28

12:10 · 14 września 2022 przez Policja | starszy aspirant Magdalena Krasna

Oszustwo na sms z prośbą o dopłatę do paczki

  "Twoja paczka została wstrzymana z tytułu niedopłaty 3,99 PLN. Przepraszamy za utrudnienia. Prosimy uregulować należność"- takiej treści sms otrzymał 40-latek z Łęcznej.

Mechanizm działania sprawców jest następujący: otrzymujesz wiadomość sms o treści: ,,Twoja paczka została wstrzymana z tytułu niedopłaty. Przepraszamy za utrudnienia. Prosimy uregulować należność". Do tej wiadomości dołączony jest link do strony internetowej. Kiedy w niego klikamy zostajemy przekierowani na stronę banku. Tam podajemy login i hasła, zatwierdzamy przelewy i tak zaczynają się nasze kłopoty.

Tak właśnie postąpił 40-letni mieszkaniec Łęcznej. Jak się okazało tego dnia kiedy otrzymał tą wiadomość nadawał paczkę na poczcie. Dlatego nic nie wzbudziło w nim podejrzeń. Mężczyzna chcąc dopłacić 3,99 złotych celem uregulowania należności wszedł w załączony link, a następnie zatwierdził przelew na wskazaną kwotę. Kilka dni potem otrzymał wiadomość, że z jego konta wypłacono Blikiem 350 złotych. Otrzymał również informację z banku, że aplikacja mobilna jest aktywowana na nowym urządzeniu oraz został dodany telefon jako urządzenie zaufane. Niestety i ta wiadomość nie wzbudziła w nim podejrzeń.

Następnego dnia okazało się, że ktoś wpłacił na jego konto 10 tysięcy złotych, które szybko zostały wypłacone. Wówczas mężczyzna zorientował się, że coś dzieje się niepokojącego i o podejrzanych transakcjach powiadomił pracowników banku celem zablokowania konta. Wyjaśniamy okoliczności zdarzenia i apelujemy o ostrożność.

Nigdy nie korzystajmy z linków załączonych do przesyłanych wiadomości. Nie wprowadzajmy tam danych logowania, bo trafiają one bezpośrednio do oszustów. W taki sposób możemy stracić nasze oszczędności. Bardzo ważne jest uważne czytanie otrzymanych wiadomości sms. Jeśli treść wiadomości budzi wątpliwości natychmiast skontaktujmy się z pracownikami banku.

reklama ŁęcznaDODAJ OGŁOSZENIE
Elektronika cena: 80 zł
Smartband Xiaomi Mi Band 4
Sprzedam używany rok czasu smartband Mi band 4. Z... kontakt z ogłoszeniodawcą
Produkty rolne
Sadzonki maliny
Sprzedam sadzonki maliny Polana 1,20 zł i Polesie... kontakt z ogłoszeniodawcą

WSPANIAŁA METAMORFOZA MAMY I CÓRKI W GABINECIE PROJEKT ZDROWIE w ŁĘCZNEJ! POZNAJCIE HISTORIĘ PANI BEATY I PANI MAGDALENY, KTÓRE ŁĄCZNIE ZGUBIŁY 23,5 kg W ZALEDWIE 4 MIESIĄCE!

Ruszyło składanie wniosków do budżetów osiedlowych w Łęcznej

Łęczna na rowery!

II Konferencja naukowo - metodyczna dla nauszycieli w Łęcznej


Copyright © 2022 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.079 sek. (6)