52

reklama Łęczna
Uwaga na oszustów
10:42 · 11 maja 2022 przez Policja | starszy aspirant Magdalena Krasna

Zamiast zarobić na sprzedaży, straciła pieniądze

  47 - letnia mieszkanka gminy Łęczna padła ofiarą oszusta internetowego.

Wczoraj do policjantów z łęczyńskiej komendy zgłosiła się 47-letnia mieszkanka gminy Łęczna. Poinformowała funkcjonariuszy, że padł ofiarą oszusta na popularnym portalu ogłoszeniowym.

Z relacji zgłaszającej wynikało, że wystawiła na portalu aukcyjnym OLX do sprzedaży klatkę dla psa. Za pośrednictwem komunikatora internetowego WhatsApp skontaktował się z nią potencjalny klient zainteresowany zakupem. Oświadczył, że zamów kuriera we własnym zakresie i opłaci przesyłkę.

W celu zrealizowania transakcji, oszust przesłał przez komunikator link. Kobieta postępowała zgodnie z instrukcjami. Po wejściu w przesłany link podała login i hasło do bankowości internetowej. Następnie kontakt z kupującym się zerwał. Jak się potem okazało z konta zgłaszającej zniknęły pieniądze w kwocie blisko 2 tysiące złotych.

Apelujemy o ostrożność. Pamiętajmy! Weryfikujmy kto i co do nas pisze. Na stronie serwisu ogłoszeniowego OLX możemy przeczytać "Prowadź rozmowy w ramach czatu OLX tutaj są one bezpieczne. Nie klikaj w żadne zewnętrzne linki umożliwiające płatność.


W sobotę w Łęcznej Jarmark Wielkanocny

Policjantka z wizytą w szkole podstawowej

Zmiany w Zarządzie Górnika

Akrobatyka i gimnastyka sportowa - zajęcia dla dzieci i młodzieży!Męskie perfumy na imprezę. Top 5 oryginalnych zapachów

Kolekcja DeeZee na sezon SS23. Sprawdź najnowsze trendy!

5 zaskakujących i nietypowych zastosowań dla tabletek do zmywarki: Od czyszczenia pralki po usuwanie zapachów!

Zestawy LEGO Harry Potter - poznaj nowości ze świata czarodziejów


Copyright © 2023 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.091 sek. (8)