51

reklama Łęczna
fot. Archiwum / zdjęcie ilustracyjne
12:09 · 2 czerwca 2022 przez Policja / komisarz Magdalena Szczepanowska

Oszust wpadł w zasadzkę

reklama Łęczna
oferta reklamowa
oferta reklamowa
  Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi 35-letniemu mieszkańcowi Łęcznej. Mężczyzna wpadł podczas odbierania pieniędzy od 66-letniej mieszkanki Świdnika.

Do próby oszustwa doszło na początku tygodnia. Do 66-letniej mieszkanki Świdnika zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Działając na emocjach kobiety najpierw utwierdził się w przekonaniu, że seniorka rzeczywiście ma syna, a następnie poinformował ją, właśnie spowodował poważny wypadek, w którym kilka osób jest poszkodowanych, Niewykluczone że, jedna z ofiar nie przeżyje tego .

Fałszywy policjant zapewnił kobietę, że jej synowi grozi teraz więzienie. Jedynym wyjściem z tej sytuacji jest pilna zapłata rodzinie ofiary pieniędzy. Z ust "policjanta" padła kwota 55 tysięcy złotych. Przerażona historią kobieta, chcą pomóc synowi zgodziła się. Obiecała, że jak najszybciej zgromadzi pieniądze.

Oszust cały czas pozostając z kobietą w telefonicznym kontakcie, nawet przez chwilę pozwolił jej "porozmawiać" z jej rzekomym synem. Zachrypnięty głos syna tłumaczył gorączką i złym stanem zdrowia.

Po tej rozmowie seniorka nabrała podejrzeń. Z innego telefonu skontaktowała się z prawdziwym synem. Wtedy okazało się, że prawdziwy syn jest zdrowy i nie uczestniczył w wypadku. Kobieta zrozumiała, że to próba oszustwa. Od razu o całej sytuacji powiadomiła prawdziwych policjantów.

Świdniccy kryminalni natychmiast podjęli działania. W chwili, gdy mężczyzna, który miał odebrać pieniądze, zapukał do drzwi mieszkania seniorki, "przywitali" go funkcjonariusze. 35-letni mieszkaniec Łęcznej został zatrzymany. Usłyszał już zarzut oszustwa. Wczoraj sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Za usiłowanie oszustwa 35-latkowi grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy!

Policjanci nigdy nie proszą o wypłacanie, przekazywanie czy przelewanie pieniędzy. Nie informują też przez telefon o prowadzonych akcjach, operacjach czy innych działaniach policyjnych. Każda osoba, która padając się za policjanta prosi o przekazanie lub wypłatę pieniędzy jest oszustem.

Skala oszustw i starty finansowe jakie powodują oszuści tymi metodami są bardzo duże. Tylko w ubiegłym roku oszuści okradli w ten sposób mieszkańców województwa lubelskiego na łączną kwotę 4 629 700 zł.

Pamiętaj!

Bądź ostrożny w kontaktach telefonicznych z nieznajomymi, nawet jeśli ktoś podaje się za policjanta lub pracownika banku. Podejrzewając, że ktoś próbuje Cię oszukać, natychmiast powiadom Policję.

reklama Łęczna

Nie będzie referendum w sprawie odwołania burmistrza, organizatorzy zrezygnowali

Czy warto umówić dziecko do dietetyka? Przeczytaj jak współpracę z Projekt Zdrowie wspomina mama 6 - letniego Stasia!

Nowy zarząd kopalni Bogdanka

Awantura zakończona ugodzeniem nożem


Copyright © 2022 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.051 sek. (6)