86

14:22 · 11 stycznia 2022 przez Policja / starszy aspirant Magdalena Krasna / red.

Kosztowne przewinienia kierujących. 2500 zł mandatu dla rowerzysty

reklama Łęczna
oferta reklamowa
oferta reklamowa
  2 500 złotych - takiej wysokości mandat karny otrzymał 46-latek z gminy Milejów. Policjanci skierują też do sądu wniosek u ukaranie mężczyzny, który miał zignorować czerwone światła i sygnały dźwiękow na przejeździe kolejowym.

Policjanci z łęczyńskiej drogówki w miejscowości Jaszczów zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, którego tor jazdy wskazywał, że może być pijany. Mundurowi sprawdzili stan jego trzeźwości. Okazało się, że 46-letni mieszkaniec gminy Milejów miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. W związku ze zmianą wysokości grzywny nakładanej w drodze mandatu karnego, która obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Z kolei 2000 złotych mandatu zaproponowali policjanci 37-letniemu mieszkańcowi Łęcznej. Mężczyzna kierując pojazdem marki Honda w miejscowości Nadrybie, gmina Puchaczów zlekceważył nadawane ostrzegające czerwone światła i sygnały dźwiękowe i przejechał przez przejazd kolejowy. Po chwili zapory zostały opuszczone. Z uwagi na to, że mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu, policjanci skierują do sądu wniosek o ukaranie. Za popełnienie tego wykroczenia sąd może orzec grzywnę nawet do 30 000 złotych

Zgodnie z nowymi przepisami, za nieprzestrzeganie przepisów związanych z objeżdżaniem opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżanie na przejazd, jeśli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie ich nie zostało zakończone, wjazd za sygnalizator przy sygnale czerwonym, czerwonym migającym lub dwóch na przemian migających sygnałach czerwonych, lub za inne urządzenie nadające te sygnały, wjeżdżanie na przejazd kolejowy, jeśli po jego drugiej stronie nie ma miejsca do kontynuowania jazdy, został określona grzywna minimum 2000 złotych.

reklama Łęczna

Nasza Julia w nowym Tańcu z gwiazdami

Milionerzy w powiecie łęczyńskim i województwie lubelskim

Gdzie na potańcówkę? Ludwin i Puchaczów zapraszają

Żniwa dawniej - piknik na wzgórzu w Zakrzowie


Copyright © 2022 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.046 sek. (6)