41

10:55 · 19 kwietnia 2022 przez Małgorzata Korba / ZUS

Wniosek o dalszą wypłatę 500+ warto złożyć do końca kwietnia

reklama Łęczna
oferta reklamowa
oferta reklamowa
  By nie mieć przerwy w wypłacie 500+ na dzieci, trzeba złożyć wniosek o świadczenie wychowawcze do końca kwietnia - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Do maja świadczenia z programu Rodzina 500+ niemal wszystkim opiekunom wypłacają jeszcze gminy. Od czerwca, czyli od rozpoczęcia nowego okresu świadczeniowego, wypłatami będzie zajmował się ZUS.

Żeby mieć zachowaną ciągłość comiesięcznych przelewów 500+, rodzic powinien wysłać do ZUS wniosek o przyznanie świadczenia na dalszy okres maksymalnie do końca kwietnia. Liczy się data złożenia prawidłowego zgłoszenia z wymaganymi dokumentami. Jeżeli wniosek wpłynie do ZUS jeszcze w kwietniu, to pierwsza wypłata z nowego okresu świadczeniowego trafi do rodzica w czerwcu. Jeśli rodzic złoży wniosek później, to wypłata pojawi się na koncie odpowiednio później. Dlatego nie warto zwlekać.

Wnioski o 500+ są teraz tylko elektroniczne. Rodzice mogą je przesłać przez bankowość internetową, portal Empatia lub Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Pomoc z formalnościami można otrzymać w placówkach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Na pytania rodziców odpowiada też infolinia pod numerem telefonu 22 290 55 00. Konsultanci dyżurują od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00. Do ZUS wpłynęły dotychczas wnioski na nowy okres wypłat 500+ (czyli na czerwiec 2022 - maj 2023) obejmujące 4,6 mln dzieci w całej Polsce. Mieszkańcy województwa lubelskiego złożyli wnioski o świadczenia na ponad 240 tys. dzieci.

reklama ŁęcznaDODAJ OGŁOSZENIE
Dom i Ogród cena: 1800 zł
Overlock piecionitkowy Juki MO 2516N
Sprzedam overlock przemysłowy 5 nitkowy Juki uż... kontakt z ogłoszeniodawcą

Nowe limity sprzedaży węgla z Bogdanki dla gospodarstw domowych

Pan Wojtek udowodnił, że chcieć znaczy móc! Kolejna wspaniała metamorfoza w gabinecie dietetycznym Projekt Zdrowie!

Środki przyszłych emerytów urosną o ponad 9 proc.

Jechał na podwójnym gazie, wyprzedził radiowóz


Copyright © 2022 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.106 sek. (6)