42

09:27 · 31 marca 2010 przez Redakcja

Koniec Łęczyńskiego Tygodnika Powiatowego

reklama Łęczna
oferta reklamowa
oferta reklamowa
  Po latach działalności jedynego tygodnika lokalnego wydawanego i poświęconego powiatowi łęczyńskiemu nastał jego kres. Pod koniec marca br. Tygodnik zawiesił działalność na naszym terenie.

Historia Tygodnika ma ponad 10 lat. W latach świetności zatrudniał on kilka osób, a nakład każdego numeru sięgał kilku tysięcy egzemplarzy. Jednak z czasem i rozwojem nowych technologii interes stawał się coraz mniej opłacalny.

Duża zmiana nastąpiła po likwidacji redakcji w Łęcznej. Od tej chwili kontakt bezpośredni z czytelnikami był ograniczony, ale nadal gazeta miała się dobrze i była chętnie czytana.

Rozwój internetu, informacje podawane na bieżąco w lokalnych i ogólnokrajowych telewizjach powodowały zmniejszanie się zainteresowania gazetami papierowymi (dotyczy całego rynku). Jednak nadal Tygodnik cieszył się powodzeniem.

W tym roku wydawca zaryzykował i z gazety płatnej, Tygodnik stał się wydawnictwem darmowym. Po trzech miesiącach jednak zaprzestano jego emisji.

Wpływ miało na to kilka nakładających się powodów. Gazeta była mutacją Tygodnika Chełmskiego i zawierała sporo informacji z tamtego miasta. Czytelnicy zaś najchętniej widzieliby dodatek w formie informacji z Lublina. Nie da się ukryć, że Tygodnikowi konkurencje robiła też nasza witryna. Zrezygnowano też z części powiatowych informacji, których w ostatnich miesiącach pojawiało się coraz mniej…

Obecnie na lokalnym rynku pozostały leczna24.pl oraz Regionalna Gazeta Pojezierze wydawana od niedawna co dwa tygodnie.

Nam trochę szkoda Tygodnika. Po tej gazecie na rynku pozostanie niewykorzystana nisza. Być może zostanie ona kiedyś zagospodarowana przez inny podmiot.

Leczna24.pl a wcześniej e-leczna.pl z Tygodnikiem współpraca układała się bardzo dobrze, także lekko kręci nam się w oku łezka po podjęciu tej decyzji. Dziękujemy za 10 lat dobrej pracy dla powiatu i wydaniu 583 numerów gazety.

reklama ŁęcznaDODAJ OGŁOSZENIE
Elektronika cena: 80 zł
Smartband Xiaomi Mi Band 4
Sprzedam używany rok czasu smartband Mi band 4. Z... kontakt z ogłoszeniodawcą
Produkty rolne
Sadzonki maliny
Sprzedam sadzonki maliny Polana 1,20 zł i Polesie... kontakt z ogłoszeniodawcą

WSPANIAŁA METAMORFOZA MAMY I CÓRKI W GABINECIE PROJEKT ZDROWIE w ŁĘCZNEJ! POZNAJCIE HISTORIĘ PANI BEATY I PANI MAGDALENY, KTÓRE ŁĄCZNIE ZGUBIŁY 23,5 kg W ZALEDWIE 4 MIESIĄCE!

Ruszyło składanie wniosków do budżetów osiedlowych w Łęcznej

Łęczna na rowery!

II Konferencja naukowo - metodyczna dla nauszycieli w Łęcznej


Copyright © 2022 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.072 sek. (6)