Porozmawiaj z Kuczyńskim

Tematy związane z polityką.
Fanatyczny

Re: Porozmawiaj z Kuczyńskim

Postautor: Fanatyczny » 07 lis 2017, 17:12

To chyba nowy rodzaj oszczędności w mieście , wyłączanie oświetlenia w niektórych miejscach.

P_S

Postautor: P_S » 07 lis 2017, 20:50

A ja mam pytanko o nowe latarnie montowane przy okazji remontu tzw. Placu Powstań Narodowych.
Część latarni jest zakładana pomiędzy drzewami w pewnej odległości od chodnika prowadzącego od kwiaciarni w kierunku Armii Krajowej.
Czy to - na pierwszy rzut oka - beznadziejne umiejscowienie latarni jest jednak zapowiedzią dalszej części remontu całego - nazwijmy to - skweru?

Awatar użytkownika
gkuc

Postautor: gkuc » 07 lis 2017, 20:57

Internauci! Sporo waszych pytań. Dziękuję i już odpowiadam!

WojtasLLE pisze:Witam. Kolejne miasta dołączają do programu Mieszkanie+. Do Białej Podlaskiej i Świdnika dołączą Lubartów oraz Lublin. http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/w ... 04672.html
Czy naprawdę w Łęcznej nie ma terenów, które nadają się pod budowę bloków? Tak sprawa wygląda w Jarocie: https://www.tvp.info/34589880/mieszkani ... iesiecznie.
Czy tor motocrossowy obok osiedla Niepodległości to nie przypadkiem własność miasta? Opozycja zapowiada przystąpienie do programu kiedy wygra wybory. Czy jest temat Mieszkania+ w Łęcznej? Czy możemy się spodziewać tego w najbliższym czasie?

W lipcu zabierałem głos w tej sprawie na łamach Gazety Wspólnota. Brzmiał on tak:
"Najpierw obowiązek - mieszkania socjalne
Gmina obecnie nie posiada terenów, które spełniałyby warunki umożliwiające przystąpienie Łęcznej do programu Mieszkanie Plus. Takie tereny pojawią się w przygotowywanym planie zagospodarowania przestrzennego miasta.
Program skierowany jest do grupy średniozamożnych odbiorców i w najmniejszym nawet stopniu nie rozwiąże problemów z budownictwem socjalnym, co jest zadaniem obligatoryjnym gminy. Niestety kolejki oczekujących na mieszkanie socjalne program nie zmniejszy nawet o jedną osobę.
Program dopiero się tworzy i na wiele pytań, nie ma jednoznacznych odpowiedzi. Zapewne dlatego na kilka tysięcy samorządów do programu przystąpiło dopiero nieco ponad 60 gmin w całej Polsce, z czego większość podpisała jedynie listy intencyjne. Łęczna, podobnie jak ogromna większość samorządów, z zainteresowaniem przygląda się programowi Mieszkanie Plus. Zmiana planu otworzy nam możliwość udziału w programie, a ewentualne przystąpienie do programu rozpatrywać należy w kontekście możliwości rozwoju Łęcznej. Informacje o programie Mieszkanie Plus warto śledzić na specjalnej stronie http://www.mieszkanieplus.org.pl
Nie można jednak zapomnieć o obowiązkach gminy w zakresie budowy mieszkań socjalnych."

czechgrzech pisze:Witam! Tak się świątecznie na tym forum zrobiło.To mam pytanie czy planujecie w grudniu na święta zapłacić w 100% wynagrodzenie dla pracowników powiatu?

Pracownicy starostwa powiatowego zgodzili się na zmianę dni płatności pensji. Wiekszość grudniowego wynagrodzenia otrzymają do dnia 10 stycznia 2018 roku.
czechgrzech pisze:Ogólnie rzecz biorąc to szacunek za otwarcie i prowadzenie forum. Nie każdego na to stać

Robię to już od kilku lat. Z jednej strony to otwartość na internautów, ale z drugiej narażanie się na hejt. W końcu ten wątek dotyczy nie tylko przyjemnych spraw, ale tych trudnych jak oświata. Ja wybrałem i realizuję taką formę kontkatu z WAMI!

iambrg pisze:Co tam Skarbka - koniec Wiklinowej, oba rondka koło Tesco, z tego słyszałem Spacerowa i pewnie jeszcze pare miejsc tkwi w mroku już dłuższy czas.

Jak rozumiem zgłaszałeś do urzędu, że od kilku dni nie działa oświetlenie? Jeśli nie to warto reagować! Być może nikt tego wcześniej nie zrobił i nie zostało to odnotowane. Kilka lat temu znajomy, zawodowy strażak opowiedział mi o kamienicy która pół godziny płonęła w centrum jednego z miast. Ludzie przechodzili, robili sobie zdjęcia... nikt nie zadzwonił po straż. Każdy sądził, że dyspozytor numeru 998 pewnie już wie... Kamienica spłonęła.

