Porozmawiaj z Kuczyńskim

Tematy związane z polityką.
Awatar użytkownika
Roberto

Re: Porozmawiaj z Kuczyńskim

Postautor: Roberto » 26 sty 2016, 16:38

Dziękuję za bardzo szybką odpowiedź. Oczywiście nie kwestionuję faktu, że w Łęcznej co roku remontowane są drogi. Spodziewałem się bardziej efektywnego działania w celu pozyskania dotacji. Wszak „Orzeł Biznesu” zobowiązuje :D
Szkoda, że się nie udało, bo może inne gminy powiatowe wzięłyby przykład, bo jest co remontować.

Obawiam się, że na kolejnych kilka pytań już Pan tak szybko nie odpowie ;) Pragnę powrócić do wirtualnego „Wirtualnego Powiatu 3”. Szukałem przez weekend informacji, czy już wszystko ruszyło pełną parą. Chyba mam słaby internet, bo nigdzie nie mogłem znaleźć strony internetowej WP3? (jakaś awaria?).
Projekt miał ruszyć we wrześniu 2014 roku, mamy końcówkę stycznia 2016, myślę, że mały poślizg zamienił się w duże opóźnienie. Dlaczego tak szumnie kiedyś nazwana „internetowa wędka” (może chodziło o tą wielką antenę) dana samorządom „nie łapie”? Czy z tym projektem nie jest trochę tak jak z lotniskiem w Radomiu? Ktoś nie przemyślał sprawy i w myśl zasady dotacja unijna to trzeba brać, a później jakoś to będzie? Tam latają samoloty po 2-3 pasażerów, a tutaj hula internet z informacją turystyczną po sieci za 30 mln PLN! Na myśl przychodzi mi tylko jeden tekst, z pewnego dobrego polskiego filmu kończący się na słowo: skandal. W internecie można dowiedzieć się, że jednym z członków Rady Nadzorczej Spółki jest nie kto inny jak kolejny z „Orłów Biznesu”. Rozumiem, że sytuacja ma się analogicznie jak w Gminie Łęczna? :lol:

Oby tylko nie trzeba było oddawać dotacji unijnej… Czy w przypadku niepowodzenia (w zasadzie to już można mówić o niepowodzeniu) przewidziana jest jakaś kontrola tego Projektu?
Keep your friends close, but keep your enemies closer.

Awatar użytkownika
gkuc

Postautor: gkuc » 26 sty 2016, 20:16

Prawda jest taka, że wniosków jest dużo, a pieniędzy do podziału mało. Być może w innych gminach są większe potrzeby drogowe i one zakwalifikowały się do pomocy w pierwszej kolejności? Tam są przecież różnie punktowane kryteria. Bliskość budynków użyteczności publicznej, duże gospodarstwa rolnicze, połączenia z innymi drogami np. powiatowymi, wojewódzkimi, krajowymi itp., generalnie cała masa spraw (na których ja się nie znam, ale gwarantuje, że osoby które przygotowywały dokumenty są bardzo dobrymi fachowcami) które wpływają na punktację. W ten sposób w grę wchodzi nie tylko dobrze przygotowany dokument, ale też siłą rzeczy lokalizacja drogi. No i na koniec cały czas jest szansa na dofinansowanie, chociaż stosunkowo niewielka. Mnie też jest bardzo szkoda, że nie dostaliśmy pieniędzy w pierwszym rzucie.

Chętnie odpowiem również na Twoje drugie pytanie. Strona WP III znajduje się pod adresem http://www.wirtualnepowiaty.pl/ Nie, nie wszystko ruszyło pełna parą. Do dzisiaj nie działa nawet telefonia voipowa z wyjściem na zewnątrz, chociaż same aparaty mamy już od kilku lat(!)
Z tego co wiem niedawno powołana spółka nie świadczy, póki co, usług sprzedaży internetu ani klientom indywidualnym ani hurtowym. 19 partnerów projektu jest poirytowanych tą sytuacją. Nie chcą dokładać rok rocznie, do czegoś co nie działa. Śmiem twierdzić, że sporo z nich czeka tylko na zakończenie 5 letniego okresu trwałości projektu i zwiną żagle z WPIII.

