39

reklama Łęczna
oferta reklamowa
oferta reklamowa
  Na poprzedniej sesji radni byli przeciwni dostosowaniu wynagrodzenia Burmistrza do nowych przepisów. Tym razem ustalili jego pensję na wyższym poziomie, niż wymagają tego przepisy.
- Uważam, że to najgorszy moment na tego typu decyzje. Nie wyobrażam sobie podwyżki wynagrodzenia ponad obowiązujące minimum gdy brakuje środków na podwyżki dla pracowników - mówi nam Leszek Włodarski. Będę zdecydowanie przeciwny pensji wyższej niż minimalna przysługująca burmistrzom - mówił nam w listopadzie Leszek Włodarski.

Burmistrz zarabiał do tej pory łącznie 10 570 złotych brutto, a po zmianie przepisów wraz z dodatkiem stażowym musi zarabiać minimum 16 020 złotych. Przeciwni takiej podwyżce radni nie przyjęli uchwały na sesji w dniu 30 listopada.

Dziś dla Burmistrza byli już bardziej hojni i jego zarobki na wniosek radnej Renaty Okoń określili na kwotę 17 446,5 zł. (9000zł wynagrodzenia zasadniczego, 3105zł dodatku funkcyjnego + składniki obliczane procentowo na podstawie tych wartości i stażu pracy Burmistrza)

- Ta propozycja nie jest dla mnie do przyjęcia. Apeluję o to, aby było to wynagrodzenie, które jest zaproponowane przez ustawodawcę na poziomie minimalnym. - powtórzył na sesji Leszek Włodarski.

Na wyższym niż wymagane przepisami wynagrodzeniem dla burmistrza zagłosowali: Czajkowski Michał; Dudek Tomasz; Florek Marzena; Kotuła Piotr; Łagodziński Zbigniew; Łuczyński Jarosław; Matczuk Krzysztof; Mazurkiewicz Halina; Okoń Renata; Pasieczny Antoni; Pelica Grzegorz; Sawicki Łukasz; Skibiński Jan; Susz Adam; Syta Teodozja; Szychta-Zagwodzka Danuta; Winiarski Piotr; Wojciechowski Marek. Od głosu wstrzymali się: Fijałkowski Mariusz i Zawisza-Klimkiewicz Iga.


Znacznie więcej zarobią też sami radni, którzy w tym przypadku sami podnieśli swoje diety. O ich wniosku w tej sprawie i znacznych podwyżkach przeczytacie w oddzielnym artykule.

reklama ŁęcznaDODAJ OGŁOSZENIE
Dom i Ogród cena: 1800 zł
Overlock piecionitkowy Juki MO 2516N
Sprzedam overlock przemysłowy 5 nitkowy Juki uż... kontakt z ogłoszeniodawcą

Nowe limity sprzedaży węgla z Bogdanki dla gospodarstw domowych

Pan Wojtek udowodnił, że chcieć znaczy móc! Kolejna wspaniała metamorfoza w gabinecie dietetycznym Projekt Zdrowie!

Środki przyszłych emerytów urosną o ponad 9 proc.

Jechał na podwójnym gazie, wyprzedził radiowóz


Copyright © 2022 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.055 sek. (6)