51

reklama Łęczna
policjafot. Archiwum / zdjęcie ilustracyjne
13:48 · 29 kwietnia 2022 przez Policja / starszy aspirant Magdalena Krasna

Tymczasowy areszt za znęcanie się nad rodziną

reklama Łęczna
oferta reklamowa
  Do policjantów z łęczyńskiej komendy zgłosiła się 42-letnia mieszkanka powiatu łęczyńskiego. Kobieta opowiedziała o zachowaniu męża wobec jej i ich dzieci. Jak ustalili policjanci dramat w tej rodzinie rozgrywający się w zaciszu ,,czterech ścian" trwał od 2 lat.

Po otrzymanym sygnale policjanci zatrzymali 41-latka. Zebrane przez śledczych materiały pozwoliły na przedstawienie mu zarzutu znęcania się psychicznego i fizycznego nad rodziną. Wczoraj sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem.

Jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie - reaguj. Nasza interwencja może uratować czyjeś zdrowie lub życie! Pamiętajmy o procedurze "Niebieskiej Karty". Jeśli zachodzi podejrzenie, że osoba jest dotknięta przemocą, przedstawiciel jednej z pięciu służb: oświaty, służby zdrowia, policji, pomocy społecznej, gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, wszczyna procedurę "Niebieskiej Karty". To skoordynowany system pomocy dla osób, które doznają przemocy domowej.

Przypominamy, o obowiązujących przepisach ustawy - Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw. Na ich podstawie Policja otrzymała uprawnienie w postaci możliwości wydania wobec osoby stosującej przemoc w rodzinie nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia.


reklama Łęczna

Imprezy z okazji Dnia Dziecka - Gdzie i jakie atrakcje?

GKS Górnik Łęczna, triumfuje nad TME SMS Łódź i zdobywa wicemistrzostwo Polski

BYŁO MU ZA GORĄCO, WIĘC OMINĄŁ OZNAKOWANY RADIOWÓZ I PRZEJECHAŁ NA CZERWONYM ŚWIETLE

PO "PRÓBNEJ TRANSAKCJI" STRACIŁ PIENIĄDZEKomponujemy szafę męską - najlepsze modele spodni eleganckich i codziennych

Jakie wybrać rękawice antyprzecięciowe?

Wieszak na kurtki - stylowy i praktyczny niezbędnik poczekalni i przedpokoju?

Pizza - włoskie danie w polskich lokalach


Copyright © 2023 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.104 sek. (7)