31

reklama Łęczna
14:49 · 25 października 2022 przez Policja; starszy aspirant Magdalena Krasna

Kolejna ofiara internetowych oszustów

  32-latka została oszukana sprzedając ubrania za pośrednictwem serwisu ogłoszeniowego Vinted. W wiadomości sms otrzymała link w który weszła. Podała numer karty męża i trzycyfrowy kod zabezpieczający.

Wczoraj do łęczyńskich policjantów zgłosiła się 32-letnia mieszkanka gminy Ludwin. Kobieta poinformowała, że za pośrednictwem serwisu ogłoszeniowego Vinted wystawiła do sprzedaży odzież dziecięcą. Po kilku minutach od ukazania się ogłoszenia skontaktowała się z nią osoba zainteresowana zakupem. Poprosiła o podanie numeru telefonu celem otrzymania pieniędzy.

Kobieta postępowała zgodnie z przekazanymi instrukcjami. W otrzymanej wiadomości sms otrzymała link w który weszła. Wówczas wyświetliła się jej strona przypominająca stronę aukcyjną. Z zawartych tam informacji wynikało, że aby odebrać pieniądze musi podać numer karty i trzycyfrowy kod zabezpieczający. 32-latka wpisała kod i numer karty męża. Następnie mężczyzna otrzymał wiadomość z banku z informacją o dodaniu karty do Google Pay. Po chwili kilkakrotnie ktoś próbował dokonać przelewu na kwotę 10 tysięcy złotych, jednak wszystkie te przelewy odrzucał. Jednak po zalogowaniu się do bankowości elektronicznej okazało się, że z konta zniknęło 1250 złotych.

Apelujemy o ostrożność podczas sprzedaży czy zakupów za pośrednictwem Internetu. Nigdy nie klikajmy w załączone linki i nie wpisujmy tam swoich danych, loginów i haseł do kont bankowych, numerów kart i kodów zabezpieczających. Pamiętajmy wszelką korespondencję i komunikację prowadźmy jedynie za pośrednictwem danej platformy.

reklama Łęczna

Mikołajkowe zabawy z Górnikiem Łęczna

Dzisiaj rocznica 40-lat wydobycia węgla w kopalni Bogdanka

Trwa akcja onkomikołaj - dołącz i pomagaj

Łęczyński szpital pośród najlepszych


Copyright © 2022 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.059 sek. (7)