P_S pisze:A ja mam pytanko o nowe latarnie montowane przy okazji remontu tzw. Placu Powstań Narodowych.
Część latarni jest zakładana pomiędzy drzewami w pewnej odległości od chodnika prowadzącego od kwiaciarni w kierunku Armii Krajowej.
Czy to - na pierwszy rzut oka - beznadziejne umiejscowienie latarni jest jednak zapowiedzią dalszej części remontu całego - nazwijmy to - skweru?

W kwestii samych lamp oświetleniowych odpowiem jak zasięgnę języka. Natomiast pewne jest, że dalsza zielona część w kierunku osiedla oraz parking będzie w przyszłości modernizowany. Jednak to plany dalsze niż na przyszły rok. W budżecie 2018 ogrom pieniędzy przeznaczonych zostanie na Stare Miasto i Podzamcze. Projekty na które urząd otrzymał dofinansowanie unijne.
www.grzegorzkuczynski.pl

lyki

Postautor: lyki » 08 lis 2017, 8:41

P-S to ''beznadziejne'' posadowienie latarni wynika pewnie z dokumentacji według, której jest prowadzona rewitalizacja terenu przy cmentarzu parafialnym . Należy tylko uzbroić się w cierpliwość i mieć nadzieję , że prace będą kontynuowane w następnym roku

iambrg

Postautor: iambrg » 08 lis 2017, 9:25

P_S pisze:A ja mam pytanko o nowe latarnie montowane przy okazji remontu tzw. Placu Powstań Narodowych.

Będzie dalszy etap renowacji skweru. Z tego co wiem od pewnego elektryka oswietlenie jest przygotowywane odrazu na zicher.

gkuc pisze:
iambrg pisze:Co tam Skarbka - koniec Wiklinowej, oba rondka koło Tesco, z tego słyszałem Spacerowa i pewnie jeszcze pare miejsc tkwi w mroku już dłuższy czas.

Jak rozumiem zgłaszałeś do urzędu, że od kilku dni nie działa oświetlenie? Jeśli nie to warto reagować! Być może nikt tego wcześniej nie zrobił i nie zostało to odnotowane. Kilka lat temu znajomy, zawodowy strażak opowiedział mi o kamienicy która pół godziny płonęła w centrum jednego z miast. Ludzie przechodzili, robili sobie zdjęcia... nikt nie zadzwonił po straż. Każdy sądził, że dyspozytor numeru 998 pewnie już wie... Kamienica spłonęła.

Przyznaje ze nie zglaszalem - jeszcze mi tak to nie przeszkadza. Podobna sytuacje mialem w bloku - zimna woda ledwo leciala. Po moim telefonie do spółdzielni usłyszałem, że to niemożliwe jużby ktoś zgłosił i pewnie mam coś nieodkręcone dokońca albo zakamienione. Nie odkręcony był, ale główny zawór w bloku i nikt nnie zgłaszał paaarę ładnych tygodni :)

Awatar użytkownika
bambrilla

Postautor: bambrilla » 09 lis 2017, 15:21

gkuc pisze:

Jak rozumiem zgłaszałeś do urzędu, że od kilku dni nie działa oświetlenie? Jeśli nie to warto reagować! Być może nikt tego wcześniej nie zrobił i nie zostało to odnotowane.

A gdzie to zgłaszać?
do spółdzielni? UM? Elektrowni?
Latarnie na Wiklinowej świecą kiedy chcą- w dzień, w nocy nie, czasem na chwilę wieczorem się włączą...

agataggg

Postautor: agataggg » 10 lis 2017, 10:47

Chcałabym się odnieść do zamkniętego tematu budowy parkingu przy ulicy Wojska Polskiego.
Jak Pan się odniesie do słów burmistrza:
"Kosiarski jest zwolennikiem utworzenia tam kolejnego segmentu garaży. - Parkingów na osiedlu Niepodległości nie brakuje, bo są wolne miejsca parkingowe i nigdzie nie jest napisane, że miasto ma zapewnić parking nieodpłatnie. Spółdzielnia może pobierać opłaty od swoich członków, a miasto nie? - to jest jakieś pomylenie pojęć. Są chętni na garaże i – ja to mówiłem - że w tym miejscu mogę się zgodzić na budowę garażu a nie utwardzanie dzikiego parkingu, bo komuś się nie chce zaparkować na parkingu obok. Gdyby brakowało miejsc, rozumiem – mówił burmistrz.
Garaże mają tam powstać po wejściu z życie nowego planu zagospodarowania przestrzennego Łęcznej. "

