31

11:50 · 18 stycznia 2022 przez Policja / starszy aspirant Magdalena Krasna / red.

63-latka chciała zainwestować w kryptowaluty. Straciła pieniądze

reklama Łęczna
oferta reklamowa
oferta reklamowa
  Blisko tysiąc złotych straciła 63-letnia mieszkanka Łęcznej. Kobieta chcąc zainwestować w kryptowaluty dała się namówić oszustom na zainstalowanie aplikacji służącej do przejęcia kontroli nad komputerem.

Do 63-letniej mieszkanki Łęcznej zadzwoniła kobieta podająca się za przedstawiciela firmy zajmującej się inwestycją w kryptowaluty. Zapewniała, że dzięki inwestowaniu w wirtualną walutę można szybko zarobić 8 tysięcy dolarów amerykańskich. Jedyne co należy zrobić to założyć konto inwestycyjne i oczekiwać na zyski. Mieszkanka Łęcznej skuszona szybką i łatwą ofertą zarobku zgodziła się na tę inwestycję. Następnie zadzwonił do niej mężczyzna, który polecił aby zainstalowała na swoim komputerze aplikację AnyDesk. Po czym za jego namową kobieta przelała na wskazane konto kwotę 895 złotych. Następnie otrzymała na adres email informację, że konto inwestycyjne jest założone i obecnie znajduje się na nim 400 dolarów z czego 200 dolarów to promocja od firmy.

Telefonów od reprezentantów tej firmy było jeszcze kilka. Każda z dzwoniących osób miła wschodni akcent. Opowiadali kobiecie jak zyski na koncie rosną i zapewniali, że inwestycje są bezpieczne. Za każdym razem kazali uruchomić komputer bądź zalogować się na telefonie. Kiedy kobieta oświadczyła, ze chce już zamknąć już swój rachunek kontakt z przedstawicielami firmy urwał się. Wówczas zorientowała się, że padła ofiarą oszustów i o zdarzeniu powiadomiła policjantów.

Apelujemy o rozsądek. Nie ulegajmy złudnym wizjom dużego i szybkiego zysku. Jeżeli ktoś nam proponuje instalowanie aplikacji typu AnyDesk możemy być niemal pewni, że to oszustwo! Pamiętajmy jest to aplikacja umożliwiająca zdalny dostęp do naszego urządzenia, na którym jest zainstalowana.

reklama ŁęcznaDODAJ OGŁOSZENIE
Dom i Ogród cena: 1800 zł
Overlock piecionitkowy Juki MO 2516N
Sprzedam overlock przemysłowy 5 nitkowy Juki uż... kontakt z ogłoszeniodawcą

Nowe limity sprzedaży węgla z Bogdanki dla gospodarstw domowych

Pan Wojtek udowodnił, że chcieć znaczy móc! Kolejna wspaniała metamorfoza w gabinecie dietetycznym Projekt Zdrowie!

Środki przyszłych emerytów urosną o ponad 9 proc.

Jechał na podwójnym gazie, wyprzedził radiowóz


Copyright © 2022 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.057 sek. (6)