80

reklama Łęczna
16:05 · 13 stycznia 2022 przez Policja / starszy aspirant Magdalena Krasna

Opłacając 50 groszy za wstrzymaną paczkę stracił 5000 złotych

reklama Łęczna
oferta reklamowa
oferta reklamowa
  ,,Twoja paczka została wstrzymana z tytułu niedopłaty" - takiej treści wiadomość sms otrzymał 30-latek z gminy Ludwin. Mężczyzna wszedł w załączony link i dopłacił 50 groszy celem uregulowania należności. W konsekwencji z jego konta zniknęło 5000 złotych. Apelujemy o ostrożność. Nie wchodźmy w przesyłane w wiadomościach linki.

Mechanizm działania sprawców jest następujący: otrzymujesz na telefon wiadomość sms o treści: ,,Twoja paczka została wstrzymana z tytułu niedopłaty. Przepraszamy za utrudnienia. Prosimy uregulować należność". Do tej wiadomości dołączony jest link do strony internetowej. Kiedy w niego klikamy zostajemy przekierowani na stronę banku. Tam podajemy login i hasła i tu zaczynają się nasze kłopoty.

Tak właśnie postąpił 30-letni mieszkaniec gminy Ludwin. Jak się okazało jakiś czas temu robił zakupy za pośrednictwem Internetu i oczekiwał na przesyłkę. Dlatego otrzymana wiadomość nie wzbudziła w nim podejrzeń. Mężczyzna chcąc dopłacić 50 groszy celem uregulowania należności wszedł w załączony link, a następnie podał hasło i login do bankowości elektronicznej. Po pewnym czasie okazało się, że z jego konta za pośrednictwem Blika wypłacono łącznie 5000 złotych.

Apelujemy o zachowanie ostrożności. Nigdy nie korzystajmy z linków załączonych do przesyłanych wiadomości. Nie wprowadzajmy tam danych logowania, bo trafiają one bezpośrednio do oszustów. W taki sposób możemy stracić nasze oszczędności.

reklama Łęczna

Nasza Julia w nowym Tańcu z gwiazdami

Milionerzy w powiecie łęczyńskim i województwie lubelskim

Gdzie na potańcówkę? Ludwin i Puchaczów zapraszają

Żniwa dawniej - piknik na wzgórzu w Zakrzowie


Copyright © 2022 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.052 sek. (6)