46

reklama Łęczna
fot. Archiwum / zdjęcie ilustracyjne
10:51 · 27 grudnia 2021 przez Policja / Komisarz Andrzej Fijołek

Święta na drogach Lubelszczyzny

reklama Łęczna
oferta reklamowa
oferta reklamowa
  W ciągu minionych dwóch świątecznych dni na drogach naszego województwa doszło do 3 wypadków drogowych w których 4 osoby zostały ranne. Pomimo trudnych warunków drogowych w postaci zaśnieżonej lub częściowo oblodzonej nawierzchni nie doszło do wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Policjanci zatrzymali 18 nietrzeźwych kierujących.

Najwięcej zdarzeń drogowych policjanci odnotowali podczas Wigilii - 3 wypadki, w których 4 osoby zostały ranne. Pierwszego dnia świąt doszło do 1 wypadku drogowego, w którym 2 osoby odniosły obrażenia. Wczoraj odnotowaliśmy kolejne 2 wypadki po których 2 osoby trafiły do szpitala.

Nie doszło do wypadku śmiertelnego na drogach naszego województwa. Trudne warunki drogowe w postaci częściowo oblodzonej nawierzchni zwłaszcza na lokalnych drogach sprawiały kierującym sporo trudności. Jednocześnie wielu z nich zachowało wzmożoną ostrożność i rozwagę. To kolejny dowód na to jak wielki wpływ na bezpieczeństwo ma postawa samego kierującego i dostosowanie przez niego prędkości do obecnie panujących warunków drogowych.

Niestety odnotowano też zachowania nieodpowiedzialne, które omal nie doprowadziły do tragedii, czego przykładem jest zdarzenia, do którego doszło w późnych godzinach wieczornych w miejscowości Rozwadów w gminie Ulan-Majorat (pow. radzyński). 23-letni kierowca Skody Fabia ciągnął na sznurku za samochodem worki, na których siedziały dwie osoby. Na zakręcie 23-letnia kobieta wypadła z drogi i uderzyła w drzewo. Z poważnymi obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Nieodpowiedzialnością wykazali się także kierujący, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu. Podczas dwóch dni świąt ujawniliśmy 18 kierujących w stanie nietrzeźwości, natomiast podczas wigilii kolejne 10 osób. Odnotowaliśmy też w ciągu ostatnich 3 dni 174 kolizje drogowe.

reklama ŁęcznaDODAJ OGŁOSZENIE
Dom i Ogród cena: 1800 zł
Overlock piecionitkowy Juki MO 2516N
Sprzedam overlock przemysłowy 5 nitkowy Juki uż... kontakt z ogłoszeniodawcą

Nowe limity sprzedaży węgla z Bogdanki dla gospodarstw domowych

Pan Wojtek udowodnił, że chcieć znaczy móc! Kolejna wspaniała metamorfoza w gabinecie dietetycznym Projekt Zdrowie!

Środki przyszłych emerytów urosną o ponad 9 proc.

Jechał na podwójnym gazie, wyprzedził radiowóz


Copyright © 2022 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.059 sek. (7)