76

reklama Łęczna
reklama Łęczna
oferta reklamowa
oferta reklamowa
  O udawanej opozycji pisze Artur Stec inicjator referendum, który zrezygnował z jego przeprowadzenia. Piątek był ostatnim dniem na złożenie podpisów do komisarza wyborczego w Lublinie.

Pełnomocnik Artur Stec wydał oświadczenie, w którym poinformował, że co prawda zebrał wystarczającą ilość podpisów (informuje o 2393 podpisach), ale rezygnuje z przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania burmistrza. Przyczyną miało być niewielkie zaangażowanie opozycyjnych radnych. Najwyraźniej istniejący stan rzeczy tym radnym odpowiada - przekonuje Artur Stec.

Z uwagi na obecną sytuację ekonomiczną kraju, jak również naszej gminy doszedłem do wniosku, że zorganizowanie referendum ws. odwołania burmistrza nie spotkałoby się z wystarczającym odzewem mieszkańców, zwłaszcza w okresie wakacyjnym i frekwencja nie pozwoliłaby na skuteczne odwołanie burmistrza Włodarskiego. Szkoda zmarnować pieniądze podatników. Wniosek o referendum wyraźnie pokazał, na kogo można liczyć, a kto tylko udaje opozycję - dodał Artur Stec.

Z wnioskiem o referendum wystąpili m.in. sołtysi Artur Stec ze Starej Wsi-Kolonia, Dariusz Słomka z Witaniowa oraz Magdalena Łukasiak ze Starej Wsi- Stasin. Spotkało się to jednak z ostrą reakcją pozostałych 11 sołtysów, którzy skrytykowali działania swoich kolegów nazywając je politycznymi.

Była to druga nieudana próba odwołania burmistrza Leszka Włodarskiego. Wcześniej zadania tego podjął się aktywista Hubert Znajomski przekonując, że wystarczy zebrać "ledwo ponad 1800 podpisów" ale nawet tego "ledwo" nie zebrał.

- Od początku uważałem, że powszechne wybory są najlepszym czasem na dokonywanie oceny minionej kadencji. Większość społeczeństwa docenia jak dużo inwestycji powstaje w naszej gminie oraz jak skutecznie pozyskiwane są na ten cel środki zewnętrzne. Cieszy mnie fakt, że ogromna większość mieszkańców nie podpisała się pod wnioskiem o referendum i traktuję to jako wyraz akceptacji moich dotychczasowych działań - komentuje burmistrz Leszek Włodarski. - Wierzę, że zakończenie trwających projektów inwestycyjnych przekona pozostałych mieszkańców, że dobrze wykonuję swoje obowiązki. W ostatnich tygodniach Gmina Łęczna otrzymała kolejne 15 mln zł, które zainwestujemy w oświatę i rozbudowę infrastruktury drogowej. Teraz na tym skupiona jest nasza uwaga - kończy włodarz Łęcznej.

Kadencja obecnego samorządu kończy się jesienią 2023 roku, chyba że wybory zostaną przez rząd PIS przesunięte.

reklama Łęczna

Nasza Julia w nowym Tańcu z gwiazdami

Milionerzy w powiecie łęczyńskim i województwie lubelskim

Gdzie na potańcówkę? Ludwin i Puchaczów zapraszają

Żniwa dawniej - piknik na wzgórzu w Zakrzowie


Copyright © 2022 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.033 sek. (6)