49

reklama Łęczna
Jak ułożyć kamienie w akwarium?
07:15 · 31 sierpnia 2022 przez K.M. · Artykuł sponsorowany

Jak ułożyć kamienie w akwarium?

reklama Łęczna
oferta reklamowa
   Podczas zakładania akwarium jedną z najważniejszych rzeczy, jaką musimy zrobić, jest wybór oraz ułożenie kamieni jako podłoża. Dzięki zastosowaniu kamieni nasze akwarium będzie wyglądało estetycznie i naturalnie. Co więcej, dzięki użyciu podłoża zrobionego z kamieni nasze ryby będą miały idealne miejsce na składanie ikry. Warto także wiedzieć, że niektóre z rodzajów kamieni używanych w akwarystyce wpływa pozytywnie na parametry naszej wody. Tak więc nasze kamienie nie będą pełniły tylko roli ozdoby, ale także stabilizatora naszej wody.

Rodzaje kamieni akwarystycznych

Zanim przejdziemy do ułożenia kamieni w naszym akwarium, przyjrzyjmy się kilku najbardziej popularnym rodzajom skał, które są najczęściej wykorzystywane w akwarystyce. Ważne jest to, by wiedzieć jaki efekt w akwarium chcemy uzyskać i jakie cechy charakterystyczne mają mieć skały które chcemy wykorzystać w naszym akwarium. Warto wziąć pod uwagę takie cechy jak: 

  • kształt kamieni
  • kolor 
  • strukturę
  • wielkość 
Powyższe cechy mają naprawdę spory wpływ na naszą przyszłą aranżację naszego zbiornika. Tak więc jakie kamienie do akwarium? Poniżej przedstawię skały, które są najchętniej wybierane do zbiorników wodnych, niezależnie od tego czy jest to zbiornik słodkowodny, czy też morszczyzna.

Dragon Stone 

Jeden z najbardziej popularnych kamieni wykorzystywanych w akwarystyce. Charakteryzuje się ciekawą strukturą, która posiada liczne wgłębienia. Dodatkowo występują w różnych odmianach kolorystycznych, bardzo często przechodzą z jednej barwy w drugą. Są całkowicie neutralne dla naszej wody, więc możemy bez żadnego problemu wykorzystywać je w każdym akwarium.

Manten Stone 

Mniej znany gatunek skały pochodzący z kraju kwitnącej wiśni. Posiada charakterystyczne rozległe pęknięcia i charakteryzuje się różnorodnymi kształtami. Najczęściej występuje w kolorze szarym i jego odcieniach. Jest całkowicie bezpieczny dla roślin, jak i organizmów żyjących w wodzie, a dodatkowo nie wpływa na parametry wody w naszym zbiorniku. Idealnie sprawdzi się w akwarium, w którym będzie spora ilość roślin.

Scenery Stone 

Jako jedna z nielicznych skał posiada bardzo charakterystyczny biały naciek oraz bardzo poszarpane krawędzie. Jest bezpieczny dla ryb i organizmów żyjących w zbiorniku, jednak gorzej sprawdzi się przy zbiorniku z bogatą roślinnością. Warto mieć na uwadze, że skała ta w nielicznych przypadkach może podnosić pH wody. Warto więc monitorować je za pomocą testów paskowych.

Lawa wulkaniczna 

W porównaniu do powyższych skał jest o wiele lżejsza i idealnie nadaje się do uwydatniania aranżacji stworzonych z roślin. Bezpieczna dla wszystkich gatunków ryb oraz innych stworzeń żyjących w naszej wodzie. Dodatkową zaletą jest fakt, że występuje w wielu różnych kolorach. Niestety przed włożeniem do akwarium trzeba płukać o wiele bardziej niż powyższe skały. 

Ułożenie kamieni w zbiorniku 

Jeżeli chodzi u ułożenie kamieni w zbiorniku to tak naprawdę wszystko zależy od naszego upodobania. Najważniejszą zasadą jest to, by nie kłaść kamieni bezpośrednio na dno szkła, gdyż możemy je uszkodzić. Chyba że korzystamy z naprawdę drobnych kamyczków wtedy bez problemu możemy wyłożyć je bezpośrednio na dno. Natomiast jeśli korzystamy z większych kamieni, warto jest położyć na dno specjalną matę. Drugim rozwiązaniem jest stworzenie podłoża z drobnego piasku akwarystycznego i dopiero na to tworzyć konstrukcje z kamieni. Kamienie możemy tworzyć w różne konfiguracje, dodawać różnego rodzaju rośliny. Tak naprawdę wszystko zależy od naszej koncepcji, warto jednak pamiętać o tym, by kamienie, jak i podłoże kilkukrotnie wypłukać, po to by nie zabrudziły nam wody.


W sobotę w Łęcznej Jarmark Wielkanocny

Policjantka z wizytą w szkole podstawowej

Zmiany w Zarządzie Górnika

Akrobatyka i gimnastyka sportowa - zajęcia dla dzieci i młodzieży!Na co zwrócić uwagę przy zakupie okularów przeciwsłonecznych?

Kiedy dodawać posty na Instagramie?

Adwokat czyli rozwiązania prawne dla klientów

Zestawy LEGO Harry Potter - poznaj nowości ze świata czarodziejów


Copyright © 2023 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.067 sek. (7)