87

reklama Łęczna
Edukacyjny spacer z policjantkamifot. Policja
12:59 · 19 września 2022 przez Policja | starszy aspirant Magdalena Krasna

Edukacyjny spacer z policjantkami

  Policjantki z łęczyńskiej komendy odwiedziły przedszkolaków z Przedszkola Publicznego Numer 2 w Łęcznej. Po części teoretycznej dotyczącej przede wszystkim bezpieczeństwa w ruchu drogowym przedszkolaki wspólnie z funkcjonariuszkami i opiekunami poszły na edukacyjny spacer. Pod czujnym okiem policjantek ćwiczyły bezpieczne przechodzenia przez przejście dla pieszych.

Policjantki z łęczyńskiej komendy odwiedziły dzieci z Przedszkola Publicznego Numer 2 w Łęcznej. Cel jaki przyświeca tego typu spotkaniom to nauka bezpiecznego poruszania się po drodze i zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych w okolicach szkół i przedszkoli.

Na początku spotkania policjantki opowiadały o zasadach bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze i omawiały zagrożenia wynikające z ich nieprzestrzegania. Wskazywały również jak ważna jest rola elementów odblaskowych w zwiększaniu widoczności. Opowiadały o zasadach bezpieczeństwa w domu, przedszkolu, placu zabaw. Policjantki przypomniały jak ważne jest to, aby każde dziecko podczas jazdy samochodem siedziało w specjalnie do tego przystosowanym i odpowiednim foteliku samochodowym.

obrazek

Poruszały również temat kontaktu z osobami obcymi, które mogą oferować podwiezienie, czy częstować cukierkami. Uczulały jak w takich sytuacjach należy się zachować i podkreślały aby nigdy nic nie przyjmować od nieznajomych i pod żadnym pozorem nie oddalać się z osobami których nie znają. Maluchom przypomniany został numer 112, pod który należy zadzwonić w sytuacji zagrożenia.

Po teorii rozpoczęła się praktyka. Podczas wspólnego spaceru policjantki opowiadały o napotkanych znakach drogowych. Następnie pod czujnym okiem funkcjonariuszek dzieci ćwiczyły bezpieczne przechodzenie przez przejścia dla pieszych.

Następnie każde dziecko mogło wczuć się w rolę policjanta i zasiąść za kierownicą policyjnego samochodu.

obrazek

reklama Łęczna

Imprezy z okazji Dnia Dziecka - Gdzie i jakie atrakcje?

GKS Górnik Łęczna, triumfuje nad TME SMS Łódź i zdobywa wicemistrzostwo Polski

BYŁO MU ZA GORĄCO, WIĘC OMINĄŁ OZNAKOWANY RADIOWÓZ I PRZEJECHAŁ NA CZERWONYM ŚWIETLE

PO "PRÓBNEJ TRANSAKCJI" STRACIŁ PIENIĄDZEJakie wybrać rękawice antyprzecięciowe?

Kupujesz mieszkanie w Świdniku?

Jak długo można nosić soczewki jednodniowe?

Dlaczego warto zdecydować się na zakup laptopa na raty?


Copyright © 2023 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.082 sek. (7)