Świąteczna Zbiórka Żywności

O Łęcznej i okolicach - niepasujące do innych działów.
Tecza
Posty: 35
Rejestracja: 19 paź 2010, 18:45

Świąteczna Zbiórka Żywności

Postautor: Tecza » 05 lis 2017, 21:24

Zbliża się tegoroczna Świąteczna Zbiórka Żywności – w związku z tym poszukiwani są wolontariusze. – Zaangażować mogą się wszyscy, którzy chcą poświęcić trochę swojego czasu i sił.

W tym roku Świąteczna Zbiórka Żywności odbędzie się w dniach 01 - 03 grudnia 2017r. To akcja organizowana przez 32 Banki Żywności w sklepach spożywczych, na terenie całej Polski. Jej celem jest zebranie jak największej ilości produktów spożywczych, które tuż przed Świętami Bożego Narodzenia trafią do osób potrzebujących. Aby tak się stało, niezbędna jest pomoc wolontariuszy, którzy poświęcą swój czas.

Informowanie klientów i zachęcanie klientów do dzielenia się zakupami. Sortowanie żywności, działania promocyjne lub koordynowanie zbiórki w sklepie – to niektóre z działań, którymi zajmują się wolontariusze.
[b]Lubelskie Stowarzyszenie Samopomocy zaprasza do wolontariatu szczególnie szkoły, grupy zorganizowane oraz przedstawicieli biznesu. Mile widziani są jednak wszyscy[/b]y.

Koordynator wolontariatu zapewnia, że nie jest ważne wykształcenie ani wiek przyszłych wolontariuszy, ale zaangażowanie. Podkreśla, że potrzeby są naprawdę duże, bo też zakres świątecznej akcji Banków Żywności jest ogromny.

W ubiegłym roku w akcji wzięło udział około 50 tysięcy osób.
Im więcej wolontariuszy – tym większa skala zbiórki, w większej liczbie sklepów, i więcej żywności trafi do potrzebujących.

W ubiegłym roku w Świątecznej Zbiórce Żywności Polacy przekazali ponad 800 ton produktów, które przekazano organizacjom prowadzącym dożywianie oraz świadczącym bezpośrednią pomoc ludziom w trudnej sytuacji.

Kontakt tel. 696638037- Prezes Bożena Siuda
e-mail: biuro.lss.org@wp.pl

REKLAMA

Wróć do „Okiem mieszkańca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości