49

14:01 · 27 grudnia 2021 przez Policja / starszy aspirant Magdalena Krasna / red.

Chrońmy zwierzęta podczas mrozów!

reklama Łęczna
oferta reklamowa
oferta reklamowa
  Zima i kilkunastostopniowe mrozy to śmiertelne zagrożenie nie tylko dla ludzi, ale także dla zwierząt. Dlatego właśnie teraz należy o nie szczególnie zadbać. Pamiętajmy, aby w okresie niskich temperatur zapewnić odpowiednią opiekę i warunki naszym pupilom.

Zwierzęta domowe źle znoszą mrozy, grozi im utrata ciepła, co w konsekwencji może doprowadzić nawet do ich śmierci. Zwłaszcza psy i koty szybciej marzną mając bezpośredni kontakt z lodowatym podłożem.

Pamiętajmy, że buda psa powinna być dobrze ocieplona, uszczelniona, odizolowana od podłoża i osłonięta od wiatru. Należy wyścielić ją w środku słomą a nie kocami, które nabierają wilgoci, co stwarza jeszcze gorsze warunki dla pupilów. Pamiętajmy o ciepłym, wysokoenergetycznym posiłku i o dostępie do niezamarzniętej wody. Jeśli mamy możliwość na czas dużych mrozów zapewnijmy naszym pupilom legowisko w garażu czy innym pomieszczeniu gospodarczym. Zapewnijmy również psu możliwość swobodnego ruchu. Brak ruchu to podstawowy czynnik wychłodzenia organizmu. W okresie silnych mrozów należy zapewnić mu większą dawkę aktywności. Przypominamy, że zabrania się trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby.

Przygotowanie odpowiednich warunków bytowych, umożliwiających zwierzętom przetrwanie mrozów, jest obowiązkiem każdego właściciela i opiekuna, taki obowiązek nakłada na nas Ustawa o Ochronie Zwierząt.

Policjanci apelują, aby o wszystkich przypadkach zwierząt pozostających w czasie mrozów bez schronienia, powiadamiać odpowiednie służby. Przestępstwo lub wykroczenie przeciwko zwierzętom możemy zgłosić m.in. za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

reklama ŁęcznaDODAJ OGŁOSZENIE
Dom i Ogród cena: 1800 zł
Overlock piecionitkowy Juki MO 2516N
Sprzedam overlock przemysłowy 5 nitkowy Juki uż... kontakt z ogłoszeniodawcą

Nowe limity sprzedaży węgla z Bogdanki dla gospodarstw domowych

Pan Wojtek udowodnił, że chcieć znaczy móc! Kolejna wspaniała metamorfoza w gabinecie dietetycznym Projekt Zdrowie!

Środki przyszłych emerytów urosną o ponad 9 proc.

Jechał na podwójnym gazie, wyprzedził radiowóz


Copyright © 2022 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.052 sek. (6)