Roberto pisze:Oby tylko nie trzeba było oddawać dotacji unijnej… Czy w przypadku niepowodzenia (w zasadzie to już można mówić o niepowodzeniu) przewidziana jest jakaś kontrola tego Projektu?

Zwrot milionów złotych byłby tragedią. I tak starostwo się ledwo wypłaca. Nawet nie chce rozważać takiego scenariusza. Kontrole były i pewnie jeszcze będą. To za drogi i na duży projekt, żeby był bez nadzoru.

@Roberto
Dobrze znasz moje zdanie na temat WPIII. Prezentuje je niezmiennie na forum od lat. Przypominając je od czasu do czasu w odpowiedzi na Twoje zapytania. Wygląda to kiepsko, chociaż nie pozostaje nic innego jak trzymać kciuki żeby w końcu ruszyło na sto procent, ale ciężko być optymistą. Spółka MSZ bardzo długo, jeśli nie do końca swojego istnienia będzie generowała straty.
www.grzegorzkuczynski.pl

scot99

Postautor: scot99 » 27 sty 2016, 9:06

z wirtualnego powiatu mam chociaż kubek. Chyba mi go nie zabiorą jak trzeba będzie oddawać dotację. ;)

Awatar użytkownika
Roberto

Postautor: Roberto » 27 sty 2016, 15:58

A jednak ponownie szybka odpowiedź, dziękuję :) Znam Pańskie zdanie, liczyłem po cichu że jednak coś ruszyło... co do strony internetowej to mój błąd, za słabo szukałem, przepraszam.

scot99 to pij z niego póki jeszcze jest :D

P_S

Postautor: P_S » 27 sty 2016, 20:06

Z relacji z sesji Rady Miejskiej: "Pytano między innymi o rozmowy dotyczące koncepcji przebudowy drogi krajowej nr 82 , dotację dla Przedszkola "Aniołek", odnawialne źródła energii oraz rewitalizację parku Podzamcze. "

Można coś więcej na temat tych koncepcji?

Siemanko

Postautor: Siemanko » 01 lut 2016, 11:06

Witam. Chciałbym poznać Pańską opinię o tym, jak to możliwe, że urząd wysyła zapytanie ofertowe do nieistniejącej firmy, która następnie od razu wygrywa konkurs ? Chodzi tutaj o wykonanie dokumentacji technicznej Parku Podzamcze za 154 tys zł. Normalnie coś niesamowitego. Pracuje Pan w urzędzie, niech Pan napiszę - JAK to możliwe ? Więcej info można przeczytać na http://lle24.pl/polityka/rewitalizacja- ... dokumenty/ . Wiem, że łagodnie mówiąc, obie strony za sobą nie przepadają, lecz trzeba odnieść się do faktów, które są tam podane. Czy nie jest to choć trochę podejrzane i dziwne ?

scot99

Postautor: scot99 » 01 lut 2016, 17:53

Podczepiam się pod pytanie P. Grzegorzu. ??

Awatar użytkownika
gkuc

Postautor: gkuc » 01 lut 2016, 22:17

Odpisuję hurtowo:
@P_S przedstawiam to co pamiętam z sesji.
- 1 - Jeden z projektantów drogowych uznał, że droga 82 ma na tyle duże obciążenie, że należałoby pomyśleć o dwóch pasach w jednym kierunku. Wymagałoby to wyznaczenia nowego przebiegu drogi krajowej. Mogłaby też powstać północna obwodnica Łęcznej. Jadący nad jeziora mogliby omijać nasze miasto. Generalnie temat to śpiew przyszłości, ale dobrze, że ktoś o tym myśli. Gminy będące na ewentualnej nowej trasie 82-ki będą miały czas dostosować własne plany zagospodarowania przestrzennego.
- 2 - Miasto poszło na rękę Aniołkowi. Osiągnięto obopólny kompromis i pomimo nie złożenia w terminie odpowiednich dokumentów dotacja dla przedszkola zostanie wypłacona.
- 3 - OZE. Gmina Łęczna bacznie przygląda się pojawiającym się projektom. Być może z któregoś z nich mieszkańcy gminy będą mogli skorzystać. Miasto nie chce być pośrednikiem i umowy miałyby być spisywane między funduszem, a zainteresowanymi.

