79

Wiadomości z regionu
11:05 · 1 stycznia 2022 przez Policja

Śmiertelne wypadki na drogach naszego województwa

reklama Łęczna
oferta reklamowa
oferta reklamowa
  Minionej doby na drogach województwa lubelskiego doszło do dwóch śmiertelnych wypadków. W powiecie zamojskim kierujący toyotą zjechał z drogi i uderzył w drzewo ponosząc śmierć na miejscu. Z kolei w powiecie hrubieszowskim kierujący volkswagenem potrącił 21-letnią pieszą. Życia kobiety nie udało się uratować.

Do pierwszego z wypadków doszło w piątek około godz. 16.30 w miejscowości Majdan Wielki (gmina Krasnobród). Ze wstępnych ustaleń zamojskich policjantów wynika, że 35-letni kierujący toyotą RAV-4 jechał od Dominikanówki w kierunku Krasnobrodu. Po wyjściu z łuku na prostym już odcinku drogi nagle zjechał na przeciwny pas ruchu, następnie do przydrożnego rowu, gdzie dachem samochodu uderzył w drzewo.

Mimo podjętej reanimacji kierujący zmarł na miejscu. Toyotą podróżował również 33-latek, on z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Obaj uczestnicy wypadku to mieszkańcy gminy Krasnobród.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ustalili świadków oraz wykonali oględziny. Czynności na miejscu wypadku trwały kilka godzin i były prowadzone pod nadzorem prokuratora. Ciało 35-latka zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. Prowadzone postępowanie wyjaśni dokładne okoliczności wypadku.


Do kolejnego tragicznego w skutkach wypadku doszło w powiecie hrubieszowskim. Około godziny 18.30 w miejscowości Modryń kierujący volkswagenem na prostym i nieoświetlonym odcinku drogi potrącił pieszą. Pomimo podjętej reanimacji, 21-letnia kobieta poniosła śmierć na miejscu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że piesza nie posiadała na sobie elementów odblaskowych. Kierujący pojazdem był trzeźwy.

Szybko zapadający zmrok, złe warunki pogodowe i śliska nawierzchnia jezdni z pewnością nie ułatwiają jazdy kierującym. Dlatego powinniśmy zachować wzmożoną czujność i ostrożność na drodze, dostosowując prędkość i technikę jazdy do panujących warunków. Bezpieczeństwo na drodze zależy też od stanu trzeźwości kierowców.

reklama Łęczna

Nasza Julia w nowym Tańcu z gwiazdami

Milionerzy w powiecie łęczyńskim i województwie lubelskim

Gdzie na potańcówkę? Ludwin i Puchaczów zapraszają

Żniwa dawniej - piknik na wzgórzu w Zakrzowie


Copyright © 2022 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.046 sek. (6)