35

10:57 · 3 stycznia 2022 przez starszy aspirant Magdalena Krasna

Nie zatrzymał się do kontroli, był pijany, bez uprawnień i posiadał amfetaminę

reklama Łęczna
oferta reklamowa
oferta reklamowa
  19 -letni mieszkaniec gminy Ludwin wpadł w ręce policjantów z łęczyńskiej drogówki. Mężczyzna nie dość, że kierował autem mając ponad 1,2 promila alkoholu, nie posiadał uprawnień do kierowania to dodatkowo zignorował sygnały wydane przez mundurowych do zatrzymania. 19 - latek miał również przy sobie amfetaminę. Wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 10.00. Policjanci z łęczyńskiej drogówki w miejscowości Dratów gmina Ludwin zauważyli jadący z dużą prędkością pojazd marki BMW. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierującego do kontroli. W momencie kiedy włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe kierujący ciągle przyśpieszał po czym wjechał w pole. Następnie zaczął uciekać pieszo.. Policjanci zauważyli jak odrzuca woreczek foliowy. Do ucieczki rzucił się również pasażer auta. Jednak po chwili był już w rękach mundurowych. To 22- letni mieszkaniec gminy Ludwin. Był pijany. Miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Z kolei w zatrzymaniu kierującego pomógł dzielnicowy, który był w czasie wolnym od służby. Widząc pościg za uciekającym mężczyzną zabiegł mu drogę uniemożliwiając dalszą ucieczkę. Kierującym BMW okazał się 19 - letni mieszkaniec gminy Ludwin. Mężczyzna miał ponad 1.2 promila alkoholu w organizmie.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania. Funkcjonariusze zabezpieczyli wyrzucony przez niego woreczek foliowy z zawartością białego proszku. Po zbadaniu okazało się, że to amfetamina. Mężczyzna po zatrzymaniu trafił do policyjnej celi. Dzisiaj będą wykonywane z nim dalsze czynności.

Po wytrzeźwieniu 19-latek usłyszy zarzuty nie zatrzymania się do kontroli drogowej, prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, oraz posiadania środków zabronionych. Nie uniknie również odpowiedzialności za jazdę bez wymaganych uprawnień.

reklama ŁęcznaDODAJ OGŁOSZENIE
Dom i Ogród cena: 1800 zł
Overlock piecionitkowy Juki MO 2516N
Sprzedam overlock przemysłowy 5 nitkowy Juki uż... kontakt z ogłoszeniodawcą

Nowe limity sprzedaży węgla z Bogdanki dla gospodarstw domowych

Pan Wojtek udowodnił, że chcieć znaczy móc! Kolejna wspaniała metamorfoza w gabinecie dietetycznym Projekt Zdrowie!

Środki przyszłych emerytów urosną o ponad 9 proc.

Jechał na podwójnym gazie, wyprzedził radiowóz


Copyright © 2022 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.053 sek. (8)