87

reklama Łęczna
11:42 · 4 stycznia 2022 przez starszy aspirant Magdalena Krasna / red.

Znęcał się nad żoną, trafił do aresztu

reklama Łęczna
oferta reklamowa
oferta reklamowa
  Na okres trzech miesięcy trafił do aresztu mężczyzna, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną.

Policjanci z łęczyńskiej komendy w sylwestrową noc zostali wezwani na interwencję domową w jednym z mieszkań na terenie powiatu. Na miejscu okazało się, że 68 - letni mężczyzna wszczął awanturę podczas której wyzywał soją żonę. Ponadto z relacji zgłaszającej wynikało, że wziął do ręki siekierę i groził jej pozbawieniem życia. Mundurowi zatrzymali agresora i przewieźli do policyjnej celi. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Pokrzywdzona zdecydował się opowiedzieć wszystko policjantom i złożyła zeznania. Okazało się, że mąż przez kilka miesięcy znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie. Zarówno trzeźwy jaki będąc pod wpływem alkoholu wyzywał, krytykował, poniżał, uderzył pięścią w twarz. Kobieta była zastraszona.

Zebrane przez śledczych materiały pozwoliły na przedstawienie 68 - latkowi zarzutu znęcania się. Wczoraj sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie - reaguj. Nasza interwencja może uratować czyjeś zdrowie lub życie! Pamiętajmy o procedurze "Niebieskiej Karty". Jeśli zachodzi podejrzenie, że osoba jest dotknięta przemocą, przedstawiciel jednej z pięciu służb: oświaty, służby zdrowia, policji, pomocy społecznej, gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, wszczyna procedurę "Niebieskiej Karty". To skoordynowany system pomocy dla osób, które doznają przemocy domowej.

Przypominamy, że od 30 listopada ubiegłego roku obowiązują przepisy ustawy - Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 956). Na ich podstawie Policja otrzymała nowe uprawnienie w postaci możliwości wydania wobec osoby stosującej przemoc w rodzinie nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia.

reklama Łęczna

Nasza Julia w nowym Tańcu z gwiazdami

Milionerzy w powiecie łęczyńskim i województwie lubelskim

Gdzie na potańcówkę? Ludwin i Puchaczów zapraszają

Żniwa dawniej - piknik na wzgórzu w Zakrzowie


Copyright © 2022 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.036 sek. (7)