61 osób online

utwórz nowy profilprzypomnij hasło

Górnik Łęczna – Ruch Chorzów 0:3 (0:2)

Opublikowano: 2015-11-22 11:04 Słów: 285 Wydrukowano: 2017-12-16 23:41

Górnik po przerwie na reprezentację przegrał z Ruchem Chorzów 0:3 na własnym boisku. Bramki dla Niebieskich strzelali: Koj, Stępiński i Zieńczuk.

Nasi zawodnicy od początku źle weszli w mecz i po 10 minutach straciliśmy bramkę. Po rzucie rożnym piłkę do naszej bramki skierował Michał Koj. Kolejne minuty pierwszej połowy to bardzo niemrawa postawa obydwu drużyn. W 26 minucie Leandro przejął piłkę na połowie boiska i ruszył samotnie na bramkę gości. Brazylijczyk zakończył akcję strzałem, ale wprost w bramkarza Ruchu. Dziesięć minut później dobrą sytuację miał Grzegorz Piesio, ale Matus Putnocky dobrze zablokował jego strzał oddany z bardzo bliskiej odległości. Pierwsza część spotkania zakończyła się drugą bramką dla gości, której strzelcem był Mariusz Stępiński.

Początek drugiej połowy to wyczekiwanie Ruchu na własnej połowie na atak Zielono-Czarnych. 56 minuta przyniosła nam rzut wolny na prawej stronie boiska po faulu na Łukaszu Mierzejewskim. Do piłki podszedł Radosłąw Pruchnik i wrzucił ją wprost na głowę Grzegorza Piesio. Po jego strzale głową piła trafiła w poprzeczkę. Na dwadziecia minut przed końcem na boisku pojawił się Przemysław Pitry i ta zmiana rozruszała trochę nasze poczynania w ofensywie. Jednak w 88 minucie zawodnicy Ruchu ruszyli z kontrą zakończoną precyzyjnym strzałem Marka Zieńczuka. Tym samym Górnik przegrał z Ruchem 0:3.

Przed naszym zespołem tydzień pracy przed ciężkimi wyjazdami do Zabrza i Warszawy. Jak powiedział po meczu Veljko Nikitović: – Nie możemy się załamywać po tej porażce. Pracujemy i za tydzień jedziemy do Zabrza po punkty.