże blaszane
Ostatnio zmieniony 27 lip 2017, 18:01 przez celner, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj całego postu pisząc bezpośrednio pod nim

milka7

Postautor: milka7 » 27 lip 2017, 15:08

Skoro tak to może te robaki wychodzą po deszczu bo woda stoi dosłownie zanim wsiąknie to można pływać... może dlatego tyle meszek i robaków że nie da się wysiedzieć

LubieHerbate

Postautor: LubieHerbate » 27 lip 2017, 15:30

Podeślij zdjęcie tych owadów.

wieprz

Postautor: wieprz » 30 lis 2017, 8:41

Z tego co mi wiadomo to popyt na mieszkania jest bo lista już dawno zapisana.

REKLAMA

Wróć do „Inwestycje”