30

fot. Archiwum / Radosław Czarnecki
13:15 · 19 stycznia 2022 przez starszy aspirant Magdalena Krasna

Podsumowania zgłoszeń za pośrednictwem KMZB w powiecie łęczyńskim

reklama Łęczna
oferta reklamowa
oferta reklamowa
  734 zgłoszeń w ubiegłym roku zostało naniesionych przez obywateli na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aplikacja umożliwia bez wychodzenia z domu wskazanie Policji występujących konkretnych kategorii zagrożeń, poprzez wykorzystanie komputerów lub urządzeń mobilnych. Dzięki niej możemy również zaznaczyć na mapie miejsce, gdzie przebywają osoby bezdomne, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur. Pamiętajmy jednak, by w nagłej sytuacji skorzystać z numeru alarmowego 112.

Łęczyńscy policjanci podsumowali funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa za 2021 rok. Analiza wskazuje, że w ubiegłym roku zgłoszeń naniesionych na mapę było 734. Policjanci potwierdzili i wyeliminowali 547 z tych zgłoszeń. Natomiast 138 zgłoszeń było niepotwierdzonych. Pamiętajmy, że platforma powstała po to, żebyśmy mogli jeszcze lepiej dbać o bezpieczeństwo mieszkańców. Do każdego zgłoszenia podchodzimy rzetelnie i weryfikujemy je, a gdy jest taka potrzeba przekazujemy również do innych podmiotów pozapolicyjnycyh.

Z danych statystycznych wynika, że to właśnie w zakresie zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest najwięcej zgłoszeń. Do najczęściej zgłaszanych problemów występujących na terenie powiatu łęczyńskiego należało przekroczenie dozwolonej prędkości - 408 zgłoszeń.

Korzystanie z mapy nie wymaga podania żadnych danych osobowych. Jej działanie jest intuicyjne. Po uruchomieniu aplikacji wybieramy miejsce i rodzaj zagrożenia, które chcemy zgłosić. Za pośrednictwem mapy możemy informować o wielu sytuacjach, które z punktu widzenia obywateli są bardzo ważne. Co istotne, każde otrzymane zgłoszenie podlega weryfikacji. W przypadku potwierdzenia zgłoszenia, funkcjonariusze podejmują kroki, w celu wyeliminowania zagrożenia.

Przypominamy, że wykorzystując aplikację można również powiadomić służby o miejscu przebywania osoby bezdomnej. Z uwagi na sezon zimowy warto zwrócić uwagę czy w naszym otoczeniu są osoby potrzebujące. Pamiętajmy jednak, by w nagłej sytuacji skorzystać z numeru alarmowego 112.

reklama ŁęcznaDODAJ OGŁOSZENIE
Dom i Ogród cena: 1800 zł
Overlock piecionitkowy Juki MO 2516N
Sprzedam overlock przemysłowy 5 nitkowy Juki uż... kontakt z ogłoszeniodawcą

Nowe limity sprzedaży węgla z Bogdanki dla gospodarstw domowych

Pan Wojtek udowodnił, że chcieć znaczy móc! Kolejna wspaniała metamorfoza w gabinecie dietetycznym Projekt Zdrowie!

Środki przyszłych emerytów urosną o ponad 9 proc.

Jechał na podwójnym gazie, wyprzedził radiowóz


Copyright © 2022 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.057 sek. (7)