Obchody Narodowego Święta Trzeciego Maja

Tutaj możecie pisać o przysłowiowym wszystkim i niczym...
Awatar użytkownika
Rademenes7

Obchody Narodowego Święta Trzeciego Maja

Postautor: Rademenes7 » 04 maja 2017, 14:10

Ciekawe kiedy doczekamy się relacji i komentarza z obchodów Święta Trzeciego Maja. Ostatnim razem, 11 listopada mogliśmy przeczytać płomienny artykuł jeszcze tego samego dnia przed wieczorem.
http://leczna24.pl/informacje/lokalne/20701/swieto_niepodleglosci_polityka_podszyte_-_aktualizacja/
Czyżby coś wstydliwego wydarzyło się wczoraj? Może pomóżmy razem Redakcji i sami zacznijmy wzorując się na tamtym artykule ...

Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja polityką podszyte
Tegoroczne obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja nie wyróżniłyby się niczym szczególnym, bo ich program jest od wielu lat podobny, gdyby nie bardzo polityczne wystąpienie Burmistrza.
O godzinie 11 w kościele pw. Św. Marii Magdaleny w Łęcznej, po występach artystycznych, rozpoczęła się Msza Święta. Zgromadzeni na niej licznie wierni wysłuchali kazania traktującego o Ojczyźnie jako naszej matce. Szczególnie zwrócona została uwaga na dbałość o najmłodszych – jako przyszłość naszego narodu. Zostaliśmy także napomnienia do jedności – przytoczone zostały przykłady w historii, kiedy to w naszym narodzie brakowało jedności i przyniosło nam to wiadome skutki. Wszyscy zgodnie i z uwagą wysłuchali kazania – nie zarejestrowano przypadków ostentacyjnego opuszczania świątyni. No może poza kilkoma osobami, które z niewystarczającej ilości tlenu w przepełnionym kościele musiały przenieść się na ławki zewnętrzne ponieważ zrobiło im się słabo oraz ratuszowego żurnalisty (on zresztą opuścił budynek kościoła zaraz po wykonaniu swoich czynności służbowych).
Prawdziwe fajerwerki miały miejsce kilka chwil później – i nie mamy tu a myśli wcale występów artystycznych małych przedszkolaków, którzy pięknie rozpoczęli część artystyczną tradycyjnym polonezem czy też grę naszej orkiestry górniczej. Jakby na przekór wszystkim słowom wysłuchanym (albo nie) podczas Eucharystii, na placu przed ratuszem Namiestnik naszego magistratu wygłosił swoją preorę.
Poza kilkoma pierwszymi słowami powitania i poinformowania jakie święto dziś obchodzimy oraz ostatnimi słowami pożegnania i podziękowania za przybycie całość wystąpienia przesączona była jadem złości i ataku na obecnie rządzących. Obserwując twarze ”tłumnie” zgromadzonych na placu widzów, których liczba szybko malała wprost proporcjonalnie do wypowiadanych przez Burmistrza słów, można wyczytać było zbulwersowanie, zdegustowanie czy zażenowanie. Od niektórych, można nawet usłyszeć na głos wypowiadane komentarze w krótkich słowach np. „skandal”.
W pełnym hipokryzji barwnym przemówieniu pojawiły się śmiałe porównania obecnej sytuacji w kraju do czasów komuny, a nawet do radykalnych rządów w Recepa Erdogana w Turcji. Wyartykułowane zostało także hasło DEMOKRACJA, które chyba jednak pomyliło się mówcy z inną organizacją posiadającą te słowo w swojej nazwie (niestety tylko w nazwie). Podważona została także rzekomo nadszarpnięta pozycja naszego kraju na arenie międzynarodowej. Na szczęście całość wystąpienia była zapisana na kartce – inaczej w tej całej burzy emocji towarzyszących podczas mowy mogło by się przypadkiem wypsnąć jakieś firmowe słowo na ”k…” lub ”ch…”.
Całe te zachowanie można chyba wytłumaczyć intensywną pracą naszego rządu nad planami skrócenia kadencji burmistrzów. Wspominany także podczas przemówienia, zdaje się że jako wzór, prezydent Kwaśniewski musiał zadowolić się dwoma kadencjami piastowania swojego stanowiska. Rządy dyktatorskie są symbolem wieloletniego rządzenia przez jedną osobę. Trzeba się zatem może zdecydować czy chce się być Kwaśniewskim czy Edroganem Łęcznej bo póki co wiele przemawia raczej za tą drugą opcją ... ?
Kończąc chcielibyśmy zacytować jako podsumowanie i refleksję klasyka: „Moja jest tylko racja, i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!”
Nie wykorzystujmy jednego z najważniejszych narodowych świąt w roku do prywatnej wojny i wylewania zgromadzonej w sobie żółci. To nie jest czas i miejsce na wiece wyborcze jakim z ubolewaniem zauważamy, stały się obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja.

kiki

Re: Obchody Narodowego Święta Trzeciego Maja

Postautor: kiki » 04 maja 2017, 15:36

@up , i co w związku z tym ?

zaciekawiony

Postautor: zaciekawiony » 04 maja 2017, 19:50

Uważasz, że demokracja nie jest zagrożona? Myślisz, że jest w porządku, kiedy rząd zmienia wszystko co się da, aby stale rządzić i mieć zawsze rację? Wymienili Trybunał Konstytucyjny, zmieniają prawo, chcą, aby sądy były zależne od Ziobry, TVPis nawet nie ukrywa, że jest tubą propagandową obecnego rządu ( mówią o tym nawet byli pracownicy ) chcą pozbyć się prezydentów, burmistrzów itd, którzy w miastach są od kilkunastu lat, aby wprowadzić swoich ludzi. Instytucje Panstwowe jak i firmy są obsadzone pisowcami, którzy często nie mają kompetencji do zarządzania. Albo jesteś taki odważny, że nie martwisz się o demokrację, albo jesteś z tych, którzy powiadają, że demokracja to zło. Pozdrawiam

Pewne info

Postautor: Pewne info » 04 maja 2017, 21:17

Przecież jak bym mógł zostawić temat bez komentarza .
Brawo kolego (Rademenes) za słuszne uwagi i spostrzeżenia zamieszczone przez Ciebie w opisie Obchody Narodowego Święta Trzeciego Maja.
Na Łęczna 24 nie każdy ma j.ja, by coś takiego móc opisać.
Prezydent w Ameryce rządzi 2-kadencje, w Polsce jest podobnie a w jakiejś mieścinie jak np. nasza Łęczna chciałby nasz gospodarz rządzić po grób,jak Putin, czy Kastro na Kubie.
Hola wreszcie Ktoś pomyślał i wkrótce powiedzą tym co pełnią funkcję wójtów, burmistrzów, może nawet sołtysów czas Wasz minął, koniec waszych rządów i kolesiostwa.
Niech pokażą się inni, może przyjdą z nowymi pomysłami, wizją zbudowania czegoś, czego brakuje obecnemu bossowi na tzw. stołku.
A takich miasteczek jak Łęczna , czy nawet innych gmin w Polsce są setki, wszędzie są układy i kolesiostwo.
Popatrzcie tylko co się dzieje np, W SĄDACH sprawy ciągną się po 5-7 lat i końca nie widać.
Pozdrawiam

mario13

Postautor: mario13 » 05 maja 2017, 3:04

Pewne info pisze:...rządzić po grób,jak Putin, czy Kastro na Kubie.
Hola wreszcie Ktoś pomyślał i wkrótce powiedzą tym co pełnią funkcję wójtów, burmistrzów, może nawet sołtysów czas Wasz minął, koniec waszych rządów
Tego chce jarosław Polskę zbaw i jest na ostatniej prostej żeby tego dokonać jak zrobił to Putin czy Castro na Kubie.
Rademenes7 pisze:na placu przed ratuszem Namiestnik naszego magistratu wygłosił swoją preorę.
I Ty się oburzasz?Gdzie byłeś jak z wypowiedzi pani Kępy(w kościele,podczas mszy)" spływał jad".Kali może kraść ale ukraść Kalemu to grzech?
Ogarnijcie się

Pewne info

Postautor: Pewne info » 05 maja 2017, 11:05

No tak. O jakiego Kalego ci tu chodzi?
Ja skojarzyłem go z Kalim w naszym mieście.
Zacofany w rozwoju, dopiero opozycja i smród koło dupy zmobilizowało go do wzięcia się do roboty i zrobienia czegoś dla miasta.
Co robił twój idol w poprzednich kadencjach ?, pamiętasz, czy jeszcze może jak już rządził ty nie zajmowałeś się polityką miejscową?
Wróć myślami co zbudował dla miasta - w mojej ocenie tylko układ kolesiostwa i poparcia dla swojego istnienia.
Dostrzegamy go do dziś na każdym kroku - rodzinna zależność.
Jak poczuł zagrożenie wziął się do rychłej roboty, tylko już zrobiło się ciut późno.
Pamiętasz, jak nie chciał ubierać miasta na święta państwowe, nie było wywieszanych flag, brak uchwytów na słupach, nie było ozdób świątecznych, ciemnogród rodem z XIX wieku.
Dziś nawet w Warszawie zauważono, że tym wszystkim operatywnym czas już podziękować, czas skończyć z kolesiostwem 2- kadencje wystarczy.
Dlatego niektórym się dziwię, że bezinteresownie bronią tu na tym forum tak życzliwych ludzi a człowiek ten jest lubiany, zaczepiany na ulicach naszego miasta, ciężko mu przejść na pieszo, każdy chciałby uścisnąć jego dłoń, każdy do niego się garnie, każdy chciałby się poradzić, opowiedzieć o swoich problemach , może jako urzędnik na pewno wesprze, jednym słowem dusza człowiek.
A Tffu !
A ty mi piszesz o p. Kępie ja mieszkam w Łęcznej i widzę rzeczywistość.
Dlatego nawet już na uroczystościach państwowych takim gościom jak pomyślą, że zbliża się ich koniec puszczają nerwy.
Może jakiś komitet wsparcia dla naszego czas powołać?
Miałby pewnie zwolenników co?
Kończąc pozdrawiam wszystkich normalnych ;) ;)

kiki

Postautor: kiki » 05 maja 2017, 13:48

@mario13 , rację masz .

LubieHerbate

Postautor: LubieHerbate » 05 maja 2017, 16:42

@PewneInfo to, że jakiś Burmistrz miasta, Prezydent itd, rządzą w miastach 2-3 lub nawet 4 kadencje oznacza, że robi to dobrze i ludzie na niego głosują. W przeciwieństwie do Wyborów na Prezydenta Kraju tutaj "głowę" miasta wybiera lokalna społeczność, a nie ogólnopolska i rodacy mieszkający poza krajem. Dlaczego na siłę zmieniać coś, co jest dobre?
Dlaczego kadencyjność ma nie dotyczyć posłów?

kiki

Postautor: kiki » 05 maja 2017, 17:08

@LubieHerbate , zgadzam się z tym co napisałeś .

BOROWIK

Postautor: BOROWIK » 05 maja 2017, 20:13

Kosiarski już ostatni raz jest burmistrzem, więc pali mu się grunt pod nogami. Czerwony kolor zawsze miał w głowie, oleju w głowie też zawsze brakowało. Ostatnie wystąpienie pokazało jaki jest naprawdę. Powinni go na taczce wywieźć.

mario13

Postautor: mario13 » 05 maja 2017, 20:43

BOROWIK pisze:Kosiarski już ostatni raz jest burmistrzem
Wróżka jesteś?Bo ja kontrkandydata nie widzę
BOROWIK pisze:Powinni go na taczce wywieźć.
Napisałeś powinni.Kto ma to zrobić?Bo widzę,że nie Ty.Ktoś za Ciebie bo taki masz kaprys :lol:
Pewne info pisze:Co robił twój idol w poprzednich kadencjach ?
To nie jest mój idol tylko burmistrz miasta w którym mieszkam.
Pewne info pisze:Wróć myślami co zbudował dla miasta
Nie mam potrzeby wracania myślami.Bo dobrze pamiętam jak wyglądała Łęczna w 2001-2003 roku a jak wygląda dzisiaj.
Pewne info pisze:Kończąc pozdrawiam wszystkich normalnych
Czytając Twoje posty i argumenty nie chce znać Twojego pojęcia normalności.Napiszę abyś zrozumiał.Twoja norma może być dla większości marginesem

// przypominam ze kolor czerwony zarezerwowany jest dla admina
// poprawiono

Pewne info

Postautor: Pewne info » 05 maja 2017, 21:43

mario13 nowe idzie ;)