@Siemanko, @scot99 - Opiszę wam moje prywatne zdanie w tej sprawie.
Dla mnie to kolejna burza w szklance wody i kręcenie afery w miejscu w którym jej nie ma. Przypomnę może wybrane poprzednie - Przewodnicząca RM miała zarobić 40 tysięcy diety nielegalnie... No i wtopa Regionalna Izba Obrachunkowa nie zgodziła się z forsowaną przez Siegiedę opinią i wtedy RIO dla niego okazała się natychmiast niewiarygodna, a jej decyzje kuriozalne. Niestety odszczekać kłamstw warszawiak nie był już łaskaw.

Kolejna kręcona afera z nagrodami dla pracowników UM. Urząd od początku stał na stanowisku, że nie może ich ujawnić, bo to dane wrażliwe i wykracza to poza dostęp do informacje publicznej. Taką decyzję po skardze Siegiedy Samorządowe Kolegium Odwoławcze kazało rozpatrzyć raz jeszcze. Urząd dokonał poprawek wydał ponownie decyzję odmowną i tym razem SKO przyznało rację ratuszowi. Siegieda o tym już nie poinformował swoich czytelników i tematu nie odszczekał. Po ewentualnym niekorzystnym wyroku sądu (jeśli tam się odwołał, a stroną będzie już SKO) znowu zapewne zamilknie lub nazwie decyzję kuriozalną.

Teraz kolejna „burza” z dokumentacją na Podzamcze. Może to była ustawka, albo ktoś wziął łapówkę? Niech ten człowiek ma odwagę i jeśli o tym wie zawiadomi prokuraturę. Póki co, to jedynie snuje wymysły. Czekam na to, żeby zawiadomił prokuraturę i wybronił swoje argumenty. Jestem jednak przekonany, że kolejny raz się ośmieszy, a wtedy i RIO, SKO i Prokuratura będą już tymi złymi.

A o co Siegieda, wyborczy rzecznik Fijałkowskiego tym razem dymi? jeśli wartość zamówienia jest za niska na postępowanie przetargowe wykonawcę wyłonić można w drodze porównania ceny kilku podmiotów. Tak było tym razem. Jednym z poproszonych o złożenie oferty na dokumentację była p. Kańska, która w przeszłości wykonywała „papierologię” na Rynek I. Jej doświadczenie i umiejętności przemawiały, żeby również ją poprosić o wycenę. Urząd po poprzednich wspólnych działaniach posiadał jej maila i telefon. I to już cała historia. To czy p. Kańska odpowiadając na zapytanie pracowała w jakiejś firmie, zmieniała pracę, albo zakładała własną działalność nie miało tu żadnego znaczenia. Równie dobrze mogła wcale nie mieć firmy i złożyć najlepszą ofertę. Wtedy umowa zlecenia/dzieło zawarta zostałaby z osobą fizyczną. Nie wiem gdzie tu jest jakaś nieprawidłowość.
Chętnie posłucham co w prokuraturze powie p. Siegieda. Mam nadzieje, że nie stchórzy i sprawę pociągnie to końca. Słowo się rzekło. Niech prokuratura to oceni, a on ma odwagę to później opisać. Bez względu na werdykt.
www.grzegorzkuczynski.pl

grzesio11

Postautor: grzesio11 » 03 lut 2016, 9:53

Panie głosowałem na Pana , spokojniej i co to za mowa z gimnazjum

Awatar użytkownika
gkuc

Postautor: gkuc » 03 lut 2016, 11:15

@grzesio11 bardzo dobre pytanie! Przy okazji apel. Zapytaj Siegiedę u niego na stronie o te sprawy. Czemu jego nie chcecie za pisanie nieprawdy rozliczać? Pewnie odpowiedzi chętnie poznamy wszyscy.

