32

reklama Łęczna
09:16 · 30 grudnia 2021 przez Policja / starszy aspirant Magdalena Krasna

Bezpieczni uczestnicy zimowiska

reklama Łęczna
oferta reklamowa
oferta reklamowa
  Policjantki z łęczyńskiej komendy spotkały się ze skautami i harcerzami z okręgu lubelskiego. Dzieci i młodzież spędzają wolny czas od zajęć lekcyjnych podczas zorganizowanych zimowisk w Szkole Podstawowej w Jaszczowie oraz Szkole Podstawowej w Zawieprzycach.

Wczoraj podczas spotkania w Szkole Podstawowej w Jaszczowie oraz Szkole Podstawowej w Zawieprzycach, gdzie odbywają się zimowiska dla harcerzy i skautów w wieku od 6 do 18 lat policjantki z łęczyńskiej komendy przeprowadziły pogadankę dla jej uczestników.

Funkcjonariuszki wskazywały na zasady bezpieczeństwa podczas spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Przestrzegały przed wchodzeniem na oblodzone rzeki, jeziora, stawy czy też sztuczne zbiorniki np. przeciwpożarowe. Podkreślały, że zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą cieszyć się zimową aurą oraz spędzić bezpiecznie wolny czas od zajęć lekcyjnych.

Nie zabrakło też wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjantki apelowały o konieczności używania elementów odblaskowych. W ramach kampanii społecznej "Czy to Cię tłumaczy"?, realizowanej przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego poświęconą bezpieczeństwu na drogach, mundurowe wręczyły ulotki informacyjne dotyczące znowelizowanych przepisów ruchu drogowego, które weszły w życie 1 czerwca 2021 roku.

Podczas spotkania funkcjonariuszki przypominały, że w przypadku wystąpienia nagłych zdarzeń zagrażających życiu i zdrowi należy przede wszystkim zachować spokój i wezwać pomoc korzystając z numeru alarmowego 112.

reklama ŁęcznaDODAJ OGŁOSZENIE
Dom i Ogród cena: 1800 zł
Overlock piecionitkowy Juki MO 2516N
Sprzedam overlock przemysłowy 5 nitkowy Juki uż... kontakt z ogłoszeniodawcą

Nowe limity sprzedaży węgla z Bogdanki dla gospodarstw domowych

Pan Wojtek udowodnił, że chcieć znaczy móc! Kolejna wspaniała metamorfoza w gabinecie dietetycznym Projekt Zdrowie!

Środki przyszłych emerytów urosną o ponad 9 proc.

Jechał na podwójnym gazie, wyprzedził radiowóz


Copyright © 2022 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.070 sek. (6)