38

reklama Łęczna
17:56 · 27 listopada 2022 przez Redakcja

Łęczyński szpital pośród najlepszych

  Szpital z Łęcznej znalazł się na V miejscu rankingu "Liderzy zarządzania". W zestawieniu w swojej kategorii (kontrakt z NFZ od 70 do 149 mln zł) znalazł się jako jedyny z woj. Lubelskiego.

O wysokiej pozycji szpitala decydowały takie kryteria jak rentowność sprzedaży, dynamika kontraktu z NFZ, płynność oraz dynamika aktywów. Lista "Liderów zarządzania" została ogłoszona na Gali w Łodzi 24 listopada 2022 roku, w której uczestniczył dyrektor SPZOZ w Łęcznej Krzysztof Bojarski:

- To szczególnie cenne wyróżnienie, bo oparte o obiektywne, ekonomiczne kryteria. Nasz szpital znalazł się w czołówce najlepiej zarządzanych szpitali w Polsce, co jest oczywiście zasługą całego pionu zarządczego w skład którego wchodzą lekarze koordynujący, pielęgniarki oddziałowe i kierownicy komórek organizacyjnych. To wyróżnienie dla nich, zasłużyli na to.

Ranking to projekt BFF Banking Group w Polsce zrealizowany został wspólnie z Rzeczpospolitą. Na przestrzeni lat, zmieniały się nieco kryteria i zasady, które - jak twierdzą organizatorzy - są dostosowywane do realiów w służbie zdrowia, ale zawsze głównym miernikiem oceny były finanse.

Jednostki publiczne ochrony zdrowia podzielone zostały na trzy kategorie pod względem wysokości kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wyodrębniono też czwartą kategorię, tj. Szpitale Kliniczne i Instytuty. Po raz pierwszy w tej edycji przyznana została nagroda specjalna dla Szpitala Najbardziej Przyjaznego Pacjentom. Tytuł ten przypadł Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich.

W tegorocznym rankingu udział wzięło 317 szpitali, o 21 więcej niż rok wcześniej. W zestawieniu "Liderzy Zarządzania" w kategorii: kontrakt z NFZ od 10 do 69 mln zł znalazły się następujące placówki z woj. lubelskiego: na miejscu 3. Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Radecznicy, a na miejscu 4. SPZOZ w Radzyniu Podlaskim. W kategorii: kontrakt z NFZ powyżej 150 mln zł na 7 miejscu uplasował się Wojewódzki Szpital Specjalistyczny z Białej Podlaskiej, a w kategorii: instytuty i szpitale kliniczne - 9. pozycję zajął Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr. 1 w Lublinie.

reklama Łęczna

Aż 12 bramek w sparingu zawodniczek z Łęcznej

Mieszkańcy Białki proszą o remont drogi

Startują bezpłatne warsztaty Koduj z Gigantami - Retroprogramowanie

Senator Jacek Bury zaprasza na rozmowę przy kawie


Copyright © 2023 • Leczna24.pl
Strona wygenerowana w 0.053 sek. (7)