LubieHerbate

Postautor: LubieHerbate » 06 maja 2017, 19:08

Właśnie przeczytałem to „straszne” przemówienie burmistrza. Nie znalazłem w nim nic o samorządach i kadencyjności o której pisze autor wątku. Swoją drogą ta kadencyjność powinna dotyczyć też radnych i posłów. Zgadzasz się ze mną Pewne Info?
Przemówienie napisane jest ostrym językiem, ale w którym miejscu jest ono obraźliwe i dla kogo? Przecież to rzeczywisty opis bieżącej sytuacji.
Może nieprawdą jest demontaż trybunału, usuwanie generałów z armii? Ustawy przyjmowane podobnie jak ślubowania nowych sędziów TK nocami, albo to, że najważniejszą osobą w państwie nie jest prezydent, premier, marszałek a prezes Kaczyński, do którego gabinetu wszyscy rządzący się zjeżdżają.
Kto ogląda „Ucho prezesa” ten wie, że byłoby to doskonały kabaret, ale wtedy kiedy przedstawiane tam scenki nie byłyby prawdziwe.
Podsumowując – przemówienie ostre jak na to miasto, ale w żadnym wypadku, obraźliwe. Opisuje działania pana ministra obrony, prezydenta i prezesa. A jeśli kogoś przemówienie w takiej formie uraża, to najwyraźniej chce obecną rzeczywistość zaklinać.

Pewne info

Postautor: Pewne info » 06 maja 2017, 22:56

Pewnie, że się zgadzam, ale:
Co ma burmistrz Teodor do odchodzących generałów?
"Układowców" się pozbywają, w końcu 25 lat służby i do cywila, przyjdą młodzi i dadzą sobie radę, w kopalni jest chyba podobnie - Stary robi młody leży, tak ma być? Przecież to zawody uprzywilejowane.
Nie zapominaj Kto wygrał wybory i teraz rządzi jak nigdy dotąd samodzielnie, bo ludzie już afer mieli dość, zawsze była koalicja z Partię Swoich Ludzi tym razem już nie.
Ludzie aferzystom powiedzieli dość.
Pamiętasz jak rządziła PO i PSL spotkania u Sowy w barze & kolesie, A Tę blondynę co w Polsce za 5- tysięcy nie chciała pracować, u Szulca w Brukseli :o robi a Chlebowskiego jak na cmentarzu organizował potajemne spotkania, bojąc się ze CBA go namierzy, może zapomniałeś?
Ale do tematu, po co gospodarz wylewa pomyje na innych, zamiast zając się tematyką miejską- własnym podwórkiem, nie miał o czym mówić?
Ja mu mogę w przyszłości napisać przemowę , "jak sam nie potrafi, lub jego urzędowe inżyniery nie umieją"
Zgonili dzieci, opiekunów, wiadomo, że i rodzice zobaczyć swoje "dzieciowiny' przyszli a on w przemowie kazania prawi, bolączki wymienia po co?
Zamiast zorganizować obchody na wesoło orkiestra była grała i wszyscy rozeszli by się z humorem, ale gdzie by tam u Kosiarskiego było na wesoło.
Wystarczy na osobę popatrzeć.
Pozdrawiam i myślę, że w przyszłości następne uroczystości w mieście, będziemy chwalić a nie krytykować.

Awatar użytkownika
Rademenes7

Postautor: Rademenes7 » 09 maja 2017, 0:01

Wybaczcie za objętość mojej kolejnej wypowiedzi ale bardzo cieszę się, że udzielili się w niej zacni forumowicze. Postanowiłem odnieść się w miarę możliwości do każdego, który mnie „zaczepił” wypowiedzią, a dla ułatwienia wyszczególniłem adresatów :)
@zaciekawiony
Czy jest to po Twojej myśli czy też nie (wnioskuję po Twojej wypowiedzi że nie) PiS został wybrany w DEMOKRATYCZNYCH wyborach – wolą narodu, który miał dość rządów naszych dotychczasowych gwiazdorów. Jeśli chodzi o demokrację to widzę tu jej owoce a nie zagrożenie :)
Piszesz „aby stale rządzić” – to jakby mieć pretensje do drużyny piłkarskiej, że ma w ogóle czelność wychodzić na boisko z myślą choćby najmniejszą aby wygrać mecz. Nie rządzą nawet jednej kadencji, a do poprzedników 8 lat rządów tym bardziej jeszcze im brakuje. To wszystko wygląda nieco jak płacz, że spełniają obietnice wyborcze i wolę narodu, który właśnie ZMIAN chciał dlatego ZMIENIŁ rząd głosując na tym razem tą partię, a nie znów na poprzednią. Co do zmian burmistrzów, prezydentów itp. – przecież nie partia wybiera kto nim zostaje tylko podlegający na danym obszarze mieszkańcy w wyborach DEMOKRATYCZNYCH (czyli tak jak lubisz, ja zresztą też).
Osobiście jestem zwolennikiem partii Kukiza, która trafnie nazwała ten cały opozycyjny krzyk i lament odsuniętych od koryta. Platforma narzeka że PiS wypełnia obietnice wyborcze bo boi się, że naród nauczy się, że obietnice wyborcze trzeba spełniać ;) Nie uważam, że demokracja to zło – bardziej, że demokracji powinniśmy się jako naród jeszcze trochę nauczyć. Odwagi także chyba mi nie brakuje, a co do oceny rządów uważam, że przyjdzie na to czas przy kolejnych wyborach. Wszak nikt nie oceni czy rosołek jest dobry kiedy jeszcze się nie ugotował – pozdrawiam Ciebie również serdecznie!
@mario13
Mógłbyś podrzucić tą wypowiedź? Bo nie jestem w temacie, a chętnie się zapoznam! Tylko z jakiegoś godnego źródła :)
@LubieHerbate
Nie pisałem, że Burmistrz naszego miasta podczas przemówienia powiedział, iż atakuje polski rząd bo chce mu skrócić kadencję… :D Sugerowałem, że tymi planami można wytłumaczyć jego mocno wyborcze wystąpienie, które nie powinno mieć miejsca na tego typu uroczystościach. Jego opis sytuacji był ściśle subiektywny. Myślę, że masz sporo racji z tymi kadencjami – im więcej kadencyjności wśród pełniących tego typu publiczne stanowiska tym lepiej. To by uzdrowiło wiele zabetonowanych układów. No ale z tym Uchem prezesa to pojechałeś jednak :D Ja wierzę w Chupacabrę :D
@kiki
Nie masz racji - nie zgadzam się z tym co napisałeś :D

