39

11:17 · 13 czerwca 2022 przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego / red.

Lubelskie. Smakuj życie! - Ruszył XI Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny i II Ogólnopolski Konkurs Filmowy

reklama Łęczna
oferta reklamowa
oferta reklamowa
  Rozpoczęła się XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego i II odsłona Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego. Oba odbywają się pod hasłem: "Lubelskie. Smakuj życie!". Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody. Konkursy, których organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, wpisują się w ideę kampanii promocyjnej: "Wybierz #KierunekLubelskie".

- Serdecznie zapraszam do udziału w jedenastej edycji konkursu fotograficznego, który cieszy się niesłabnącą popularnością. W ciągu dziesięciu lat jego istnienia otrzymaliśmy blisko 750 zgłoszeń i ponad 4000 fotografii. Z kolei konkurs filmowy to ubiegłoroczny debiutant. Liczymy na to, że jego popularność będzie z roku na rok coraz większa - mówił Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed.

XI Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny

Konkurs fotograficzny odbywa się w dwóch kategoriach - artystycznej i reportażowej. Można nadesłać łącznie pięć fotografii. Zdjęcia powinny pokazywać wyjątkowe walory natury naszego regionu, jak również bogactwo miejsc, obiektów, wydarzeń i ludzi. Organizatorzy liczą zarówno na zdjęcia będące efektem fotograficznych plenerów, jak i atrakcyjne kadry uchwycone podczas turystycznych wędrówek po regionie czy przedstawiające obraz licznych wydarzeń odbywających się w Lubelskiem, w których człowiek odgrywa główną rolę.

Nagrody to karty zakupowe o wartości 2000 zł za zajęcie I miejsca, 1000 zł za miejsce II oraz 500 zł za zajęcie III miejsca. Jak co roku nagrodzone i wyróżnione fotografie znajdą się w katalogu pokonkursowym, wydanym w formie kalendarza Regionu Lubelskiego na 2023 rok. Najciekawsze prace zostaną zaprezentowane m.in. na pokonkursowej wystawie i opublikowane w wydawnictwach promujących region. Fotografie znajdą się również na stronach oraz profilach społecznościowych promujących województwo lubelskie. Zgłoszenia można nadsyłać do 15 września br.

II Ogólnopolski Konkurs Filmowy

Z kolei w ramach konkursu filmowego nadsyłać można prace opowiadające niepowtarzalną historię inspirującą do odwiedzenia Regionu Lubelskiego. Zadaniem uczestników konkursu jest nagranie krótkometrażowego materiału filmowego pokazującego w sposób pozytywny aktywne formy spędzania czasu oraz atrakcje turystyczne znajdujące się na terenie województwa lubelskiego. Przewidziano dwie kategorie konkursowe - filmy trwające do 15 sekund oraz od 15 sekund do 3 minut. Zgłaszać można filmy wykonane techniką cyfrową (kamerą, aparatem fotograficznym lub telefonem).

Do wygrania są karty zakupowe o wartości 2000 zł, 1500 zł, 1000 zł oraz 500 zł. Nagrodzone filmy będą wykorzystywane do promocji Lubelskiego w Polsce i za granicą. Filmy można nadsyłać do 10 października br.

Jak wziąć udział w konkursie?

Prace konkursowe zapisane na płycie CD/DVD lub nośniku pendrive wraz z czytelnie wypełnioną Kartą Zgłoszenia i oświadczeniami należy przesłać pocztą lub za pośrednictwem przesyłki kurierskiej na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Departament Promocji, Sportu i Turystyki, ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin (z dopiskiem: "KONKURS FOTOGRAFICZNY", albo "KONKURS FILMOWY") lub dostarczyć osobiście na powyższy adres. Zarówno zdjęcia, jak i filmy powinny nawiązywać tematycznie do hasła: "Lubelskie. Smakuj życie!".

Uwaga! Zgłoszenia do konkursu fotograficznego można nadsyłać również e-mailem na adres: konkurs.foto@lubelskie.pl. Szczegóły konkursów, w tym m.in. regulaminy, karty zgłoszeniowe oraz oświadczenia znajdują się na stronie www.promocja.lubelskie.pl. Informacji o konkursach udzielają pracownicy Departamentu Promocji, Sportu i Turystyki: tel. 81 441 67 86, 81 441 67 81, e-mail: promocja@lubelskie.pl.

reklama Łęczna

Nie będzie referendum w sprawie odwołania burmistrza, organizatorzy zrezygnowali

Czy warto umówić dziecko do dietetyka? Przeczytaj jak współpracę z Projekt Zdrowie wspomina mama 6 - letniego Stasia!

Nowy zarząd kopalni Bogdanka

Awantura zakończona ugodzeniem nożem


Copyright © 2022 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.068 sek. (7)