35

reklama Łęczna
fot. Policja
12:51 · 31 października 2022 przez Policja; starszy aspirant Magdalena Krasna

Rady dla seniorów przed okresem Wszystkich Świętych

  Jak zabezpieczyć mieszkanie przed wyjazdem na groby bliskich? Co zrobić żeby nie dać okraść się przez kieszonkowców? W jaki sposób zwiększyć soją widoczność na drodze? Jak nie paść ofiarą oszustów? Takie zagadnienia omówili łęczyńscy policjanci z seniorami z Klubu Senior+ w Łęcznej. To kolejne działania funkcjonariuszy na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa osób starszych.

Przed kilkoma dniami łęczyńscy policjanci spotkali się z seniorami z Klubu Senior+ w Łęcznej. Wizytę przed okresem Wszystkich Świętych funkcjonariusze wykorzystali do przekazania zasad dotyczących zabezpieczenia mieszkań przed wyjazdem na groby bliskich. Funkcjonariusze apelowali również aby osoby starsze zadbały o własne mienie, nie zabierali ze sobą dużych kwot pieniędzy i wartościowych przedmiotów, aby nie stały się one łupem złodziei. Przypominali aby podczas porządkowania grobów nie zostawiać, nawet na chwilę, torebki lub saszetki na pomniku czy ławce. Policjanci przestrzegali przed kieszonkowcami.

Kolejnym bardzo ważnym tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Mundurowi podkreślali, że w porze jesiennej gdzie występują zmienne warunki atmosferyczne i z dnia na dzień coraz wcześniej zapada zmrok widoczność na drodze jest ograniczona. Dlatego policjanci zachęcali do używania elementów odblaskowych wszędzie tam gdzie niechronieni uczestnicy ruchu poruszają się pieszą po zmierzchu.

Policjanci omówili również najczęściej stosowane przez oszustów metody działania - ,,na wnuczka", "na urzędnika", "policjanta", ,,na wypadek". Przestrogi poparte były licznymi przykładami z praktyki policyjnej. Funkcjonariusze wytłumaczyli co zrobić aby nie paść ofiarą oszustów. Przestrzegali przed uczestnictwem na różnego rodzaju pokazach na których oferowane są ,,cud produkty" sprzedawane o znacznie zawyżonych cenach. Apelowali aby pod żadnym pozorem nie wpuszczać do swoich domów nieznajomych.

Podczas spotkania padło dużo pytań ze strony seniorów, bardzo chętnie dzielili się swoimi historiami. Jak podkreślają policjanci prowadzenie tego typu działań ma na celu zwiększenie świadomości zagrożeń jakie czyhają na seniorów aby mogli skutecznie się przed nimi bronić.

reklama Łęczna

Mikołajkowe zabawy z Górnikiem Łęczna

Dzisiaj rocznica 40-lat wydobycia węgla w kopalni Bogdanka

Trwa akcja onkomikołaj - dołącz i pomagaj

Łęczyński szpital pośród najlepszych


Copyright © 2022 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.045 sek. (6)