22

reklama Łęczna
11:20 · 4 stycznia 2022 przez Policja / starszy aspirant Magdalena Krasna

Z konta zniknęły pieniądze. Uważaj na oszustów

reklama Łęczna
oferta reklamowa
oferta reklamowa
  Policjanci z łęczyńskiej komendy otrzymali kolejne zgłoszenie dotyczące oszustwa po wystawieniu towaru na sprzedaż w Internecie.

Wczoraj do policjantów z łęczyńskiej komendy zgłosił się 27 - letni mieszkaniec gminy Puchaczów, który poinformował, że padł ofiarą internetowego oszusta.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że jego partnerka na popularnej platformie ogłoszeniowej wystawiła do sprzedaży płaszcz. Po kilkunastu minutach od wystawienia ogłoszenia poza portalem za pośrednictwem komunikatora skontaktowała się z nią osoba zainteresowana zakupem. Kupująca przesłała sprzedającej link. Kobieta weszła w link, podała login i hasło do konta swojego partnera, a następnie wpisała dodatkowy kod zabezpieczający. Po chwili okazało się, że zamiast zarobić na sprzedaży płaszcza z konta partnera zniknęło 1000 złotych.

Policjanci apelują o rozsądek podczas internetowych transakcji. Pamiętajmy, rozliczajmy się bezpośrednio przez dany portal. Uważajmy na próby nawiązania kontaktu poza portalem, poprzez komunikatory.

reklama Łęczna

Podał oszustowi kod Blik i stracił 3000 złotych

GOK Milejów zaprasza do licytacji na rzecz WOŚP

Uczniowie od czwartku przechodzą na naukę zdalną

Radni z Łęcznej będą pracować społecznie?


Copyright © 2022 • Leczna24.pl


Inne serwisy: Lubartów