46

reklama Łęczna
08:35 · 10 września 2011 przez Redakcja

MPK Lublin wjedzie do Łęcznej ?

  Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne z Lublina przygotowuje się do uruchomienia komunikacji do Łęcznej. Ma to przynieść korzyść obu miastom i znaczną obniżkę cen dla podróżujących.

Pomysł nie jest nowy. Informowaliśmy już o nim kilkukrotnie. Teraz przyszedł czas na konkrety. Jak informuje Grzegorz Siemiński, z-ca prezydenta Lublina komunikacja miejska na trasie Lublin - Świdnik oraz Łęczna- Lublin to korzyść dla wszystkich.

- Chcemy stworzyć alternatywę dla transportu samochodowego. Jeśli osoby, które przyjeżdżają do pracy w Lublinie przekonają się, że mogą dojechać do nas sprawnie i tanio autobusami, to się do nich przesiądą. A to spowoduje mniejsze zatłoczenie na naszych drogach - tłumaczy dla Kuriera Lubelskiego Grzegorz Siemiński, z-ca prezydenta Lublina.. - Jesteśmy na siłach aby uruchomić połączenia zarówno ze Świdnikiem jak i Łęczną - dodaje Tomasz Fulara, prezes MPK.

Ostatnio Zarząd Transportu Miejskiego zakazał korzystania przez spółkę Łęcz-Trans z miejskich przystanków w Lublinie. Rada Miejska skargę przewoźnika na tę decyzję odrzuciła.

Czy to oznacza pierwszy krok w stronę MPK Lublin – Łęczna? Nie ma wątpliwości, że zwiększałoby to konkurencyjność na linii obsługiwanej przez dwóch przewoźników.

reklama ŁęcznaDODAJ OGŁOSZENIE
Produkty rolne
Sadzonki maliny
Sprzedam sadzonki maliny Polana 1,20 zł i Polesie... kontakt z ogłoszeniodawcą
Elektronika cena: 80 zł
Smartband Xiaomi Mi Band 4
Sprzedam używany rok czasu smartband Mi band 4. Z... kontakt z ogłoszeniodawcą

WSPANIAŁA METAMORFOZA MAMY I CÓRKI W GABINECIE PROJEKT ZDROWIE w ŁĘCZNEJ! POZNAJCIE HISTORIĘ PANI BEATY I PANI MAGDALENY, KTÓRE ŁĄCZNIE ZGUBIŁY 23,5 kg W ZALEDWIE 4 MIESIĄCE!

Ruszyło składanie wniosków do budżetów osiedlowych w Łęcznej

Łęczna na rowery!

II Konferencja naukowo - metodyczna dla nauszycieli w Łęcznej


Copyright © 2022 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.057 sek. (6)