Wracając do pytana - proszę wnikliwie przeczytać ton zarzutów którymi autor tekstu (o komentarz którego na forum zostałem poproszony) ośmiesza Łęczną i później ton mojej odpowiedzi. Mnie wydają się współmierne.

Może się szanowny @grzesio11 sam przekonać, że wspomniane wyżej przeze mnie sprawy nie zostały do dzisiaj przez pudelka lle wyjaśnione. Zresztą jak wiele innych spraw np. ze stacją paliw przy PGKiM, podróżami służbowymi pracowników, asystentem burmistrza i pytań do gminy Spiczyn, których odpowiedzi miały zostać upublicznione niezwłocznie. Były też „nielegalne” wyborcze bannery na ogrodzeniu szpitala. Temat ucichł, bo pewnie odpowiedź dyrektora Bojarskiego nie pasowała do tez stawianych przez Łukasza Siegiedę mieszkańca Warszawy. Nie widzę też wpisu o tym, że tyle tygodni po wyborach samorządowych w Łęcznej wiszą ciągle bannery posła Artura Sobonia, chociaż wcześniej Siegieda za to samo atakował inne osoby. Co za podwójne standardy?
Żyje się w Warszawie i nie widzi tego co ważne na miejscu, a opisuje tylko to co przez donosicieli podesłane. Tak się właśnie manipuluje.

Najprościej jest rzucić w kogoś fekaliami, obrazić, zdeptać, a później jak okazuje się to nieprawdą udawać, że nic się nie stało. Dla mnie to zwykłe prostactwo i chamstwo wspomnianego autora.

Wątek tutaj prowadzę od prawie dwóch lat. Wspólnie z wami zmierzyłem się z pytaniami poważnymi, zabawnymi, retorycznymi ale najczęściej trudnymi i daleko wybiegającymi poza moją rolę radnego Rady Powiatu Łęczyńskiego.

Wiele spraw wspólnie rozwiązaliśmy, inne zostały przekazane gdzie trzeba. W okresie przedwyborczym spadł na mnie ogromny hejt wyborczy Siegiedy i jego kolegów, a nawet miałem sądową batalię z samym p. Fijałkowskim. Wątek „Porozmawiaj z Kuczyńskim” powstał m.in. po to żebym miał swoje miejsce w którym kontrował będę personalne ataki na mnie i moją rodzinę – co uważam za najgorszą podłość, której jednak wspomniane osoby się dopuszczały.

Dlatego proszę uszanować to w jaki sposób od początku prowadzę ten wątek. Nie zamierzam zmieniać ani języka, ani stylu pisania.
www.grzegorzkuczynski.pl

scot99

Postautor: scot99 » 03 lut 2016, 17:09

Panie Grzegorzu tak jak Pan wspomnail temat brzmi porozmawiaj z kucZyńskim a nie wylewam żale na siegiede

leczner

Postautor: leczner » 03 lut 2016, 19:32

Roberto pisze:Witam,
Mam pytanie związane z brakiem dofinansowania przez Wojewodę dróg na terenie Łęcznej oraz Powiatu Łęczyńskiego. Dlaczego nie udało się pozyskać żadnych środków?

