97

11:45 · 10 stycznia 2022 przez Policja / starszy aspirant Magdalena Krasna

Tymczasowy areszt dla 18-latka

  Na podstawie materiałów zgromadzonych przez łęczyńskich policjantów sąd zastosował tymczasowy areszt wobec 18-latka z Łęcznej. Wybił on szyby w budynku zakrystii na terenie jednej z łęczyńskich parafii powodując straty na kwotę 8 tysięcy złotych. Ponadto dokonał kradzieży z włamaniem do kontenera budowlanego skąd ukradł elektronarzędzia oraz usiłował dokonać kradzieży z włamaniem do zakładu optycznego.

W ubiegłym tygodniu łęczyńscy policjanci zostali powiadomieni o zniszczeniach i kradzieży z włamaniem do których doszło w Łęcznej w nocy z 4 na 5 stycznia. Pierwsze zgłoszenie dotyczyło wybicia dwóch szyb w budynku zakrystii na terenie jednej z parafii w Łęcznej. Wówczas starty powstałe w wyniku działania wandala zostały oszacowane na kwotę 8 tysięcy złotych.

Kolejne zgłoszenie dotyczyło kradzieży z włamaniem do kontenera znajdującego się na placu budowy przy Alei Jana Pawła II w Łęcznej. Jak ustalili funkcjonariusze łupem sprawcy padły elektronarzędzia między innymi wkrętarka, szlifierka kątowa, zestawy kluczy. W tym przypadku straty powstały na łączną kwotę ponad 5 tysięcy złotych.

Ponadto funkcjonariusze zostali powiadomieni o usiłowaniu kradzieży z włamaniem do łęczyńskiego zakładu optycznego. Sprawca wybił szybę w budynku powodując straty w wysokości ponad 400 złotych.

Policjanci zajmujący się tymi zgłoszeniami już tego samego dnia na podstawie zgromadzonych informacji wytypowali sprawcę tych przestępstw. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec Łęcznej. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy.

Młody mężczyzna znany jest policjantom, ma już na swoim koncie wybicie szyby w oknach zakrystii na terenie innej parafii w Łęcznej, zniszczenie kloszy do lamp oraz oczek oświetleniowych, również na szkodę tej samej parafii, zniszczenie plakatów, które znajdowały się na szybie przy wejściu do domu parafialnego. Tych czynów dopuścił się w ubiegłym roku.

18-latek usłyszał zarzuty zniszczenia mienia, kradzieży z włamaniem i usiłowania kradzieży z włamaniem. Decyzją sądu zastosowany został wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Zgodnie z obowiązującym prawem przestępstwa jakich się dopuścił zagrożone są kara do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama Łęczna

Nasza Julia w nowym Tańcu z gwiazdami

Milionerzy w powiecie łęczyńskim i województwie lubelskim

Gdzie na potańcówkę? Ludwin i Puchaczów zapraszają

Żniwa dawniej - piknik na wzgórzu w Zakrzowie


Copyright © 2022 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.041 sek. (6)