71 osób online

utwórz nowy profilprzypomnij hasło

Pogoń Szczecin - Górnik Łęczna 0:1

Opublikowano: 2015-03-03 09:27 Słów: 494 Wydrukowano: 2017-11-23 08:43

W ostatnim meczu 22 kolejki T-Mobile Ekstraklasy Górnik Łęczna wygrał na wyjeździe z Pogonią Szczecin 1:0. Decydującą bramkę strzelił Grzegorz Bonin.

Po porażce w poprzednim spotkaniu, trener Jurij Szatałow zdecydował się na dwie zmiany w wyjściowej jedenastce łęcznian. Macieja Szmatiuka zastąpił Lukas Bielak, a w miejscu Filipa Rudika zagrał Veljko Nikitović. Natomiast w walce o pierwsze w tym roku zwycięstwo nie mógł jeszcze pomóc Fedor Cernych, który nie pojechał do Szczecina.

W pierwszej połowie lepsza była Pogoń. W 4. minucie długim wybiciem piłki grę wznowił Radosław Janukiewicz. Piłkę wywalczył Marcin Robak i zgrał ją do Adama Frączczaka, który uderzył z woleja prosto w Sergiusza Prusaka. Kwadrans później ten sam zawodnik dośrodkowywał groźnie wzdłuż pola karnego łęcznian, jednak w porę zainterweniował Łukasz Mierzejewski. W 29. minucie mimo trudnej pozycji Rafał Murawski zdołał oddać potężny strzał z dystansu, ale na posterunku był Prusak. Przed końcem pierwszej połowy zawodnicy obu drużyn próbowali uderzeń z rzutów wolnych. Zarówno Josu, jak i Maksymilian Rogalski nie potrafili jednak trafić w bramkę.

Druga część spotkania rozpoczęła się podobnym akcentem. W 52. minucie do wolnego ponownie podszedł Maksymilian Rogalski. Tym razem oddał znacznie lepszy strzał, ale piłka tylko odbiła się od poprzeczki. Nieco później błąd we własnym polu karnym popełnił Hernani. Obrońca gospodarzy był bliski skierowania piłki do własnej bramki.

Następnie tempo gry znacznie opadło i wydawało się, że piłkarze nie mają już nic więcej do zaprezentowania kibicom. Aż do 85. minuty nie zobaczyliśmy ciekawej sytuacji pod żadną z bramek. Wtedy Górnik wyszedł na prowadzenie. Zielono-czarni rozegrali piękną akcję, wymieniając kilka szybkich podań, zanim Miroslav Bożok wycofał piłkę przed pole karne, gdzie czekał na nią Bonin. Ten spokojnie przymierzył i trafił do siatki. Był to pierwszy na wiosnę gol Górnika.

Piłkarze Pogoni rzucili się do odrabiania straty. Najbliżej wyrównania był Rogalski, który po raz trzeci uderzał groźnie z rzutu wolnego. Swoim kolegom z pola próbował pomóc nawet bramkarz Janukiewicz, ale jego obecność w polu karnym Górnika na nic się nie zdała. Mecz powinien wręcz zakończyć się dwubramkowym zwycięstwem gości. Sytuację sam na sam zmarnował jednak Shpetim Hasani. Pomimo tego, nasi piłkarze będą wracać ze Szczecina w dobrych nastrojach.

Bohaterów meczu było dwóch, ponieważ trzeba wspomnieć, że obok strzelca bramki w drużynie Górnika wyróżniał się będący w bardzo dobrej formie Sergiusz Prusak.

Grzegorz Bonin na gorąco po meczu komentował: – Nie gramy jeszcze tego co potrafimy. Punkty strasznie były nam potrzebne. Cieszymy się z tego zwycięstwa.

Następny mecz Górnik zagra za tydzień w poniedziałek o godzinie 18.00 do Łęcznej przyjeżdża Cracovia.