42

reklama Łęczna
Oszczędności zaczną od siebie?
18:00 · 25 stycznia 2022 przez Redakcja

Radni z Łęcznej będą pracować społecznie?

reklama Łęczna
oferta reklamowa
oferta reklamowa
  Właśnie taką propozycję wysunął burmistrz Łęcznej, który zaproponował, aby 430 tysięcy zł. rocznie zamiast na diety radnych przeznaczyć na pokrycie niedoborów w budżecie związanych z gospodarką odpadami. Dzięki temu mieszkańcy Łęcznej nie zapłaciliby więcej za wywóz śmieci. Burmistrz zaproponował też obniżkę do minimum swojego wynagrodzenia.

Radni z Łęcznej w styczniu otrzymają trzecią podwyżkę swoich diet podczas obecnej kadencji, a ich wynagrodzenie to już znacząca część budżetu Łęcznej. Mimo drożyzny i kolejnych dociążeń dla mieszkańców w grudniu ubiegłego roku ponownie podnieśli swoje uposażenie. Teraz 21 z nich zarabia od 1204 do nawet 2107 zł netto miesięcznie.

- Kilka tygodni temu radni mówili głośno, że są przeciwko drenowaniu kieszeni mieszkańców i przez to nie uchwalili inflacyjnego wzrostu podatku od nieruchomości, który płacą m.in. duże sklepy jak Stokrotka, Biedronka, Lidl, parki handlowe - mówi Leszek Włodarski Burmistrz Łęcznej. Co dziwniejsze w tym samym czasie bardzo mocno zwiększyli budżetowe wydatki podnosząc swoje diety.

Teraz w odpowiedzi na wnioski radnych, aby nie drenować kieszeni mieszkańców i oszczędności zacząć od siebie, ja mówię - sprawdzam - wyjaśnia Leszek Włodarski. Dlatego zaproponowałem obniżkę diet radnych i mojej pensji do minimum, a wygospodarowane oszczędności proponuję przeznaczyć na pokrycie dziury budżetowej w systemie śmieciowym - mówi burmistrz Łęcznej Leszek Włodarski.

Po zmianach radni pracowaliby społecznie i otrzymywaliby symboliczne 100 zł diety miesięcznie. Zaś oszczędności po obniżeniu pensji burmistrza do minimum wyniosłyby 20 tysięcy złotych rocznie.

Decyzja o pokryciu części kosztów działania systemu odbioru odpadów z obniżek diet radnych zostanie odebrana bardzo pozytywnie przez mieszkańców Łęcznej - czytamy w uzasadnieniu do wniosku burmistrza.

Jak do pomysłu burmistrza odniosą się będący do niego w opozycji radni? Dowiemy się tego 26 stycznia. O godzinie 12:00 rozpocznie się sesja Rady Miejskiej w Łęcznej.

reklama ŁęcznaDODAJ OGŁOSZENIE
Dom i Ogród cena: 1800 zł
Overlock piecionitkowy Juki MO 2516N
Sprzedam overlock przemysłowy 5 nitkowy Juki uż... kontakt z ogłoszeniodawcą

Nowe limity sprzedaży węgla z Bogdanki dla gospodarstw domowych

Pan Wojtek udowodnił, że chcieć znaczy móc! Kolejna wspaniała metamorfoza w gabinecie dietetycznym Projekt Zdrowie!

Środki przyszłych emerytów urosną o ponad 9 proc.

Jechał na podwójnym gazie, wyprzedził radiowóz


Copyright © 2022 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.046 sek. (6)