Mieszkam w okolicy od urodzenia. W moim bloku jest 100 mieszkań. Licząc po jednym samochodzie na mieszkanie (co jest niemalże niespotykane obecnie), daje to 100 samochodów. Miejsc pod blokiem, na oko, 60? Do tego okoliczne bloki, które nie mają parkingów przylegających do siebie.
Gdyby nie ten parking, samochód musiałabym zostawiać pod cmentarzem, ponieważ tylko tam jest jedyny większy plac na tym osiedlu. Jakoś można było poradzic sobie na osiedlu Samsonowicza. Na Bobrownikach tez jest cieżko, ale lepiej. Zapraszam burmistrza do spaceru w godzinach wieczornym w poszukiwaniu miejsc parkingowych w okolicach Bogdanowicza, może wtedy zacznie lepiej dostrzegać potrzeby mieszkańców. Nie raz zdażyło się tak, że jeździłam bezskutecznie przez dobre 30 minut, czekając czy "może ktoś wyjedzie", żeby znaleźć miejsce w odległości 15 minut spaceru od domu, a w Łęcznej 15 minutowy spacer oznacza przejście na drugie osiedle. Nie raz kończyło się tak, że zostawiałam samochód niemalże przy SP na Bobrownikach, przy nowo budowanej drodze. Czy to na pewno jest lenistwo?
Zapewniam, że nie jest to wymysł mieszkańców, zwłaszcza, że i na tym parkingu brakuje miejsca. Słowa burmistrza, z mojej perspektywy, są skandaliczne. Ten parking nie zaspokaja w całości naszych potrzeb, a jego likwidacja spowoduje jedynie falę mandatów od straży miejskiej za parkowanie w miejscu niedozwolonym. To garaże są wymysłem grupki ludzi. Oczywiście, miasto będzie miało z tego zysk. A może o to właśnie chodzi? Czy na prawdę zysk trzeba przekładać ponad rzeczywiste problemy?

Pozdrawiam i liczę na odpowiedź.

lyki

Postautor: lyki » 13 lis 2017, 10:56

droga agatko obok mnie na parkingu przy ul. Wojska Polskiego są dwa wolne miejsca a troche dalej kolejne możesz bez szukania po całym osiedlu zaparkować . chyba że szukasz miodu za darmo

Awatar użytkownika
gkuc

Postautor: gkuc » 13 lis 2017, 11:07

bambrilla pisze:A gdzie to zgłaszać?
do spółdzielni? UM? Elektrowni?
Latarnie na Wiklinowej świecą kiedy chcą- w dzień, w nocy nie, czasem na chwilę wieczorem się włączą...

Dzień dobry. Lampy oświetleniowe przy ulicach najczęściej należą do miasta. Zgłaszaj do urzędu, a jak okaże się, że to nie miejskie oświetlenie to pracownik przekieruje cię gdzie trzeba. Poważnie, jak coś zauważycie to reagujcie, być może nikt tego wcześniej nie zgłosił i urząd o awarii nie wie.

agataggg pisze:Chcałabym się odnieść do zamkniętego tematu budowy parkingu przy ulicy Wojska Polskiego.
(...)
Mieszkam w okolicy od urodzenia. W moim bloku jest 100 mieszkań. Licząc po jednym samochodzie na mieszkanie (co jest niemalże niespotykane obecnie), daje to 100 samochodów. Miejsc pod blokiem, na oko, 60? Do tego okoliczne bloki, które nie mają parkingów przylegających do siebie.
(...)
Pozdrawiam i liczę na odpowiedź.

W sprawie parkingów pozwolisz, że wkleję co już w tej sprawie mówiłem.
Potrzebna jest współpraca
Rodziny mają po kilka samochodów i znalezienie miejsca dla swojego bywa olbrzymim problemem.
Kiedy w Łęcznej budowano większość bloków, nie było kłopotu z parkowaniem. Niewiele osób posiadało auto. Nowe przepisy wymuszają na inwestorach budowę odpowiedniej ilości miejsc parkingowych. Gorzej, gdzie bloki budowano kilkadziesiąt lat temu. Spółdzielczych parkingów przybywa tam niewiele. Nic nie da grodzenie i szlabany.
Przy każdej nowej inwestycji drogowej oraz przebudowie miasto tworzy nieodpłatne miejsca parkingowe (teraz na ul. Wierzbowej), a na terenach spółdzielczych zaczynają budować je spółdzielnie. Miasto stara się tworzyć ogólnodostępne parkingi także przy swoich placówkach (parking przy ul. Szkolnej).
Nie może być jednak tak, jak chcą niektórzy radni, aby miasto ze swoich środków budowało i utrzymywało parkingi dla konkretnych bloków. I to w sytuacji, gdy w tym samym czasie spółdzielnia własny teren dzierżawi na płatny parking albo przekazany nieodpłatnie przez miasto grunt pod parking (dla obsługi jednego z bloków) sprzedaje pod garaże.
Wierzę, że przy dobrej współpracy ze spółdzielniami sytuację z parkingami w Łęcznej można znacznie poprawić. Dotyczy to także okolic ul. Wojska Polskiego.
www.grzegorzkuczynski.pl

REKLAMA

Wróć do „Polityka”