71 osób online

utwórz nowy profilprzypomnij hasło

Górnik Łęczna wraca do gry

Opublikowano: 2015-03-10 03:29 Słów: 216 Wydrukowano: 2017-11-23 08:44

Górnik Łęczna wraca do gry o grupę mistrzowską ekstraklasy. Dzięki odniesionemu w poniedziałek zwycięstwu wizja konieczności walki o otrzymanie w lidze oddala się.

To drugie zwycięstwo z rzędu zielono-czarnych. Tym razem 2:1 pokonali Cracovię Kraków. Oprócz umiejętności pomogło szczęście.

Zaczęło się od gola zdobytego w 8 minucie po rzucie rożnym przez Miroslava Covilo. Pierwszy strzał z główki odbił Prusak, ale nie miał szans obronić mocnej dobitki. Radość zespołu spod Wawelu trwała krótko. W 14 minucie było już 1:1 za sprawą rzutu wolnego wykonanego przez Patryka Mraza.

Inicjatywę w meczu przejął Górnik Łęczna i w 25 minucie zespół z naszego miasta prowadził 2:1, kiedy to Miroslav Bożok pokonał strzałem z główki bramkarza gości.

Druga połowa meczu to próba utrzymania korzystnego wyniku przez Górnika. Co jakiś czas Prusak miał pełne ręce roboty. Jednak szczęście dopisywało. Najgroźniejsza sytuacja miła miejsce w doliczonym czasie gry. W zamieszaniu w polu karnym z czterech metrów wprost w Prusaka trafił Budzyński. Na pustą bramkę mógł dobijać Jendrisek, ale minął się z futbolówką.

Ostatecznie dobry wynik otworzył Zielono-Czarnym szansę n grę w pierwszej 8 zespołów ekstraklasy