39

Świadkowie Jehowy są znani z głoszenia od domu do domu / fot. JW.ORG
  Od 1 września 2022 r. Świadkowie Jehowy wznawiają formę działalności, z której są najbardziej znani na całym świecie - głoszenie od domu do domu. Tego samego dnia rozpoczynają też kampanię, w czasie której będą proponować wszystkim chętnym bezpłatny interaktywny kurs biblijny.

Wielu mieszkańców Łęcznej doskonale rozpoznaje Świadków Jehowy, jako uśmiechniętych, życzliwych i uprzejmych ludzi, którzy pukają do ich drzwi, by podzielić się czymś pozytywnym. Po ponad dwóch i pół roku nieobecności z powodu pandemii COVID-19 to chrześcijańskie wyznanie wznawia najbardziej charakterystyczną formę swojej działalności - głoszenie według wzoru, jaki dał Jezus i pierwsi chrześcijanie, czyli "od domu do domu" (Dzieje Apostolskie 5:42; 20:20; Ewangelia wg Mateusza 10:11-13). Robert Warda, lokalny rzecznik Świadków Jehowy, wyjaśnił:
"Jako Świadkowie Jehowy pragniemy naśladować Jezusa Chrystusa i jego pierwszych uczniów w szerzeniu wiedzy o Bogu i Jego zamierzeniu wobec ludzi. Różne trudne wydarzenia sprawiają, że wielu ludzi chce usłyszeć pozytywne wiadomości, coś co im da solidne podstawy do nadziei i podniesie na duchu. Dlatego bardzo się cieszymy, że będziemy mogli znów dzielić się z innymi krzepiącymi obietnicami zapisanymi w Piśmie Świętym, a wszystkim chętnym będziemy proponować bezpłatny interaktywny kurs biblijny".

Co ciekawe, w każdym miesiącu ubiegłego roku Świadkowie Jehowy prowadzili na całym świecie, w tym również w Łęcznej, średnio pięć milionów kursów biblijnych. Program kursu pomaga poznać to, czego Biblia uczy na różne tematy. Pomaga też znaleźć odpowiedzi na pytania w rodzaju: Jak znaleźć szczęście? Dlaczego na świecie jest tyle zła i cierpień? Co Biblia mówi o przyszłości?

Udział w interaktywnym kursie biblijnym ze Świadkami Jehowy jest bezpłatny i niezobowiązujący. Świadkowie po prostu przedstawiają to, czego uczy Biblia, a każdy sam podejmuje decyzje dotyczące osobistych przekonań i wyborów życiowych. Podczas kursu można korzystać z dowolnego przekładu Biblii. Można też zapraszać członków rodziny, przyjaciół czy znajomych. Głównym podręcznikiem do nauki podczas kursu jest sama Biblia. Każda lekcja jest tak zaprojektowana, aby można ją było przeprowadzić w ciągu jednej godziny.

Aby dowiedzieć się więcej o Świadkach Jehowy, ich historii, wierzeniach i działalności, odwiedź ich oficjalny serwis internetowy jw.org, zawierający treści w ponad 1060 językach.

reklama ŁęcznaDODAJ OGŁOSZENIE
Elektronika cena: 80 zł
Smartband Xiaomi Mi Band 4
Sprzedam używany rok czasu smartband Mi band 4. Z... kontakt z ogłoszeniodawcą
Produkty rolne
Sadzonki maliny
Sprzedam sadzonki maliny Polana 1,20 zł i Polesie... kontakt z ogłoszeniodawcą

WSPANIAŁA METAMORFOZA MAMY I CÓRKI W GABINECIE PROJEKT ZDROWIE w ŁĘCZNEJ! POZNAJCIE HISTORIĘ PANI BEATY I PANI MAGDALENY, KTÓRE ŁĄCZNIE ZGUBIŁY 23,5 kg W ZALEDWIE 4 MIESIĄCE!

Ruszyło składanie wniosków do budżetów osiedlowych w Łęcznej

Łęczna na rowery!

II Konferencja naukowo - metodyczna dla nauszycieli w Łęcznej


Copyright © 2022 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.043 sek. (6)