22

11:22 · 27 października 2022 przez Policja / starszy aspirant Magdalena Krasna

Policjanci spotykają się z seniorami aby ostrzegać przed oszustwami!

  Podczas spotkań z seniorami omawiane są najczęściej stosowane przez oszustów metody działania - ,,na wnuczka", "na urzędnika", "policjanta", ,,na wypadek". Przestrogi poparte są licznymi przykładami z praktyki policyjnej, a mundurowi tłumaczą jak postępować, aby nie paść ofiarą oszustów.

Podczas spotkania z seniorami, jakie odbyło się wczoraj w Gminnym Ośrodku Kultury w Puchaczowie policjanci omówili najczęściej stosowane przez oszustów metody działania - ,,na wnuczka", "na urzędnika", "policjanta", ,,na wypadek". Przestrogi poparte były licznymi przykładami z praktyki policyjnej. Funkcjonariusze wytłumaczyli co zrobić aby nie paść ofiarą oszustów.

Mundurowi apelowali o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Podkreślali aby nie przekazywać pieniędzy obcym osobom, ani nie przelewać pieniędzy na wskazane konto bankowe, aby nie działać w pośpiechu. Przestrzegali przed wpuszczaniem do domu osób obcych, którzy podszywają się pod pracowników administracji, opieki. Zazwyczaj schemat jest podobny - jedna osoba zagaduje a kolejne plądrują mieszkanie.

Mundurowi przestrzegali przed uczestnictwem na różnego rodzaju pokazach na których oferowane są ,,cud produkty" sprzedawane o znacznie zawyżonych cenach. Niejednokrotnie na tego typu spotkaniach nieświadomie seniorzy podpisują umowy o kredyt.

Prowadzenie tego typu spotkań ma na celu poszerzanie świadomości, tak aby w przyszłości czujność zagrożonych osób była jak największa. Liczymy na to, że wiedza zdobyta przez seniorów w trakcie spotkań, przekazywana będzie w środowisku sąsiedzkim oraz wśród najbliższych.

reklama Łęczna

Mikołajkowe zabawy z Górnikiem Łęczna

Dzisiaj rocznica 40-lat wydobycia węgla w kopalni Bogdanka

Trwa akcja onkomikołaj - dołącz i pomagaj

Łęczyński szpital pośród najlepszych


Copyright © 2022 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.053 sek. (7)