Pierwsze pytanie: Czy Powiat Łęczyński składał wniosek? Gmina Łęczna złożyła.
Po drugie: od tego roku zmieniła się nie tylko nazwa projektu, ale także kryteria oceny. Kryteria, które faworyzują przebudowę lub budowę ulic miejskich. Najlepiej oceniane są projekty, które są wyposażone min. w pylony, przejścia dla pieszych, ścieżki rowerowe, chodniki, wyspy uspokajające ruch, kanalizację deszczową, przystanki autobusowe z peronami itp. Trudno zastosować tego typu rozwiązania przy przebudowie dróg wiejskich. Wynika to z wielu powodów: np. natężenia ruchu, charakteru zabudowy przy drodze lub chociażby szerokości pasa drogowego będącego w posiadaniu samorządu. Trudno sobie wyobrazić, aby na terenie zabudowy rozproszonej/kolonijnej budować kanalizację deszczową, wyspy, itp.
Po ocenie wniosków gmina Łęczna zajmowała 47 miejsce na liście (bodajże 74 projektów) z sumą 16,50 pkt. Po odwołaniu od oceny (gmina Łęczna jako pierwsza zgłosiła odwołanie) komisja oceniająca przyznała łęczyńskiemu projektowi dodatkowe 1,5 pkt (łącznie 18 pkt). Obecnie projekt gminy Łęczna zajmuje 37 miejsce. Oznacza to, że nie "łapie się" na pieniądze z pierwotnego rozdania, ale musi czekać na oszczędności poprzetargowe.
Podsumowując: jest szansa na otrzymanie dofinansowania ( w tej chwili 28 projektów otrzyma dofinansowanie "od razu" - nasz projekt musi czekać w kolejce 9 projektów); rok temu kiedy nasz projekt zajął 11 miejsce z oszczędności poprzetragowych skorzystało jeszcze 18 projektów 'pod kreską".
Przypominam, że przebudowa ulicy Mickiewicza także została sfinansowana z oszczędności poprzetargowych.
Proszę o cierpliwość oraz trzymanie kciuków za jak największe oszczędności przetargowe. Zalecam też ostrożniejsze formułowanie sądów oraz zapoznanie się z problematyką zanim zaczną się domysły. Warto także czasem zasięgnąć informacji u źródła.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Roberto

Postautor: Roberto » 04 lut 2016, 21:26

Skoro zmieniły się kryteria i wyglądają one tak, że faworyzowane są przebudowy/budowy ulic np. posiadających kanalizację deszczową to jeszcze lepiej. W Łęcznej niektóre ulice mają nawet od kilku lat sporządzoną dokumentację potrzebną do ich remontu 8-)

leczner pisze:Zalecam też ostrożniejsze formułowanie sądów oraz zapoznanie się z problematyką zanim zaczną się domysły.
Pozdrawiam

To groźba?

rooman

Postautor: rooman » 01 mar 2016, 18:02

Panie Grzegorzu, złociutki mój!

Tęskno mi tu na obcej ziemi i przypomniało mi się o zadanym Panu onegdaj zapytniu. Niestety, wiele łez zostało wylanych ponieważ jak to polityk ma w zwyczaju odpowiedział mi Pan na xxx. Pewnie już Pan suszy głowę o co kaman, spieszę więc wyjaśnić. Co do xxx z tym placem zabaw za małym Tesco? Przyjeżdzam niedługo do Polski i czy od do tego czasu będzie gotowy????
Dlaczego Pan zgnębił tego biednego Pana, co to niby miał tę Łęczną bez ściemy prowadzić? Co on Panu zrobił? Plotki krążo, że go z pracy wygnali i w Holandi kurczakom łby urywa. Żal człowieka, pewnie Pan po nocach spać nie może, bo słyszano, że u Pana często światlo swieci się do późnych godzin nocnych.
P.S.1. I o co chodzi z tą obsesją na punkcie Siegiedy, wiesz Pan w wolnym kraju żyjemy, nie tocz Pan tak piany, to podobno niezdrowo na wątrobę jest.
P.S.2. To jak będzie? Wierzę, że Pan jako rasowy prawy łęczynianin odpowie z wymaganą przeze mnie egzaltacją. Proszę się nie krepować.

onleczna

Postautor: onleczna » 01 mar 2016, 20:32

@rooman sorry ale muszę zapytać. Pan Kuczyński mieszka w Łęczynie czy w Łęcznej? Przyjeżdżasz do Polski i wstąpisz do Łęczyny czy Łęcznej? Widzę, pierwszy Twój wpis na forum, więc pewnie ciekawy jesteś kto pyta? Jestem łęcznianinem.

