37

Emocje na spotkaniu w sprawie obwodnicy Łęcznej
08:52 · 10 czerwca 2022 przez Redakcja

Obwodnica wyborcza - a realne nerwy mieszkańców

reklama Łęczna
oferta reklamowa
oferta reklamowa
  Powiedzieć, że trzy warianty przebiegu obwodnicy Łęcznej wywołały niezadowolenie mieszkańców, to jak nic nie powiedzieć. Było nerwowo, głośno i mało konkretnie.

Obwodnica Łęcznej to pomysł i obietnica wyborcza ministra Artura Sobonia z jego "czwórki Sobonia dla Powiatu Łęczyńskiego" obok kolei do Łęcznej, budowy elektrowni i drogi nad jeziora.

Obwodnica o którą, w ostatnim czasie, właściwie nikt nie zabiegał, została wpisana w rządowy plan budowy 100 takich obiektów w kraju. Po dwóch latach prac projektanci pokazali mieszkańcom gminy Łęczna 3 warianty przebiegu obwodnicy. Dwa północne i jeden południowy. Prezentacji wszystkich wersji towarzyszyły ogromne emocje niezadowolonych osób.

Gdyby na zebraniu był obecny minister Artur Soboń prawdopodobnie usłyszałby pod swoim adresem całą masę gorzkich słów i spuściłby głowę w dół jak inni działacze PIS obecni na sali, którzy bali się nawet odezwać widząc niezadowolenie tłumu.

Zainteresowanie było ogromne, na miejsce przybyło ponad 150 osób, część z nich stała na dworze. Podczas spotkania kilka razy padały głosy, że zamiast obwodnicy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad powinna zająć się tematem modernizacji drogi pomiędzy Łęczną, a Lublinem, a także remontem drogi w kierunku jezior. Wnioski tej treści za każdym razem były nagradzane brawami.

Także obecny na spotkaniu burmistrz Łęcznej Leszek Włodarski mówił o potrzebie drogi do Lublina, a po spotkaniu zaproponował, aby uwagi do projektantów kierować także za pośrednictwem ratusza.

Do 22 czerwca można zgłaszać uwagi do propozycji projektantów. Po ich analizie w sierpniu zorganizowane zostanie kolejne spotkanie.

O samych wariantach piszemy poniżej.

Ich długość, w zależności od wariantu, wynosi od 5,1 do 7,6 km. Planowana obwodnica będzie drogą jednojezdniową dwupasową, o szerokości jezdni 7 m. Lokalizacja początku projektowanego odcinka drogi uzależniona jest od wariantu trasy. W wariancie pierwszym początek znajduje się w Kolonii Trębaczów, na skrzyżowaniu DK82 z drogą wojewódzką nr 829. Z kolei w wariancie drugim oraz trzecim w Zofiówce, na skrzyżowaniu DK82 z drogą powiatową nr 2017L. We wszystkich wariantach obwodnica włączy się do istniejącej DK82 około 2,5 km na wschód od centrum Łęcznej.

Obecny etap prac projektowych pozwoli wskazać najkorzystniejszy wariant przebiegu trasy oraz umożliwi złożyć wniosek o uzyskanie decyzji środowiskowej.

W dalszej perspektywie, kolejne prace przygotowawcze obejmą zlecenie m.in. opracowania projektu budowlanego i uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Po jej uzyskaniu zostanie przeprowadzona procedura związana z wykupem nieruchomości pod planowaną inwestycję w wybranym wariancie.

Jak zgłaszać uwagi?? - tutaj można pobrać dokumentację i formularze.
reklama Łęczna

Zdjęcia 5


Nie będzie referendum w sprawie odwołania burmistrza, organizatorzy zrezygnowali

Czy warto umówić dziecko do dietetyka? Przeczytaj jak współpracę z Projekt Zdrowie wspomina mama 6 - letniego Stasia!

Nowy zarząd kopalni Bogdanka

Awantura zakończona ugodzeniem nożem


Copyright © 2022 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.068 sek. (6)