23

13:43 · 28 października 2022 przez Policja / starszy aspirant Magdalena Krasna

Policyjne działania ,,Wszystkich Świętych"

  Okres ,,Wszystkich Świętych" to czas zadumy i refleksji ale także czas podróży na cmentarze oddalone nawet o kilkaset kilometrów. Niektórzy zapominają wtedy o bezpieczeństwie przekładając na pierwsze miejsce czas, który chcieliby zaoszczędzić. Okres ten charakteryzuje się znacznie zwiększonym natężeniem ruchu na drogach. Uwaga na zmiany oznakowania dróg w rejonach cmentarzy w Milejowie, Cycowie i Kijanach. Apelujemy o ostrożność.

Ruszyły coroczne, ogólnopolskie działania pod nazwą "Wszystkich Świętych". Zatem w całym kraju należy się spodziewać zwiększonych sił policyjnych, które w licznych działaniach sprawdzać będą zachowania kierowców. Policjanci będą pomagać bezpiecznie dostać się podróżującym w miejsca, które tradycyjnie odwiedzamy w czasie świąt. Będą także reagować na popełniane wykroczenia, w szczególności te które są głównymi przyczynami wypadków drogowych.

Informujemy, że na terenie powiatu łęczyńskiego zmienia się oznakowanie dróg w obrębie cmentarzy w miejscowości Milejów, Kijany - droga wojewódzka numer 829, Cyców - droga wojewódzka numer 841. Na odcinkach dróg w rejonach wskazanych cmentarzy będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się.

Wybierając się na cmentarz zadbajmy także o swoje mienie, nie zabierajmy ze sobą dużych kwot pieniędzy i wartościowych przedmiotów, aby nie stały się one łupem złodziei. Pamiętajmy również, aby podczas porządkowania grobów nie zostawiać, nawet na chwilę, torebki lub saszetki na pomniku czy ławce. W miejscach zatłoczonych uważajmy na kieszonkowców. Torebka powinna być obowiązkowo zamknięta, umieszczona z przodu, w zasięgu wzroku, portfel schowany w głębiej położonej, zapinanej, wewnętrznej przedniej kieszeni. Parkując samochód przed cmentarzem również nie zostawiajmy w nim w widocznym miejscu wartościowych przedmiotów lub dokumentów.

Jeśli wyjeżdżamy na kilka dni sprawdźmy czy zamknęliśmy okna i drzwi, poprośmy zaufanego sąsiada o wyjęcie listów ze skrzynki, zebranie ulotek spod drzwi czy zapalenie światła w mieszkaniu, czym damy sygnał, że ktoś jest w mieszkaniu.

Pamiętajmy, że o swoje bezpieczeństwo powinni zadbać również piesi i rowerzyści. Zmienne warunki atmosferyczne i z dnia na dzień coraz wcześniej zapadający zmrok sprawiają, że widoczność na drodze jest ograniczona. Zwiększmy swoje bezpieczeństwo przestrzegając podstawowych zasad ruchu i korzystając z elementów odblaskowych. Dajmy szansę dostrzec się kierującemu na drodze.

reklama Łęczna

Mikołajkowe zabawy z Górnikiem Łęczna

Dzisiaj rocznica 40-lat wydobycia węgla w kopalni Bogdanka

Trwa akcja onkomikołaj - dołącz i pomagaj

Łęczyński szpital pośród najlepszych


Copyright © 2022 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.051 sek. (6)