36

reklama Łęczna
fot. Policja
14:05 · 21 listopada 2022 przez Policja; starszy aspirant Magdalena Krasna

Konferencja ,,Od krzywdy do nadziei"

  ,,Od krzywdy do nadziei" - pod takim hasłem odbyła się konferencja poświęcona przeciwdziałaniu przemocy i krzywdzeniu dzieci oraz młodzieży. Spotkanie odbyło się w Starostwie Powiatowym w Łęcznej pod honorowym patronatem Starosty Łęczyńskiego, Komendanta Powiatowego w Łęcznej oraz Burmistrza Łęcznej.

W piątek w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łęcznej odbyła się konferencja ,,Od krzywdy do nadziei". Poświęcona była przeciwdziałaniu przemocy i krzywdzeniu dzieci oraz młodzieży. Wydarzenie to było elementem kampanii społecznej ,,Stop przemocy". Honorowy patronat nad konferencja objęli Krzysztof Niewiadomski Starosta Łęczyński, inspektor Paweł Paździor Komendant Powiatowy Policji w Łęcznej, Leszek Włodarski Burmistrz Łęcznej.

Celem konferencji było zwrócenie uwagi na skalę zjawiska przemocy i krzywdzenia dzieci i młodzieży oraz istotną rolę działań zapobiegawczych i interwencyjnych. Skierowana była do przedstawicieli służb, instytucji, placówek - do osób zajmujących się na co dzień pracą z dziećmi i przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie.

Komendę Powiatową Policji w Łęcznej reprezentowali młodszy inspektor Sławomir Cielniak I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Łęcznej, dzielnicowi a także policjantka z Zespołu do spraw profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii.

Funkcjonariuszka podczas spotkania między innymi przedstawiła dane statystyczne dotyczące zjawiska przemocy w rodzinie w powiecie łęczyńskim. Przedstawiciel Prokuratury Rejonowej w Lublinie wskazywał na najczęściej popełniane przestępstwa z kodeksu karnego dotyczące przemocy w rodzinie. Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego do spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Łęcznej podsumowała działania zespołu w ramach kampanii społecznej 2022 ,,Stop Przemocy". Z kolei psycholog i pedagog z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łęcznej omówili czynniki ryzyka krzywdzenia dzieci oraz jaki możliwości wsparcia oferowane są dla osób potrzebujących pomocy.

Jak podkreślają organizatorzy konferencji tego typu spotkania są doskonała okazją do nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń między instytucjami działającymi na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinach.

reklama Łęczna

Mikołajkowe zabawy z Górnikiem Łęczna

Dzisiaj rocznica 40-lat wydobycia węgla w kopalni Bogdanka

Trwa akcja onkomikołaj - dołącz i pomagaj

Łęczyński szpital pośród najlepszych


Copyright © 2022 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.056 sek. (7)