22

07:59 · 23 listopada 2022 przez Policja; starszy aspirant Magdalena Krasna

Z policjantkami o prawach dziecka

  W ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka policjantki z łęczyńskiej komendy spotkały się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej Numer 2 w Łęcznej. Funkcjonariuszki rozmawiały z dziećmi o przysługujących im prawach. Jak podkreślały każde dziecko, niezależnie od wieku, koloru skóry, płci, religii, niepełnosprawności czy statusu majątkowego ma swoje niezbywalne prawa.

Co roku 20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. To właśnie w tym dniu w 1989 roku Zgromadzenie ogólne ONZ przyjęło Konwencje o Prawach Dziecka. Tego dnia w szczególny sposób uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

obrazek

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to dobra okazja, aby z dziećmi porozmawiać o ich prawach, ale także o ich obowiązkach. Dlatego policjantki z łęczyńskiej komendy spotkały się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej Numer 2 w Łęcznej. W czasie spotkania rozmawiano z uczniami o między innymi prawie do życia, do rozwoju, do wychowania w rodzinie, do wyrażania własnych poglądów, do opieki medycznej, do nauki, do wypoczynku. Policjantki podkreślały, że prawa te są chronione i muszą być przestrzegane przez dorosłych. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w omawianiu poszczególnych praw ale i same informowały jakie mają prawa.

 
reklama Łęczna

Mikołajkowe zabawy z Górnikiem Łęczna

Dzisiaj rocznica 40-lat wydobycia węgla w kopalni Bogdanka

Trwa akcja onkomikołaj - dołącz i pomagaj

Łęczyński szpital pośród najlepszych


Copyright © 2022 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.048 sek. (6)