35

11:23 · 9 września 2022 przez Policja | starszy aspirant Magdalena Krasna

Włamali się na jej konto i rozesłali wiadomość z prośbą o pożyczkę

  Policjanci otrzegają przed oszustami, którzy podszywają się pod osobę znajomą na portalu Facebook i proszą o pożyczkę pieniędzy poprzez wykonanie przelewu bądź o wygenerowanie i przesłanie kodu BLIK. Wczoraj trzy koleżanki 23-latki z pow. łęczyńskiego straciły w ten sposób pieniądze. Pamiętajmy, zanim przekażemy komukolwiek kod, zadzwońmy do osoby, która rzekomo prosi o pomoc, aby zweryfikować, czy ktoś się pod nią nie podszywa.

Wczoraj do policjantów z łęczyńskiej komendy zgłosiła się 23 - letnia mieszkanka gminy Cyców. Z relacji kobiety wynikało, że ktoś włamał się na jej konto na portalu społecznościowym po czym rozesłał wiadomości do znajomych z prośbą o pożyczenie pieniędzy. Niestety trzy koleżanki zareagowały na prośbę sądząc, że pomagają swojej znajomej. Jak się okazało każda z nich straciła po 150 złotych.

Apelujemy o rozwagę. Przestępcy pokonując zabezpieczenia internetowe, uzyskują dostęp do naszych aplikacji i podszywają się za znajomą/znajomego. Pod pretekstem potrzeby zrealizowania pilnego przelewu zwracają się z prośbą o wygenerowanie kodu BLIK celem realizacji płatności. Pamiętajmy, zanim przekażemy komukolwiek kod BLIK, bądź wykonamy przelew skontaktujmy się telefonicznie z tą osobą, zweryfikujmy tą informację i upewnijmy się, że za prośbą o pomoc finansową nie kryje się próba oszustwa. W takich sytuacjach, nigdy nie działajmy pochopnie bo możemy stracić nasze oszczędności.

reklama ŁęcznaDODAJ OGŁOSZENIE
Produkty rolne
Sadzonki maliny
Sprzedam sadzonki maliny Polana 1,20 zł i Polesie... kontakt z ogłoszeniodawcą
Elektronika cena: 80 zł
Smartband Xiaomi Mi Band 4
Sprzedam używany rok czasu smartband Mi band 4. Z... kontakt z ogłoszeniodawcą

WSPANIAŁA METAMORFOZA MAMY I CÓRKI W GABINECIE PROJEKT ZDROWIE w ŁĘCZNEJ! POZNAJCIE HISTORIĘ PANI BEATY I PANI MAGDALENY, KTÓRE ŁĄCZNIE ZGUBIŁY 23,5 kg W ZALEDWIE 4 MIESIĄCE!

Ruszyło składanie wniosków do budżetów osiedlowych w Łęcznej

Łęczna na rowery!

II Konferencja naukowo - metodyczna dla nauszycieli w Łęcznej


Copyright © 2022 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.050 sek. (6)