88

reklama Łęczna
Policja
09:15 · 12 czerwca 2022 przez Policja | komisarz Andrzej Fijołek

Archiwum X zajmie się sprawą otrucia mieszkanki Łęcznej

reklama Łęczna
oferta reklamowa
  Policjanci z lubelskiego Archiwum X zajmą się sprawą zabójstwa 60 letniej mieszkanki Łęcznej. W 2014 roku ciało kobiety zostało odnalezione w jej mieszkaniu. Początkowo nic nie wskazywało, że doszło morderstwa. Na ciele kobiety nie było widocznych obrażeń. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała jednak, że 60 latka została otruta środkiem ochrony roślin.

Do zabójstwa doszło 4 kwietnia 2014 roku w Łęcznej. Ciało 60 letniej kobiety zostało ujawnione na podłodze oparte o fotel. Nie było widocznych zewnętrznych obrażeń. Charakterystyczne było jednak to, że kobieta miała mokre włosy. Szczegółowe oględziny ciała wykazały ponadto ślady zielonej substancji na ustach. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że 60 latka została otruta środkiem ochrony roślin. Śledztwo prowadzone w tej sprawie nie doprowadziło do ustalenia sprawcy. Niemniej wykluczono aby zabójstwa mogła dokonać osoba z poza członków rodziny.

Niewykrycie sprawcy zabójstwa i umorzenie śledztwa nie oznacza jednak całkowitego zakończenia sprawy. W takich przypadkach po materiały sprawy sięgają policjanci z wydziału kryminalnego KWP w Lublinie z tzw. Archiwum X. Dzięki nowoczesnym metodom badań laboratoryjnych, ponownej analizie sprawy oraz pracy operacyjnej bardzo często dochodzi do ustalenia sprawców zabójstw. Policjanci z lubelskiego Archiwum X liczą, że tak będzie również w tym przypadku. Jednocześnie zwracają się z apelem do osób, które mają informacje w tej sprawie o kontakt pod nr tel 47 811 44 11.

W maju ub. r. policjanci z lubelskiego Archiwum X wykryli sprawcę zgwałcenia i zabójstwa 67-letniej kobiety. Do zbrodni doszło w 1989 roku w małej miejscowości w gminie Adamów (powiat zamojski). Ponowna analiza zgromadzonych dowodów i badania genetyczne wykonane przez laboratorium kryminalistyczne Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie okazały się kluczowe przy rozwiązaniu tej zbrodni. Odpowie za nią 68 letni mieszkaniec powiatu zamojskiego.


reklama Łęczna

Imprezy z okazji Dnia Dziecka - Gdzie i jakie atrakcje?

GKS Górnik Łęczna, triumfuje nad TME SMS Łódź i zdobywa wicemistrzostwo Polski

BYŁO MU ZA GORĄCO, WIĘC OMINĄŁ OZNAKOWANY RADIOWÓZ I PRZEJECHAŁ NA CZERWONYM ŚWIETLE

PO "PRÓBNEJ TRANSAKCJI" STRACIŁ PIENIĄDZESinsay już wkrótce w Twoim mieście

Ile kosztuje przydomowa oczyszczalnia ścieków w 2023?

Chcesz mieć większy biceps? Sprawdź te ćwiczenia!

Dlaczego warto zdecydować się na zakup laptopa na raty?


Copyright © 2023 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.103 sek. (7)