85

13:47 · 27 lipca 2022 przez Policja | starszy aspirant Magdalena Krasna

ZAMIAST ZAROBIĆ, STRACIŁA PIENIĄDZE

reklama Łęczna
oferta reklamowa
oferta reklamowa
  Policjanci z łęczyńskiej komendy otrzymali kolejne zgłoszenie dotyczące oszustwa po wystawieniu towaru na sprzedaż na platformie handlowej.

Wczoraj do policjantów z łęczyńskiej komendy zgłosił się 25- letnia mieszkanka gminy Puchaczów, który poinformowała, że padła ofiarą internetowego oszusta.

Z relacji zgłaszającej wynikało, że na popularnej platformie handlowej wystawiła do sprzedaży spódnicę. Po kilkudziesięciu minutach od wystawienia ogłoszenia skontaktowała się z nią osoba zainteresowana zakupem. Kupująca za pośrednictwem maila przesłała potwierdzenie zakupu. 25 - latka na mailu potwierdziła zakup a następnie została przekierowana na stronę banku gdzie się zalogowała celem odebrania pieniędzy za sprzedaż. Po chwili okazało się jednak, że zamiast zarobić z jej konta zniknęło blisko 1500 złotych.

Apelujemy o rozsądek. Bez względu na to, w jakiej roli występujesz kupującego czy sprzedającego, zawsze musisz zachować ostrożność i stosować zasadę ograniczonego zaufania. Pamiętaj, rozliczaj się bezpośrednio przez dany portal. Unikaj bezpośrednich transakcji. Uważaj na próby nawiązania kontaktu poza portalem. Zachowanie czujności może skutecznie ochronić nas przed stratą pieniędzy.

reklama Łęczna

Nasza Julia w nowym Tańcu z gwiazdami

Milionerzy w powiecie łęczyńskim i województwie lubelskim

Gdzie na potańcówkę? Ludwin i Puchaczów zapraszają

Żniwa dawniej - piknik na wzgórzu w Zakrzowie


Copyright © 2022 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.082 sek. (6)