mario13

Postautor: mario13 » 09 maja 2017, 8:58

Rademenes7 pisze:@mario13
Mógłbyś podrzucić tą wypowiedź? Bo nie jestem w temacie, a chętnie się zapoznam! Tylko z jakiegoś godnego źródła :)

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... lismy.html

http://www.rp.pl/Rzad-PiS/170509951-Bea ... .html#ap-1

Awatar użytkownika
Wirtualny

Postautor: Wirtualny » 09 maja 2017, 13:38

NiePewne info
Dopóki Zenek, Mariusz i Małgosia nie będą rządzić Łęczną
dopóty wszyscy włodarze będą niedobrzy :lol: :lol:

kiki

Postautor: kiki » 09 maja 2017, 13:56

@ Wirtualny , rację masz .

lyki

Postautor: lyki » 10 maja 2017, 10:47

Redemenes - 3 maja to święto Konstytucji a wiec jak najbardziej odpowiedni czas na dyskusję o przestrzeganiu aktualnie obowiązującej konstytucji , i nie przeczytałem w przemówieniu burmistrza żadnych elementów agitacji wyborczej ani partyjnej. Tobie widać demokracja kojarzy się z nacjonalizmem a Macierewicz jest twoim idolem.

mario13

Postautor: mario13 » 10 maja 2017, 21:15

lyki pisze:Redemenes - 3 maja to święto Konstytucji a wiec jak najbardziej odpowiedni czas na dyskusję o przestrzeganiu aktualnie obowiązującej konstytucji
Problem obecnie nam "panujących"z rasy panów polega na tym,że pomylili Konstytucje z prostytucją.Za psie pieniądze kupili sobie prawo do rozpieprzenia dotychczasowego dorobku RP.Problem tego kupowania polega na tym,że nie kupowali za "swoje",bo to może bym przebolał(..ale i tak pisał bym o kupowaniu) ale za pisowskie chore pomysły ja też płacę.Za chorą maciorę, misiewiczów, pisiewiczów , rozpieprzone Wojsko Polskie kosztem tworzenia zomo ,sorki obrony terytorialnej .Prezydenta "notariusza" który miał ochotę skierować(raz podczas całej kadencji) ustawę do "swojego" TK.Trybunału Konstytucyjnego którego Przewodniczącym jest osoba bez kompetencji,wybrana wbrew przepisom i dodatkowo żona szpiega albo jak wolą wolacy T.W.
Najgorsze jest to,że "naczelny notariusz prostytucji" zapowiada majstrowanie przy Konstytucji.
Dla mało kumatych.Zmiana Konstytucji RP przy ciągotach panującej nam prostytucji,sprowadzi nasz kraj do poziomu Białorusi.

Awatar użytkownika
Rene

Postautor: Rene » 13 maja 2017, 16:30

No bez jaj - to, że w końcu dosięgnie sprawiedliwość oprawcy nie będą pławić się w luksusach w zamian za nękanie prostego człowieka-robotnika ma być jadem? :O
Zwolennicy Mazguły? :D :D :D
would you like coffee? ;)

REKLAMA

Wróć do „HYDE PARK”