38

Wiadomości z regionu
14:27 · 23 stycznia 2022 przez Policja / asp. szt. Marcin Józwik

Chciał uchronić konto przed hakerem, a stracił oszczędności

reklama Łęczna
oferta reklamowa
oferta reklamowa
  Dwa tysiące złotych stracił mężczyzna, z którym skontaktowała się rzekoma pracownica banku. Kobieta mówiła o próbie przejęcia jego konta bankowego przez hakera. Zmanipulowany przez oszustkę mężczyzna chcąc uchronić swoje oszczędności przed atakiem hakerów przekazał jej kody blik.

Wczoraj policjanci zostali powiadomieni o oszustwie którego ofiarą padł mieszkający w pobliżu Łukowa obcokrajowiec. Ze zgłoszenia 41-latka wynikało, że telefonicznie skontaktowała się z nim kobieta, przedstawiająca się jako pracownica banku. Kobieta mówiła o próbie przejęcia jego konta bankowego przez hakera, twierdziła też że zgromadzone tam oszczędności są zagrożone. Jedynym ratunkiem miało być otworzeni nowego, bezpiecznego rachunku bankowego. Zmanipulowany przez oszustkę 42-latek nie spodziewał się podstępu i ulegając jej namowom postanowił otworzyć nowy rachunek bankowy. "Prowadzony" przez kobietę pokrzywdzony wykonywał posłusznie jej polecenia i w międzyczasie przekazał jej kody blik. Gdy zorientował się, że z jego konta wypłacono w bankomacie gotówkę domyślił się, że padł ofiarą oszustów. Natychmiast skontaktował się z konsultantem bankowym, zablokował swoje konto i faktycznie uchronił pozostałe oszczędności. O oszustwie pokrzywdzony mężczyzna powiadomił łukowskich policjantów.

Kolejny raz apelujemy o szczególną ostrożność w kontaktach telefonicznych z osobami proponującymi świadczenie jakichkolwiek usług finansowych lub bankowych. Bezwzględnie należy zweryfikować tożsamość dzwoniącej osoby. Nie należy również ulegać namowom rozmówców, nie przekazywać im żadnych danych i kodów. Zalecamy kontakt z ogólnodostępnymi numerami infolinii bankowych, gdzie prawdziwy konsultanci mogą nas poinformować o podejrzanych transakcjach finansowych.

reklama ŁęcznaDODAJ OGŁOSZENIE
Dom i Ogród cena: 1800 zł
Overlock piecionitkowy Juki MO 2516N
Sprzedam overlock przemysłowy 5 nitkowy Juki uż... kontakt z ogłoszeniodawcą

Nowe limity sprzedaży węgla z Bogdanki dla gospodarstw domowych

Pan Wojtek udowodnił, że chcieć znaczy móc! Kolejna wspaniała metamorfoza w gabinecie dietetycznym Projekt Zdrowie!

Środki przyszłych emerytów urosną o ponad 9 proc.

Jechał na podwójnym gazie, wyprzedził radiowóz


Copyright © 2022 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.026 sek. (6)