35

reklama Łęczna
17:49 · 15 czerwca 2022 przez Redakcja

Doczekaliśmy się. Będzie remont drogi nad jeziora

reklama Łęczna
oferta reklamowa
oferta reklamowa
  Przebudowa drogi nad jeziora w końcu zostanie (w części) zrealizowana. To droga wstydu - mówił na dzisiejszej konferencji prasowej Jarosław Stawiarski marszałek województwa lubelskiego.

W środę w Ludwinie przy blasku fleszy i obecności polityków podpisano umowę na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 820 - potocznie zwaną drogą nad jeziora. Po zakończeniu prac droga będzie przypominała tę do Milejowa z nowym asfaltem i ścieżką rowerową.  Wykonawcą inwestycji za kwotę 81,973 mln zł zostanie firma Strabag.

O remont drogi od wielu lat dopominali się mieszkańcy, turyści, wójtowie, przedsiębiorcy. Bezskutecznie, zawsze brakowało pieniędzy, a zostawał połamany i pofałdowany asfalt. Kiedy wreszcie pojawiły się środki finansowe na remont całej drogi, tuż po wygranych wyborach samorządowych w 2018 radni sejmiku województwa lubelskiego pieniądze przesunęli na drogę w powiecie kraśnickim, skąd pochodzi marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski z PiS. Wywołało to falę protestów i złość oszukanych przez PIS mieszańców Łęcznej i Ludwina.

Dwukrotnie odbywały się protesty i blokowanie ronda w Ludwinie, aż w końcu jesienią ubiegłego roku znalazły się pieniądze z Rządowego Funduszu Polski Ład na częściowe wyremontowanie drogi. Pierwszy etap zakłada prace modernizacyjne na odcinku z Łęcznej do Dąbrowy. Będą chodniki, asfaltowa ścieżka rowerowa i trzy ronda. Skrzyżowania zmienią swój kształt za murem w kierunku Podzamcza, w Dratowie i przy obecnym skręcie nad jezioro Piaseczno. 

Droga przebudowana zostanie jako "przeciwdziałanie skutkom społeczno-gospodarczym Covid-19".

W czasie konferencji prasowej padła deklaracja, że politycy w przyszłości zajmą się dalszą modernizacją drogi od Dąbrowy, w kierunku Sosnowicy. Remont rozpocznie się w tym roku od prac przygotowawczych, wycinki i drobnych robót. Główny ciężar przebudowy będzie przeprowadzony w 2023 roku.

reklama Łęczna

Zdjęcia 13


Nie będzie referendum w sprawie odwołania burmistrza, organizatorzy zrezygnowali

Czy warto umówić dziecko do dietetyka? Przeczytaj jak współpracę z Projekt Zdrowie wspomina mama 6 - letniego Stasia!

Nowy zarząd kopalni Bogdanka

Awantura zakończona ugodzeniem nożem


Copyright © 2022 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.073 sek. (7)