34

12:56 · 5 maja 2022 przez Policja | starszy aspirant Magdalena Krasna

19-letnia obywatelka Ukrainy oszukana przez fałszywego pracownika banku

  Łęczyńscy policjanci ostrzegają o popularnej metodzie działania oszustów na Blika. Obywatelka Ukrainy przekazała kod do płatności rzekomemu pracownikowi banku. Po chwili zorientowała się, że z jej konta zniknęło 2 tysiące złotych.

Wczoraj do łęczyńskich policjantów zgłosiła się 19 - letnia obywatelka Ukrainy, mieszkająca w powiecie łęczyńskim. Kobieta poinformowała, że zadzwonił do niej mężczyzna, który mówił po rosyjsku i podawał się za pracownika banku. Oświadczył, że z jej konta ktoś wypłacił wszystkie pieniądze. Następnie zaoferował pomoc aby nie straciła tych pieniędzy. Musiała tylko wygenerować kod blik i przekazać go dzwoniącemu mężczyźnie. Kobieta zaniepokojona całą sytuacja postąpiła zgodnie z jego wskazówkami. Po chwili zorientowała się, że z jej konta zniknęło 2 tysiące złotych.

Policjanci przestrzegają przed oszustami podszywającymi się pod pracowników banku, którzy dzwonią w sprawie rzekomych podejrzanych transakcji na koncie lub karcie. W przypadku takich telefonów rozłącz się i zweryfikuj informację. Zadzwoń do banku bądź osobiście udaj się do placówki. Pamiętajmy, kiedy dzwoni do nas osoba podająca się za pracownika banku i oczekuje od nas podawania kodów BLIK, haseł, loginów, zainstalowania oprogramowania na telefonie, lub komputerze, jest to na pewno oszust. Bądź czujny!

reklama ŁęcznaDODAJ OGŁOSZENIE
Dom i Ogród cena: 1800 zł
Overlock piecionitkowy Juki MO 2516N
Sprzedam overlock przemysłowy 5 nitkowy Juki uż... kontakt z ogłoszeniodawcą

Nowe limity sprzedaży węgla z Bogdanki dla gospodarstw domowych

Pan Wojtek udowodnił, że chcieć znaczy móc! Kolejna wspaniała metamorfoza w gabinecie dietetycznym Projekt Zdrowie!

Środki przyszłych emerytów urosną o ponad 9 proc.

Jechał na podwójnym gazie, wyprzedził radiowóz


Copyright © 2022 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.046 sek. (7)