60

12:32 · 8 czerwca 2022 przez Redakcja

AKTUALIZACJA! Śmiertelny wypadek na Bogdance

reklama Łęczna
oferta reklamowa
oferta reklamowa
  W środę doszło do tragicznego zdarzenia na kopalni Bogdanka. Czterech górników zostało przysypanych, niestety jeden z poszkodowanych zmarł.

Obecnie na miejscu pracuje policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza. Jak udało nam się ustalić zmarły górnik miał 35 lat. Pozostałych trzech zostało przetransportowanych na powierzchnię, z czego dwóch trafiło do szpitala. O szczegółach wypadku kopalnia poinformuje o godzinie 16 na konferencji prasowej.

Aktualizacja

Podczas konferencji Artur Wasil - Prezes Zarządu poinformował, że nad ranem, podczas udrażniania zbiornika retencyjnego doszło do wypadku. Są to prace szczególnie niebezpieczne. W ich trakcie doszło do niekontrolowanego wydostania się 400 ton urobku do przestrzeni wyrobiska pod zbiornikiem (komory rozładowczej). Niestety jedna z osób została pochwycona i uwięziona w tej masie skalnej. Zdarzenie miało miejsce ponad 900m pod ziemią na polu Bogdanka.

35-letni Pan Jarosław, który poniósł śmierć na skutek zdarzenia był związany z górnictwem od 10 lat, a osiem lat pracował w Bogdance. Władze spółki zapewniły o pomocy dla rodziny górnika, w tym zatrudnienie jego żony w spółce.

Dwóch innych górników przebywa obecnie w szpitalu. Ich stan jest dobry.

Poprzedni, śmiertelny wypadek w Bogdance miał miejsce w 2017 roku. Ostatni wypadek ciężki odnotowano w roku 2018. Od tamtej pory znacznie spadła też ilość wypadków lekkich jak np. skręcenie stawu skokowego (o 30%).

Przyczyny wypadku ma zbadać specjalna komisja.

reklama Łęczna

Nie będzie referendum w sprawie odwołania burmistrza, organizatorzy zrezygnowali

Czy warto umówić dziecko do dietetyka? Przeczytaj jak współpracę z Projekt Zdrowie wspomina mama 6 - letniego Stasia!

Nowy zarząd kopalni Bogdanka

Awantura zakończona ugodzeniem nożem


Copyright © 2022 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.041 sek. (7)