41

reklama Łęczna
fot. Archiwum / zdjęcie ilustracyjne
13:48 · 29 kwietnia 2022 przez Policja / starszy aspirant Magdalena Krasna

Tymczasowy areszt za znęcanie się nad rodziną

reklama Łęczna
oferta reklamowa
oferta reklamowa
  Do policjantów z łęczyńskiej komendy zgłosiła się 42-letnia mieszkanka powiatu łęczyńskiego. Kobieta opowiedziała o zachowaniu męża wobec jej i ich dzieci. Jak ustalili policjanci dramat w tej rodzinie rozgrywający się w zaciszu ,,czterech ścian" trwał od 2 lat.

Po otrzymanym sygnale policjanci zatrzymali 41-latka. Zebrane przez śledczych materiały pozwoliły na przedstawienie mu zarzutu znęcania się psychicznego i fizycznego nad rodziną. Wczoraj sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem.

Jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie - reaguj. Nasza interwencja może uratować czyjeś zdrowie lub życie! Pamiętajmy o procedurze "Niebieskiej Karty". Jeśli zachodzi podejrzenie, że osoba jest dotknięta przemocą, przedstawiciel jednej z pięciu służb: oświaty, służby zdrowia, policji, pomocy społecznej, gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, wszczyna procedurę "Niebieskiej Karty". To skoordynowany system pomocy dla osób, które doznają przemocy domowej.

Przypominamy, o obowiązujących przepisach ustawy - Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw. Na ich podstawie Policja otrzymała uprawnienie w postaci możliwości wydania wobec osoby stosującej przemoc w rodzinie nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia.

reklama ŁęcznaDODAJ OGŁOSZENIE
Dom i Ogród cena: 1800 zł
Overlock piecionitkowy Juki MO 2516N
Sprzedam overlock przemysłowy 5 nitkowy Juki uż... kontakt z ogłoszeniodawcą

Nowe limity sprzedaży węgla z Bogdanki dla gospodarstw domowych

Pan Wojtek udowodnił, że chcieć znaczy móc! Kolejna wspaniała metamorfoza w gabinecie dietetycznym Projekt Zdrowie!

Środki przyszłych emerytów urosną o ponad 9 proc.

Jechał na podwójnym gazie, wyprzedził radiowóz


Copyright © 2022 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.102 sek. (6)