rooman

Postautor: rooman » 01 mar 2016, 22:00

@Onleczna, mój złoty! Widzisz tak to jest na obcej ziemi, czasem zapomina się podstawowych zasad deklinacji. Dziękuję, że mi przypomniano o odmianie przez przypadki. Zacną wydaje mi się również Twa postawa dumy i przynależności do ziemi. Łęzka się oku kręci, że są jeszcze wsród nas Polaków, Łęczynian strażnicy porządku gramatyczno-leksykalno-stylistycznego. Dziękuję Wam Herosi Internetu! Kłaniam się nisko.

Awatar użytkownika
celner

Postautor: celner » 01 mar 2016, 22:50

Witaj rooman na forum.
Dla jasności, wywijając językiem ujarzmiaj go czasem .

Kłaniam się nisko.

murphy

Postautor: murphy » 01 mar 2016, 23:11

Panie Grzegorzu czy wiadomo już kiedy będą remontowane drogi gminne? mam na myśli drogi w miejscowości Stara Wieś-Stasin i Stara Wieś-Kolonia. Wspomniane drogi są w stanie krytycznym. Czekam na odpowiedź. a może Pan przyjechałby obejrzeć te drogi?

scot99

Postautor: scot99 » 02 mar 2016, 6:39

murphy najpierw buduje się nowe drogi w okolicy znajomych Dyrektorów?Doktorów

murphy

Postautor: murphy » 03 mar 2016, 0:04

wczoraj z ciekawości zmierzyłem odcinek drogi, który został wyremontowany w nie wiem jakim celu otóż od ostatniego domu w miejscowości stara wieś-stasin do znaku stara wieś-kolonia jest 1,5 km drogi na którą pozyskano pieniądze z ue gdzie nie ma ANI JEDNEGO domu!!! czy nie można było za te pieniądze sróg we wspomnianych miejscowościach?

lyki

Postautor: lyki » 03 mar 2016, 14:24

Stara-Wieś Stasin ma drogi wyremontowane w ubiegłym roku natomiast drogą o której mówisz jeżdzi autobus szkolny i nie tylko

murphy

Postautor: murphy » 03 mar 2016, 19:09

słucham?! chyba wiem po jakiej drodze jeżdżę, to zapraszam na wspomnianych miejscowości i pokażesz mi te wyremontowane drogi, i skoro tak orientujesz się w temacie to powiedz dokąd dojeżdza autobus w starej wsi Kolonii? a co z pozostałą częścią? gdzie jest dziura na dziurze?

Awatar użytkownika
gzmin

Postautor: gzmin » 04 mar 2016, 8:14

Drogi lokalne są w opłakanym stanie. To fakt, którego nie da się podważyć.

murphy

Postautor: murphy » 07 mar 2016, 0:27

Panie Grzegorzu, kolego lyki a raczej powinienem powiedzieć Panie Radny czekam na odpowiedzi na moje pytania

Pewne info

Postautor: Pewne info » 07 mar 2016, 14:30

@ murphy nie ponaglaj radnego, bo jest nie lada problem z ustaleniem właściciela terenu za małym Tesco o który już Ktoś wcześniej pytał.
A to nie ma tak, że chcesz i masz.
Tu potrzeba mocy urzędowej.
To niezręczny temat i wszyscy odpowiedzą Ci w koło, tylko nie ten co trzeba.
Ja jak mam zadać mu pytanie i później ileś? dni czekać na pokrętną kąśliwą jego odpowiedź, to staram się tego nie robić.
Posłuchaj rady, bo warto, kiedyś on założył sobie ten temat, bo potrzeba było mu reklamy a teraz własnego bloga już nie ogarnia, bo być może trzeba go opłacać?
Ps.
A teren za Tesco jest SM. Skarbek.
Z uśmiechem do tematu i pozdrawiam wytrwałych.

REKLAMA

Wróć do „Polityka”